Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo: Zregenerujeme a připravíme se na neděli

22.04.2023 · Adam Sušovský
Nejlepší střelec základní části si svůj gól v play off schovával na tu nejlepší možnou chvíli, Marko Daňo jedinou brankou ve třetím finále rozhodl o vítězství Ocelářů 1:0. A to znamená jediné: Třinec má tři zlaté mečboly, ten první může potvrdit už v neděli před domácím publikem!

Ulevilo se ti, že jsi se po sedmnácti zápasech konečně trefil, když teda nebudeme počítat góly do prázdné branky?

I to byl gól, ne? Ale ne, samozřejmě mě to těší a ještě, když mi to tam konečně padlo v takhle extrémně důležitém zápase. Že jsem mohl i takhle pomoct týmu, za to jsem vděčný. Teď zregenerovat a připravit se na zítra. 

Co se ti honilo hlavou při cestě směrem k brankáři? 

Aby mě nedohnal ten bek za mnou. A když už jsem se rozhodl pro ten blafák do bekhendu, abych to zvedl i nad beton a nedal to jen do lapačky. 

Aron tě viděl, nebo to byla pocitovka?

Já na něj křičel, ať to hodí o mantinel. On se rozhodl dát mi to středem, já ten puk dokonce na chvíli ztratil, ale hokejku jsem pak dal na led a přistálo mi to na bekhendu. Pak už jsem jen šlapal směrem na branku a snažil se utéct tomu obránci. 

Proč bylo pro oba týmy tak těžké dát gól?

Šance byly na obou stranách, gólmani chytali výborně a my tu naši šanci využili. Pak jsme to zavřeli, blokovali jsme střely a Káca nás v důležitých momentech podržel. Na konci měli v přesilovce dobrý signál, hráli to o zadní mantinel a trefili boční síť, to bylo štěstí, ale i to k tomu patří. Zápas jsme zvládli. 

Zase se ukázalo, jak si Třinec věří, když se dostane do vedení? 

Každý víme, co máme dělat. Už se to tady takhle hraje dlouhé roky, systém máme zažitý a noví chlapci ho pochytili velmi dobře. Taky to umíme velmi dobře korigovat. Když potřebujeme být aktivní, tak jsme. A když vedeme, umíme se stáhnout. Na druhou stranu, nesmíme celý zápas jen stát ve středním pásmu. Balanc mezi tím musí být a dneska to byla od všech skvělá práce. 

Vyhrál i dnes účelný třinecký hokej?

Je to možná pro soupeře frustrující, ale my se v tom cítíme velmi dobře. Umíme rozlišovat, kdy napadat a kdy ne, pro soupeře je náročné na to reagovat. Teď už jen věřím, že to v neděli zvládneme.

Co je potřeba udělat, aby Oceláři zvládli poslední krok? 

Musíme hrát obětavě, celých šedesát minut a možná i víc, kdyby bylo potřeba. Musíme jít do zápasu s čistou hlavou a dobrým nastavením. Když podáme takový výkon, máme šanci sérii ukončit už v neděli.