Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Bylo to utkání na docela vysoké úrovni,konstatuje Hrabal

04.08.2011 · Martin Stebel
V dlouho očekávaném přípravném duelu mezi Třincem a Petrohradem dokázali nejtěsnějším rozdílem zvítězit zástupci ruského klubu. K pozápasovému hodnocení jsme tentokrát pozvali přerovského rodáka Josefa Hrabala, jenž kvůli tvrdému střetu na konci druhé periody utkání nedohrál, ale během rozhovoru už byl na jeho tváři patrný úsměv.

Jak zní tvůj komentář k přípravné premiéře proti prestižnímu rivalovi?

Jsme zvyklí na pomalejší rozjezdy v přípravných zápasech (směje se). Bylo to utkání na docela vysoké úrovni. Jsme rádi, že jsme mohli poměřit síly s takto slavným klubem, který hrál v nejsilnějším složení.

Na začátek srpna měl zápas velice slušné tempo a nasazení...

Souhlasím. Náš výkon sice nebyl zcela optimální, ale byly tam momenty, kdy jsme Rusy přehrávali. Bylo jasně vidět, že to je pro nás první přípravný zápas a občas vázla kombinace. Petrohrad byl více rozehranější a možná nám v koncovce chybělo i trochu víc štěstí. Byli jsme ale Rusům důstojným soupeřem a nemáme se zač stydět.

Zaznamenal jsi dnes nějaký zásadní herní rozdíl mezi elitním ruským týmem a českým mistrem?

Podle jednoho zápasu těžko soudit, ale dnes opravdu nebyl mezi námi velký rozdíl. Myslím, že Třinec by v pohodě mohl hrát v ruské lize a patřil by tam k těm lepším. V Rusku se vždy kladlo důraz hlavně na kvalitní bruslení, což je základ úspěchu. Mají tam mnoho šikovných hráčů. Člověk si musí dát pozor ve hře jeden na jednoho. V tom je jejich hlavní síla.


Velkou překážkou byl i golman Štěpánek...

Kuba chytal skvěle. Je velký, zabere dost prostoru, ale je i hodně pohyblivý. Výborně čte hru a tuší, kde půjde střela.

Na konci druhé třetiny jsi měl nepříjemný střet s Arťuchinem, po kterém jsi odstoupil ze hry. Jak situace vypadala tvým pohledem?

Byl to asi čistý hit. Přebíral jsem na modré přihrávku a čekal tam na mě. V první chvíli jsem netušil, kdo mě trefil. Prostě jsem nedával pozor a dostal jsem do hlavy. Podobnou ránu jsem inkasoval i v play-off proti Vítkovicím. Bolela mě hlava, proto jsem raději neriskoval a odstoupil ze hry. Momentálně se už ale cítím dobře.

Přerovský zimák byl dnes podle očekávání plný. Co říkáš na tento hokejový hlad ve tvém rodišti?

Musel jsem shánět lístky pro přátelé a rodinu, ten zájem byl fakt obrovský. Moc mě potěšilo, kolik lidí přišlo. Přijelo taky dost fanoušků z Třince a byli slyšet. Jsem moc rád, že se hrálo v Přerově. Lidé tady hokeji rozumí, byla tu vždy dobrá atmosféra a takový zápas si zaslouží. Doufám, že zdejší hokej se bude postupně zvedat.

Fotogalerii z utkání Třinec - Petrohrad naleznete zde.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Oceláři Třinec