Na Štěpána v Pardubicích, vrátí se Oceláři se třemi body?

25.12.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga nezvolňuje ani o vánočních svátcích. Na Štěpána českou nejvyšší soutěž čeká kompletní třicáté kolo, Oceláři zavítají na led pardubické Tipsport arény, kde se postaví místnímu Dynamu. Duel startuje v 17:00, vrátí se Slezané s bodovým nákladem?

Družina trenérů Richarda Krále a Marka Zadiny střídá lepší výkony s těmi nepovedenými. Po výhrách nad Zlínem a Kometou přišla prohra v Hradci Králové. Tu vystřídalo vítězství v Mladé Boleslavi, v posledních dvou kolech ale Dynamo padlo s Plzní a v Chomutově. Východočeši dlouhodobě okupují spodní pozice tabulky, momentálně jim patří jedenáctá příčka se ziskem třiatřiceti bodů.

“Zápas rozhodl prostředek druhé třetiny, kdy jsme ubránili přesilovku soupeře pět na tři, ale při naší následné přesilovce jsme dostali gól na 2:1. Chomutov se dostal na koně, pak už byl lepším týmem a zaslouženě vyhrál,“ hodnotil Richard Král nevydařený duel na ledě chomutovských Pirátů.

Pardubičtí tak budou v předposledním duelu roku 2015 naplno bodovat, aby si vylepšili svou pozici v extraligové tabulce. „Do nového roku mám jasné hokejové přání: abychom se vydrápali v tabulce nahoru a nezažívali permanentně stresující zápasy, že bojujeme o bytí a nebytí,“ řekl útočník Tomáš Rolinek na klubovém webu.

Poslední zápas Pardubic:
23. prosince: Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Rutta (Vondrka, Růžička), 28. Ölvecký (Sklenář), 37. Růžička (Červenka, Vondrka), 41. Pospíšil (Harant) – 3. Gregorc (Kolář, Kaut).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Kristan – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Šeda – Orsava, Nahodil, Rolinek – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Cetkovský, Poulíček – Kolář, Kaut, Moučka – Pipek.

Jakub Orsava, po přestupu do Dynama, odehrál zatím jediný duel. V posledním kole se představil na ledě Chomutova v první formaci spolu s Nahodilem a Rolinkem. Pro Orsavu, na snímku ještě v třineckých barvách, se bide jednat o velmi specifický duel. FOTO: Marian Ježowicz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři s několika dalšími změnami v kádru vstoupili do extraligových vod po reprezentační pauze vydřenou výhrou nad Zlínem. Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy rozhodli o vítězství v poslední dvacetiminutovce, důležitým faktorem byly početní výhody. Slezané zužitkovali dvě, hosté ani jednu. Získanými třemi body se Třinečtí posunuli na devátou příčku tabulky, bod před desáté Vítkovice.

”Využili jsme přesilovky, pak se možná mohlo zdát, že jsme opticky byli lepším týmem, žádná drtivá převaha to ale nebyla. Za tři body jsme velmi rádi,“ řekl Jiří Dopita po zápase. Podobně hovořil také útočník Lukáš Žejdl: „Ve druhé třetině jsme byli takoví vlažní, ale zaplať pánbůh, že jsme nakonec vyhráli. Rozhodly přesilovky, je tam vždycky o jednoho hráče navíc a je dobře, že dneska ty góly padly.“

Tipsport extraliga nezvolňuje ani o vánočních svátcích. Na Štěpána se hráči s dráčkem na hrudi představí na ledě jedenáctých Pardubic. „Hra zatím není ideální, z kluků ale sálá bojovnost a chuť hrát. Musíme jít po malých krůčcích a pracovat na detailech. Žádné velké změny se ale konat nebudou. Týmu chceme dát to, co považujeme za správné,“ dodal kouč Dopita.

Poslední zápas Třince:
22. prosince: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Žejdl (Irgl, Linhart), 44. Dravecký (Žejdl), 59. Polanský (J. Sýkora, M. Doudera) – 33. Cibák (T. Sýkora, Čachotský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Hrabal, Slovák, M. Doudera – Dravecký, Žejdl, Irgl – J. Sýkora, Polanský, Hossa – Adamský, Plíhal, Rákos – Matuš, Kopecký, Tybor – Rufer.

Stejně pikantní bude sobotní zápas pro třineckého forwarda Radoslava Tybora. Slovenský útočník se poprvé, od transferu k Ocelářům, představí na pardubickém ledě. Tentokráte v drese soupeře. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Sedmnácté kolo Tipsport Extraligy proti sobě postavilo týmy z dolní poloviny tabulky, do třinecké Werk Arény dorazilo pardubické Dynamo. Pikantní pro domácí diváky byl fakt, že na trenérském postu Východočechů stál extřinecký útočník Richard Král. Diváci viděli brankově velmi skoupý duel, o jediný gól zápasu se postaral ve čtrnácté minutě hostující Gregorc.

11. listopadu 2015: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 14. Gregorc (Svoboda).

O zápase

Hrací den: 30. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: sobota, 26. prosince 2015, 17:00
Místo utkání: Tipsport arena, Pardubice