Oceláři proti Dynamu - finále GČC zvedá oponu!

08.09.2020 · Martin Stebel
Vrchol letního pohárového zápolení je tady. Semifinálové zápasy nekompromisně zrušila epidemie koronaviru v kabinách Plzně a Liberce, na řadu tedy rovnou přichází finále. V něm dojde na konfrontaci Ocelářů proti Pardubicím. První duel bude před kamerami stanice ČT Sport zahájen ve středu 9. září od 18:20 hodin. Připomínáme, že na finálové utkání letního turnaje se do hlediště WERK ARENY dostanou všichni majitelé permanentních vstupenek!

Východočeši prožili poměrně rušné a turbulentní léto. Nejprve proběhla změna majitele, místní radnice se totiž po třech letech zbavila majoritního balíku akcií Dynama Pardubice. Hokejový klub nově patří úspěšnému podnikateli Petru Dědkovi. Ten podle veřejně dostupných zdrojů za většinový balík akcií zaplatil 12 milionů korun. Klub oznámil i návrat reprezentačního obránce Jakuba Nakládala, stejně jako výši rozpočtu na příští sezonu. Ten bude činit 150 milionů korun, což je na extraligové poměry nadstandardní číslo. Další změnou je nová vizuální podoba klubového loga, která ale u podstatné části pardubických fanoušků už nevyvolala tak velkou euforii.

V základní skupině Generali Česká Cupu si Pardubice počínaly výborně. V konkurenci Hradce, Brna a Olomouce obsadilo Dynamo první místo. Ve čtvrtfinále svěřenci hlavního trenéra Milana Razýma vyřadili zlínské Berany po výsledcích 2:4 a 5:2. Pokud bychom se podívali na individuální statistiky, tak těm v letním poháru vévodí extřinecký rychlík Radoslav Tybor (6+2), bodovat se daří také zkušenému zadákovi Jurajovi Mikušovi (3+4). Slušnou formu si udržuje rovněž Patrik Poulíček (0+5) či nadějný šikula Jan Mandát (4+0).

"Je nám líto, že jsme o svém postupu nemohli rozhodnout sportovní cestou, ale s tím v současné době nic nenaděláme. Máme zároveň radost, že jsme hned při premiérové účasti v Generali Česká Cupu postoupili až do finále, ve kterém se také pokusíme uspět a celý pohár vyhrát," řekl klubovému webu Dušan Salfický, člen představenstva HC Dynamo Pardubice.

Sestava Pardubic v předchozím utkání: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Vála, Holland, Hrádek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí hokejisté místo zrušeného semifinále absolvovali v pátek "přátelák" na ledě Brna. Zápas na jihu Moravy byl rozhodně přínosný a trenérům jasně ukázal, ve kterých směrech ještě má tým rezervy. Nyní už ale myšlenky směřují k finále: "Mrzí mě, že se nemohly odehrát dvě kvalitní série semifinále. Oba týmy, tedy Plzeň a Liberec, mají v kádru velmi kvalitní hokejisty. Teď se potýkají s onemocněním a nařízenou karanténou. Ta situace se ale musela nějak rozseknout, zrušení semifinále je tedy to východisko, jak odehrát další hodnotná utkání před extraligou. Těšíme se na dva zajímavé zápasy s Pardubicemi, které odehrajeme před startem extraligy," prohlásil Václav Varaďa.

Také jeho asistent Marek Zadina očekává kvalitní prověrku. Souboj proti klubu, kde prožil dlouhé roky coby hráč i trenér, nebere nijak prestižně: "Vnímám Pardubice jako každý jiný tým, žádné větší emoce v tom nejsou. Co bylo, to bylo. Je to vrchol přípravy a čekám proto kvalitní zápas. Mám radost, že konečně může do WERK ARENY přijít větší počet fandů, kteří hráčům vytvoří atmosféru. Kluci jsou nažhavení, těší se. Ohledně sestavy ještě máme pár otazníků, během úterý se o tom pobavíme. Pardubice už loni neměly špatný tým, ale pohybovaly se dole. Letos ještě posílily, přišel například zkušený Nakládal. Čeká nás velmi silný soupeř, ale chceme turnaj vyhrát."

Sestava Ocelářů v předchozím utkání: Kořenář (Daneček) – Gernát, Doudera, Jaroměřský, Kundrátek, Galvinš, Musil – Stránský, Vrána, Růžička – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Zadina, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň, Raška.

O zápase

Termín utkání: středa, 9. srpna 2020, 18:20

Místo utkání: WERK ARENA, Třinec

Onlajn přenos: onlajny.com