Finálová série se přesouvá do WERK ARENY!

21.04.2023 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Nejkrásnější hokejové zápasy, splněný sen mnoha generací hráčů i fanoušků napříč republikou. To je extraligové finále, které mají Oceláři tu čest hrát už popáté v řadě a počínají si v něm skvěle, po úvodních bitvách na ledě soupeře vedou 2:0 na zápasy! Série s Mountfieldem HK se do WERK ARENY přesouvá o víkendu. Bitva číslo 3 má úvodní buly v sobotu v 17:00, nenechte si ji ujít!

Dva kroky chybí třineckým Ocelářům k tomu, aby mohli v historii klubu dopsat další nádhernou sezonu zlatým písmem. WERK ARENA o víkendu uvidí popáté v řadě finále, ve kterém má Třinec nakročeno k obhajobě posledních tří titulů více než parádně.

Oceláři si z Hradce Králové přivezli dvě vítězství a ty budou chtít doma potvrdit, k tomu ale budou potřebovat také vaši podporu!

Sobotní utkání 3. finále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy má úvodní buly v 17:00, přímým přenosem jej vysílají souběžně stanice O2 TV Sport a ČT Sport.

Vstupenky na tento zápas jsou v tuto chvíli beznadějně vyprodány, ještě v den zápasu se ale v rezervačním systému na internetu mohou objevit vstupenky na místa uvolněná našimi permanentkáři. Buďte u toho a pomožte skvělou atmosférou dotlačit Oceláře k dalším bodům ve finálové sérii!

Vstupenky na finále play off si rezervujte zde

Připomínáme permanentkářům, že pokud na zápas nemohou přijít, mohou své místo snadno prostřednictvím mobilní aplikace přenechat přátelům, nebo uvolnit do volného prodeje: Tím získají odměnu a pomohou Ocelářům k ještě lepší atmosféře - podrobný návod najdete ZDE.

Sponzorem pátečního utkání 3. finále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Mountfieldem HK je Romtes service a.s.

Mountfield HK

Armáda bojovníků, kteří se neohlíží kolem. Žádné co by, kdyby...

Ne, s tímhle na Hradec Králové nechoďte. Přestože Mountfieldu nevyšly úvodní dva zápasy historicky prvního finále, hráči ani trenéři výmluvy ani náznaky křivdy nehledali. Čtvrtý tým po základní části dal zároveň Ocelářům jasně najevo, že ani po historicky nejdelší sérii s Vítkovicemi necítí únavu.

Oceláři ve finále čelí nesmírně houževnatému soupeři, který potvrzuje pověst, jaká jej léta provází: Hradec disponuje fyzicky velice zdatným týmem plným rychlých bruslařů, kteří jsou velmi šikovní na kotouči. V Hradci Králové to Mountfield ve vyprodané aréně ukázal několikrát, chybělo málo. Oba zápasy - pokud nebudeme počítat střelu do prázdné branky - rozhodovaly maličkosti a jeden jediný gól.

Mountfield do Třince přijel už v pátek odpoledne s velkým odhodláním sérii do Hradce vrátit. Mezi opory týmu patří nepříjemný kapitán Radek Smoleňák nebo rychlonohý Francouz Jordan Perret. V brance září jistými zákroky Matěj Machovský, v obraně pak od modré pálí své dělovky Filip Pavlík, který před lety za Třinec v extralize debutoval a ve WERK ARENĚ coby hráč Litvínova také jednou slavil mistrovský titul.

Z kabiny Ocelářů

Ani o krok zatím neuhnuli Oceláři ze svého herního stylu ani v Hradci Králové, kde tým vedený trenérem Zdeňkem Motákem i bez distancovaného Libora Hudáčka ukradl z horkého ledu dvě výhry a razantním způsobem vykročil vstříc zlaté trofeji pro mistry České republiky.

Stále ale ještě není konec!

Oceláři si toho byli vědomi bezprostředně po konci druhé bitvy, kterou rozseklo až prodloužení. A po něm cítil velké zklamání soupeř. Třinec nechal domácí hokejisty hrát častěji s pukem, častěji v útočném pásmu, ale podobně jako Spartu nebo Pardubice, ani Hradec pozorná defenzíva Ocelářů nepouštěla do vyložených gólových příležitostí.

Hrdinou dosavadního průběhu finálové série je útočník Daniel Voženílek, který v Hradci Králové vstřelil tři ze šesti třineckých gólů. A i díky přispění skvělými zákroky v podání Ondřeje Kacetla to Ocelářům stačilo na dvě výhry. Ještě v sobotním zápase se ale trenéři dál budou muset obejít bez Libora Hudáčka, tomu disciplinární trest vyprší až před nedělní čtvrtou bitvou.

Dosavadní zápasy série

Velmi zkušeně si zatím ve finálové sérii počínají Oceláři, kteří mají od úvodního zápasu navrch. Z Hradce Králové si přivezli dvě výhry ze zápasů, které rozhodovala jejich trpělivost a klid. Třinec zatím v sérii ani vteřinu neprohrával, svého soupeře deptá důkladnou obranou. Oba zápasy v Hradci vítězným gólem rozhodl Daniel Voženílek.

18. 4. 2023:  Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branka a nahrávky: 42. Kev. Klíma (Okuliar), 44. Smoleňák (Pilař) – 30. Kurovský (M. Roman, Mar. Adámek), 41. Voženílek (Daňo), 49. Voženílek (Daňo), 60. Dravecký (Nestrašil).

19. 4. 2023: Mountfiled HK - HC Oceláři Třinec 1:2p (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branka a nahrávky: 23. Jergl (Okuliar, Kev. Klíma) – 9. M. Růžička (Voženílek, Nestrašil), 71. Voženílek (Chmielewski, Daňo).

Zápasy: 3. finále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy
Termíny: pátek 22. dubna
Místo: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
TV přenosy: O2 TV Sport a ČT Sport

Statistika HC Oceláři Třinec Mountfield HK
Bilance v play off 18 zápasů, 13/5, skóre 52:36 14 zápasů, 8/6, skóre 32:30
Bilance doma/venku v play off 8 zápasů, 5/3, skóre 23:19 6 zápasů, 5/1, skóre 12:8
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-1-0-3, skóre 27:19 10 zápasů, 2-3-3-2, skóre 23:22
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 3 výhry 2 prohry
Vzájemná bilance (v play off) 8 zápasů, 6/2, skóre 22:12 (75% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 3 zápasy, 2/1, skóre 8:4 (67% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 17 (9+8) Oliver Okuliar 10 (3+7)
Nejlepší střelec Martin Růžička 9 Kevin Klíma 5
Nejlepší nahrávač Andrej Nestrašil 9 Oliver Okuliar 7
Nejproduktivnější obránce Jakub Jeřábek 10 (3+7) Graeme McCormack 7 (3+4)