Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dva body jsou špičkové, konstatuje Jiří Polanský

13.11.2013 · Martin Stebel
Je prostě k nezastavení! K cennému triumfu proti favorizovanému lídrovi z metropole přispěl dvěma zásahy centr druhé formace Jiří Polanský, jenž znovu potvrdil brilantní fazónu a vyhoupl se průběžně do čela kanadského bodování Tipsport extraligy. "Dva body proti Spartě jsou špičkové," hlásí oblíbenec třineckých ochozů po čtvrté výhře Ocelářů v řadě!

Jirko, velice cenný skalp mimořádně silného rivala se nerodil vůbec snadno...

V první třetině byli hosté lepším týmem, mohli dát nějaké branky, naštěstí jejich náskok nebyl velký. Až poté jsme zabrali a obraz hry byl trochu jiný. Upřímně řečeno, jsem rád, že jsme na Spartu narazili až po reprezentační pauze. Předtím byli neskutečně rozehraní, drtili všechny soupeře, pauza to nemohla zlepšit, maximálně je pouze přibrzdit.

V první třetině jsi usedl na trestnou lavici, ale protihráč Pech se přiznal, že faul nebyl a přesilovka soupeře se tak nekonala...

Férové přiznání Lukáše Pecha mě opravdu mile překvapilo. Další střídání jsem mu jel poděkovat. Klobouk dolů - takové gesto dělá opravdový hráč.

Na které herní činnosti jste se v reprezentační přestávce zaměřili?

Neřekl bych, že jsme se koncentrovali na něco konkrétního. Jako velký plus vidím fakt, že jsme měli na přípravu týden. Celý realizační tým pracoval na tom, abychom se na dnešek co nejlépe nachystali, což přineslo své ovoce.

Třetí utkání po sobě nastupuje ve vaší formaci Jakub Orsava. Zdá se, že zapadl velmi slušně...

Orsavský je opravdu fajn spoluhráč. Ptáte se asi, proč takto říkáme Kubovi? V naší lajně je přece PolanSKÝ a AdamSKÝ, tak jsme mu z legrace povídali, že pokud chce s námi hrát, musí se přejmenovat (směje se).

Rozhodčí dlouho konzultoval u videa, jak vyhodnotit druhý nájezd Jana Buchteleho. Co se vám v té chvíli honilo na střídačce hlavou?

Na střídačce jsme tušili, že pokud rozhodčí u videa situaci tak dlouho řeší, většinou to branka není. Zkoumají se centimetry, je to velmi sporné. Po férovém gestu Lukáše Pecha by opakování nájezdu Buchteleho bylo asi správným řešením. Myslím si, že pravidla by měla fungovat tak, že nájezd se opravdu provádí znovu.

V dovednostní disciplíně dva nájezdy, oba zakončené v efektním stylu...

Sedlo to přesně tak, jak to mělo. Nemám v nájezdech úplně skvělou bilanci, ale dnes jsem si věřil. Přiznám se, že druhý nájezd jsem chtěl střílet, protože gólman byl stále zalezlý v brance. Nakonec jsem ale naštěstí udělal to stejné, co se mi povedlo napoprvé. Výhra proti tak silnému soupeři se vždy cení. Sparta dnes byla výborná, dva body jsou proto špičkové!

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 13:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec