Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Růžička se stal nejlepším střelcem českého play off

19.04.2023 · Adam Sušovský
Nejproduktivnější Ocelář i náš nejlepší střelec, teď už také nejlepší kanonýr historie extraligového play off. Martin Růžička svým 60. gólem kariéry pokořil milník Ondřeje Kratěny, po zápase o tom ale tolik mluvit nechtěl. Úspěch týmu má třinecký lídr na prvním místě.

Už je to tady. 

Držitel několika extraligových i klubových rekordů zase přepisoval hokejovou historii. třinecký útočník Martin Růžička ve druhém finále v Hradci Králové otevřel skóre zápasu. Byl to jeho šedesátý gól ve vyřazovací části nejvyšší české soutěže, díky němu se dostal v historické tabulce na první místo před Ondřeje Kratěnu. 

Ale to je také vše, co chtěl oblíbený Růža po utkání z tohoto pohledu řešit. Mnohem důležitější i podle něj je, že Oceláři zápas zvládli a vezou si domů nádherné vedení 2:0 na zápasy. 

„Rekordy člověk v průběhu play off neřeší, ale znamená to pro mě samozřejmě hodně. Být vedle takových hráčů, jací v těch tabulkách jsou, je pocta. Chtěl bych poděkovat všem, co mi k tomu pomohli, ale jsme v půlce série a je důležitější, abychom vyhrávali, než abychom tady řešili osobní věci,“ prohlásil Růžička. 

Třinec dal Mountfieldu stejně jako ostatním svým soupeřům v letošní sezoně další lekci z trpělivosti a také z produktivity. Utkání rozsekl až v polovině prodloužení Daniel Voženílek, prakticky z první pořádné akce Třince v nastaveném čase. 

„Snažíme se být trpěliví a věnovat se naší hře. Dnes jsme trpěliví byli, i když byl Hradec místy lepší. A byli jsme za to odměněni,“ řekl Růžička. 

„Chtěli jsme tady určitě vyhrát jedno utkání a vyhráli jsme obě, jsme šťastní. Série ale pokračuje, jedeme domů a musíme se na dva domácí zápasy připravit tak, abychom v nich byli úspěšní,“ pokračoval třinecký lídr ofenzívy. 

Stejně jako další Oceláři ale odmítl mluvit o tom, že Třinec může sérii už v neděli ukončit a slavit další titul. Takhle daleko se totiž nikdo z Třince nekouká. „Máme hodně zkušený tým, půjdeme do domácích zápasů s velikou pokorou. Hradec je strašně silný tým. Jdeme do toho s pokorou i s vírou.“

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Motor České Budějovice