Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nic netrvá věčně, musíme makat dál, burcuje Peter Hamerlík

23.01.2015 · Martin Stebel
PARDUBICE - Všechno je jednou poprvé. Tradičně ofenzivně mocní Oceláři letos premiérově nevsítili v extraligovém klání gól, z čehož rezultoval neúspěch na ledě Pardubic. Mezi třemi tyčemi odvedl solidní kus práce Peter Hamerlík, který po zásluze převzal ocenění pro nejlepšího hráče hostujícího týmu.

Pardubice dnes našly účinný recept na extraligového suveréna, dlouhá vítězná série je minulostí...

Nějakou šňůru výher jsme ani pořádně nevnímali. Je logické, že každý sportovec jde do zápasu s touhou vyhrát, ale prohráli jsme a musím uznat, že Pardubice hrály velice dobře. Dnes nám chybělo trochu víc štěstí a řekl bych, že i víc klidu v přesilovkách. Na domácích hráčích bylo znát, že hrozně moc nás chtějí porazit. Objektivně musím uznat, že byli trošku lepší a zřejmě zaslouženě vyhráli. Nic netrvá věčně, musíme makat dál.

Co říct na téma první inkasované branky. Takové tečované kotouče jsou pro gólmany vždy nepříjemné, že?

Celou dobu jsem puk viděl, ale bek do toho v polovině dráhy letu položil hokejku. Byl to gól z kategorie zbytečných, taková obyčejná střela po ledě, nic extra prudkého. Je to trošku smůla, ale i takové góly patří k hokeji. Myslím, že jsme měli do konce druhé třetiny udržet minimálně vyrovnaný stav, Pardubice potom byly sebevědomější.

Klíčovým faktorem byly i dnes přesilovky. V minulých zápasech vám vycházely na výbornou, tentokrát to bylo poněkud slabší...

Pardubice zahušťovaly prostor u branky, my jsme si zřejmě až moc nahrávali, možná jsme to měli zjednodušit, někdy stačí jen clonit, dorážet, tlačit se před brankovištěm, místo přehnané kombinace. Lehce se mi to ale radí z pozice gólmana, kluci to někdy mají těžké. Není ale třeba nic dramatizovat, příště budou přesilovky určitě lepší.


Peter Hamerlík během utkání v Pardubicích. foto: Markéta Malá

Velkou překážkou byl pardubický brankář Kristan. Asi se shodneme, že Slovinec byl dnes jednoznačným hrdinou vítězů...

Souhlasím, podržel je. Když už jsme se ale dostali do šancí, domácí obránci dost puků obětavě blokovali, nepouštěli nás k pořádným dorážkám. Musím ale uznat, že chytal výborně. Řekl bych, že jsme mu trošku práci usnadňovali, měli jsme být o něco důraznější.

V médiích se neustále omílala vaše úctyhodná šňůra výher. Vnímali jste to v kabině?

V médiích se o tom stále mluvilo, trošku se to nafukovalo, my jsme to ale v kabině moc neřešili, bylo jasné, že donekonečna se vyhrávat nebude. V některých zápasech jsme při výhrách měli trošku štěstí, dneska se to lehce otočilo proti nám.

Zápasy jdou rychle po sobě, hned v neděli vás čeká střetnutí na ledě houževnatého nováčka z Olomouce...

Trenéři zatím neoznámili, kdo bude chytat. V Olomouci to určitě bude tvrdý oříšek, bojují o play-off, mají velmi šikovné hráče na přesilovky. Blíží se závěr základní části a každý nutně potřebuje bodovat. Hraje se nadoraz, každý bojuje na krev. Čeká nás hrozně těžký duel, ale věřím, že body tentokrát přivezeme.