Ján Sýkora: Třinec má vynikající mužstvo a já věřím, že se zvedneme

23.12.2015 · Monika Návratová
Premiéru v třineckém dresu v úterý odehrál slovenský útočník Ján Sýkora. První utkání pro něj dopadlo velice dobře, Oceláři porazili Zlín 3:1 a on sám si připsal i jeden kanadský bod za asistenci. Jak se mu v Třinci zatím líbí a co říká na své nové spoluhráče?

Po změnách v kádru zamířil útočník Erik Hrňa do Plzně. Do Třince naopak přišli Marcel Hossa a Ján Sýkora. „Teď hrajeme za jiný tým a pokusíme se odvést ten nejlepší výkon. Dnešní premiéra byla vítězná, takže jsme spokojení,“ hodnotí Ján Sýkora.

Tento slovenský útočník doposud nastupoval v České republice pouze v dresu Plzně, jak si tedy zatím zvyká na nové prostředí? „Člověk si zvykne na všechno, tohle je prostě hokejový život. Jednou jste tam podruhé zase tady. Hokejista toho hodně nacestuje, má to své výhody i nevýhody.“

Dlouhou dobu hrál právě v plzeňském dresu ve společné lajně s Marcelem Hossou. Tyto dva útočníky od sebe trenéři nerozdělili ani v premiérovém utkání proti Zlínu. „Hráli jsme celou dobu spolu, takže jsme na sebe zvyklí a je to určitě lepší,“ uvědomuje si mladý forvard.

Premiéra u Ocelářů to však v úterý nebyla pouze pro nové posily na ledě. Na lavičce se totiž poprvé objevil nový trenér Jiří Dopita. „Jde vidět, že tento trenér už má něco za sebou, má potřebné zkušenosti. Nepanikaří a mluví k nám s velkým klidem i na střídačce. Ve druhé třetině jsme sice moc v klidu nebyli, chtěli jsme zaskakovat jeden za druhého a potom tam vznikaly díry, takže jsme byli všude a nikde, ale pak jsme se srovnali a už to bylo dobré,“ hodnotí vítězné utkání se Zlínem.

Oceláři dokázali využít hned dvě přesilové hry, a to rozhodlo o jejich výhře. „Je to super, když se vám početní výhoda podaří, tak to vždy zahřeje u srdce. Pár tréninků na přesilovky jsme měli. Vlado Dravecký dal nádherný gól, z mezikruží se trefil Lukáš Žejdl. Byly to sehrané situace, klukům to parádně vyšlo a jsme za to rádi.“

Třinci se momentálně moc nedaří, a právě proto přišly již zmiňované změny. Mohly by hráčům s dráčkem na prsou už konečně pomoci k lepším výsledkům? „Třinec má vynikající mužstvo, a to se v hokeji prostě stává, že se někdy přestane dařit. Ale já věřím a doufám, že se zvedneme.“

Příchod mezi Oceláře si Sýkora velmi pochvaluje a dokonce se s některými zná už z dřívějška. „Kolektiv je tady výborný. Některé kluky znám osobně, takže jsem spokojen.“ Jaké to však bylo, když nastupoval proti nim? „Třinec byl vždycky velmi nepříjemný soupeř, před kterým jsem měl respekt.“

Na dresu Plzně nosil číslo 17, teď si ale musel zvolit jiné, jelikož je sedmnáctka zabrána Lukášem Jaškem. Proč si vybral zrovna číslo 69? „To ať si každý domyslí,“ směje se Ján Sýkora.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno