Extraliga jede dál, do Třince dorazí lídr ze Sparty!

12.11.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po desetidenní přestávce se opět rozjedou boje v Tipsport extralize. V rámci devatenáctého kola se hráči s dráčkem na prsou představí před vlastním publikem, hostit budou nelehkého soka - Spartu Praha. Zápas startuje od středečních 18:20, přímým přenosem jej vysílá kanál ČT Sport. Vy si ale nenechte tento duel ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem středečního zápasu se Spartou je společnost Armagas, s.r.o.

Tipsport extraliga se po první reprezentační odmlce, kterou vyplnil finský Karjala Cup, opět rozjíždí. Nejvyšší hokejová soutěž napíše ve středu svůj devatenáctý díl. Třinečtí Oceláři sehrají zápas na vlastním ledě, mezi mantinely Werk arény zavítá vedoucí tým tabulky, Sparta Praha. Duel slibuje parádní podívanou, nenechte si ho proto ujít!

Ve středu navíc můžete využít akční nabídky klubu a zakoupit si vstupenky na následující duely s Litvínovem a Kladnem za zvýhodněnou cenu 120 Kč za obě vstupenky!

HC Sparta Praha

Sparta po letním posílení kádru potvrzuje odhady všech expertů a po odehraných osmnácti kolech trůní na čele tabulky, když nebodovali pouze ve čtyřech případech. Pražané se prezentují velmi útočným hokejem, dosud nastříleli dvaaosmdesát branek, tedy o dvacet šest více, než v produktivitě druzí Oceláři.

Počet vstřelených gólů si Holešovičtí zlepšili hlavně v posledním duelu před přestávkou, ve kterém jednoznačné přehráli Karlovy Vary, a to poměrem 11:0! "Do zápasu jsme dobře vstoupili a po celé utkání jsme si drželi dobrou střeleckou pohodu. Důležité bylo také, že jsme neinkasovali gól. Dneska si to byla určitě pro diváky zábava a my jsme si to taky užívali," řekl po drtivé výhře trenér Sparty Zdeněk Moták.

Aktuálního lídra tabulky čeká po reprezentační pauze série čtyř venkovních zápasů, kterou Sparta odstartuje právě na ledě třinecké Werk arény. "Myslím, že těžké budou všechny čtyři zápasy, není v nich rozdíl. Zápas s Třincem bude náročný, mají silné mužstvo a v domácím prostředí se jim daří," řekl na klubovém webu forward Lukáš Pech. Sparta do Třince přijíždí bez zraněného Karla Pilaře.

Poslední zápas Sparty:

3. listopadu: HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 11:0 (5:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Krejčík (Pech, Kumstát), 8. Klimek (Přibyl, I. Rachůnek), 15. P. Ton (J. Hlinka), 18. Kubát (J. Hlinka, P. Ton), 18. Pech (Kumstát), 34. Kubát (P. Ton), 39. Klimek (I. Rachůnek, Sičák), 40. Rolinek (J. Hlinka), 42. Simon (Kubát), 44. T. Rachůnek (Přibyl), 52. P. Ton (Sičák).

Sestava Sparty v posledním zápase: Pöpperle - Piskáček, Kubát, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, od 21. navíc Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek.

Petr Ton se naposledy podílel na destrukci Karlových Varů, které v Praze prohrály 0:11. Ton si připsal čtyři body (2+2), podobnou bilanci (ale o jeden vstřelený gól více – 3+1) zaznamenal v posledním měření sil Sparty a Třince, kdy Oceláři prohráli 3:8.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři si po nezdarech v Liberci a doma s Mountfieldem spravili v následujících třech zápasech chuť, když z devíti možných bodů získali osm. V posledním kole před přestávkou se Slezané představili v Chomutově, kde před kamerami České televize zvítězili 5:2. To hráčům s dráčkem na prsou přisoudilo dosavadní pátou příčku tabulky.

"Utkání bylo pro nás hodně těžké. Poměrně šťastně jsme se dostali do vedení v první třetině. To u nás paradoxně vyvolalo lehkovážnou hru. Kdyby nás v těchto fázích nepodržel Šimon Hrubec, zápas se mohl otočit. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, hráli jsme pozorněji do obrany," říkal po tříbodovém vítězství v Chomutově kouč Pavel Marek.

V dalším kole, prvním po pauze, se Oceláři představí na vlastním ledě. Hostit budou aktuálního lídra Spartu, můžeme tedy očekávat tuhou bitvu. "Jsou lídři, každý se proto bude chtít proti nim vytáhnout. Myslím, že doma to může být dobrý hokej a doufám, že se šťastným koncem pro nás," přeje si obránce Vladimír Roth. Ocelářům budou chybět Peter Hamerlík a Lukáš Zíb.

Poslední zápas Ocelářů:

3. listopadu: Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Jaroslav Svoboda (Bartečko, D. Hruška), 59. Balej (J. Mrázek) - 2. Martin Růžička (Zagrapan, Bonk), 5. Polanský (Orsava), 25. Orsava (Polanský, Roth), 30. Martin Růžička (Zagrapan, Peterek), 42. D. Květoň (Polanský, Adamský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Rákos, Rufer.

Hattrick, který nakonec k ničemu nebyl, si v Praze připsal Martin Adamský – Oceláři přesto, že #83 zaznamenalo tři branky, prohráli o pět branek!

Poslední vzájemný zápas

Velmi nepovedené bylo z pohledu Ocelářů poslední utkání se Spartou. Pražané se koncem září částečně revanžovali za čtvrtfinálové vyřazení v březnovém play-off. Třinečtí po první třetině prohrávali již 1:4 a měli tak jasně nakročeno k porážce. Brankový rozdíl byl nakonec po 60 minutách i přes Adamského hattrick ještě o dvě branky vyšší. Pro Oceláře byla ale tato porážka odrazovým můstkem – v následujících pěti zápasech byli stoprocentní a vytěžili z nich 15 bodů.

27. září: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 8:3 (4:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Ton (Hlinka, Rolinek), 5. Ton (Pilař, Piskáček), 19. Rolinek (Ton, Piskáček), 20. Ton (Hlinka), 29. Kumstát (Kubát, Krejčík), 33. Hlinka (Rolinek), 42. Přibyl (Piskáček, I. Rachůnek), 51. Pech (Kumstát) – 5. Adamský (Polanský), 25. Adamský (Roth, Polanský), 38. Adamský (Polanský).

O zápase

Hrací den: 19. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: středa, 13. listopadu 2013, 18:20
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.cz
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00.

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 18 zápasů, 13-1-0-4, skóre 82:31, 41 bodů
Bilance venku: 7 zápasů, 3-1-0-3, skóre 26:14, 11 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (1 v prodl.) – 2 prohry, skóre 44:14, 23 bodů
Aktuální série: 8 výher
Lídr kanadského bodování: Petr Ton 24 (14+10)
Nejlepší střelec: Petr Ton 14
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Hlinka 13
Nejproduktivnější obránce: Jan Piskáček 11 (0+11)
Nejtrestanější hráč: Jan Piskáček 26
Nejlepší v +/-: Jan Piskáček +19
Vítězné góly: Ivan Rachůnek 3