Oceláři vyrukují v plné síle na bohatý Petrohrad

03.08.2011 · Adam Sušovský
Žádné šetření od nich nečekejte. Oceláře čeká slavný Petrohrad hned na úvod přípravy, přesto do zápasu v Přerově vyrukují v nejsilnější možné sestavě. Utkání začíná ve středu v 18:00, připraven je jak textový přenos, tak živý stream.

Nová extraligová sezona se pomalu blíží a kluby z nejvyšší české soutěže naplno rozjely své přípravné kempy. Ne jinak tomu je i v Třinci. Oceláři už za sebou mají první utkání v Olomouci, tam ale dostali prostor především junioři a hráči z užšího výběru, ve kterém v tomto týdnu neuspěli útočník Tománek a obránci Němeček a Hruška. Tománek zamířil ihned do Mladé Boleslavi, Němeček se vrátil do Ústí a z Trenčína vyhozený Hruška si hledá angažmá.

Už dnes se na ledě v prvním utkání sezony představí hlavní kostra týmu. Utkání s Petrohradem je ideální možností, jak poznat sílu a kvalitu hráčů před novou sezonou. Přestože je zápas s nejbohatším klubem z Evropy naplánován už na začátek přípravy, trenéři by k němu chtěli přistoupit maximálně prestižně.

SKA Petrohrad

Petrohrad vedený přerovským rodákem trenérem Milošem Říhou zakončí své čtrnáctidenní soustředění v České republice zápasem s Oceláři. V Přerově nechybí v sestavě ambiciózního celku celá řada velkých hokejových osobností, které lákají tisíce fanoušků i na tréninky.

V přípravě odehrál Petrohrad v rámci turné po České republice dvě utkání. V tom prvním porazil Hradec Králové na jeho ledě 2:0, v pondělí pak nestačil ve vyprodaném Rondu na domácí Kometu 1:3.

To pravé vyvrcholení ale příjde až ve středu. Přerovská hokejová horečka vygraduje soubojem úřadujícího českého mistra a jednoho z hlavních favoritů příštího ročníku ruské KHL.

Petrohrad hodlá na své "domácí" půdě nastoupit v plné síle včetně Maxima Afinogenova, Jevgenije Arťuchina, Mattiase Weinhandla, Dmitrije Kalinina, Tonyho Martenssona a českých borců Jakuba Štěpánka a Petra Průchy. Fanoušci se mají skutečně na co těšit.

Z kabiny Ocelářů

Utkání s Petrohradem bude pro Oceláře v přípravě v pořadí druhým. Po vítězném zápase v Olomouci, kde dostali prostor zejména hráči beze smlouvy a z juniorky, se ale ke slovu dostanou borci, kteří před třemi měsíci pod Javorovým vyválčili titul. Třinec nechce nechat nic náhodě, a i když se jedná o přípravu, skalp nejbohatšího evropského klubu je velkým lákadlem.

"Petrohrad je silný tým. Čekám kvalitní hokej a troufám si říct, že to bude i skvělá podívaná pro fanoušky. Určitě budeme chtít vyhrát. Skalp takového soupeře by znamenal velkou porci sebevědomí do dalších týdnů náročné přípravy," řekl naší redakci trenér Břetislav Kopřiva.

I proto tak trenérské duo Ocelářů nastoupí do zápasu s tou nejsilnější možnou sestavou. V Přerově se chce prezentovat aktivním a kvalitním hokejem. "Je to sice začátek přípravy, přesto do zápasu budeme chtít nastupit v té nejsilnější možné sestavě. Nijak zvlášť se jako v lize na soupeře připravovat nebudeme, přesto je to ideální možnost konfrontace s nejlepším evropským hokejem. Proto budou hrát ti, od kterých v sezoně čekáme výkony," uzavřel Kopřiva, který ale bohužel nemůže počítat se zraněnými Peterkem a Varaďou. Peterek má problémy se zády, Varaďa laboruje s kolenem.

O zápase

S nejbohatším evropským klubem Petrohradem se Oceláři utkají dnes v 18:00 na ledě Zimního stadionu v Přerově. Pro ty z vás, kteří se do Přerova nedostanou, je i dnes připravený tradiční textový on-line přenos. Utkání by navíc mělo být vysíláno i prostřednictvím video přenosu na této adrese.