Dorostenci zvládli zápas o všechno a postupují do semifinále!

25.03.2024 · Rostislav Niedoba
Třinecká WERK ARENA byla v pondělí v podvečer svědkem rozhodujícího pátého čtvrtfinálového utkání extraligy dorostu mezi Oceláři a Plzní. Po velké bitvě nakonec získali postupový bod třinečtí mladící!
ČF5, pondělí 25.3.2024
Plzeň
4:2
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Hebar (Řehák, Holub), 20. Rybnikár, 42. Rybnikár (Řípa), 59. Rybnikár (Mrtka, Hebar) – 5. Úbl (Benák), 47. Úbl (Benák, Mašek)

Vyloučení: 3:1, navíc za faul Holuba (TRI) nařízeno TS (neproměněné) Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 263 Střely na branku: 30:31

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2

HC Oceláři Třinec: Skácel – Kaleta, Holub, Niemczyk, Mrtka, Byrtus, Marek – Weiss, Rybnikár, Hrček – Řehák, Řípa, Hladonik – Morcinek, Hebar, Makula – Karas, Blahuta
HC Škoda Plzeň: Poustka – Mašek, Kamas, Boskovic, Reisnecker, Kocek, Černý – Fodor, Benák, Úbl – Klatovský, Maxa, Tománek – Křepel, Bělík, Fehér – Slováček

V úvodu utkání hráli lépe rozhodně hosté, kteří si také v páté minutě utkání vypracovali vedení. O první branku Plzně se postarala nejproduktivnější dvojice Adam Benák a Matyáš Úbl. Druhý jmenovaný otevřel skóre a indiáni vedli.

Inkasovaná branka ale Oceláře paradoxně probrala. V polovině úvodního dějství hráli Třinečtí přesilovku. Po dvou ranách od modré čáry doklepl kotouč pohodlně do prázdné klece Andrej Hebar. Už se zdálo, že více branek v první třetině neuvidíme. Jenomže Michal Rybnikár vystihnul v jejím samotném závěru špatnou rozehrávku soupeře a poslal utkání do kabin za stavu 2:1 pro Oceláře.

Začátek druhého dějství přinesl poměrně kostrbatou hru plnou nepřesností. Třinečtí se snažili být nadále aktivní, což jim neslo ovoce, jelikož soupeře téměř do ničeho nepouštěli. Nezměnila to ani dvě vyloučení, po kterých hrála Plzeň přesilovky. Tu druhou si přenesli indiáni z větší části do třetí třetiny.

Nejen, že ji nedokázali hosté využít, ale krátce po jejím konci dokonce inkasovali z hole Michala Rybnikára. Přesto se ještě Plzeňští dostali do hry, když Matyáš Úbl po přihrávce Benáka skóroval podruhé v zápase. A bylo zaděláno na pořádné drama.

Ještě hůř bylo domácím v třiapadesáté minutě, když po faulu Holuba na Úbla nařídil sudí trestné střílení. K tomu se rozjel Jakub Slováček, ale na Skácela si nepřišel. Tak to museli indiáni zkusit až v samotném závěru při hře bez brankáře. Ve středním pásmu se však dostal k puku Michal Rybnikár a nejen, že zkompletoval hattrick, ale navíc Ocelářům definitivně pojistil postup do semifinále.