Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chybí nám větší tlak do branky, soudí Peter Hamerlík

26.12.2016 · Martin Stebel, Kryštof Rossmann
Při nemoci Šimona Hrubce dostal pro utkání Ocelářů v Liberci prostor mezi třemi tyčemi PETER HAMERLÍK a poměrně dlouhý čas držel naděje svého týmu na bodový zisk, nakonec však ani on nezabránil porážce extraligových lídrů. Slovenský brankář se pokusil hledat některé příčiny neúspěšného vystoupení Slezanů.

Co bylo rozhodujícím faktorem, že vaše šestizápasová série výher dnes skončila?

Mrzet nás může hlavně inkasovaný gól dvacet vteřin před koncem první části. V té době jsme byli Liberci minimálně vyrovnaným soupeřem, možná jsem byli i lepší. Těsně před koncem třetiny bychom neměli dostávat góly. Ve druhé a třetí třetině byl soupeř lepší, z toho pohledu je jejich výhra zasloužená.

Říká se, že inkasovaný gól těsné před koncem třetiny mužstvo psychicky poznamená...

Máme zkušený tým, neřekl bych, že to s námi otřáslo, ale ten gól byl zbytečný, protože vnikl prakticky z ničeho. Jedno ze základních hokejových pravidel mluví o tom, že na modré čáře by se nemělo ztrácet puky, což se nám dnes bohužel nepovedlo.

Po 40. minutách hry jste ztráceli jen dva góly. Zápas rozhodně nebyl prohraný...

Prohrávat po druhé třetině o dva góly, to není ztracený zápas, stále jsme věřili. Bohužel jsme měli hrozně málo střel na branku. Ve druhé třetině jsme měli snad jen dvě střely, což je opravdu hrozně nízké číslo, navíc proti tak kvalitnímu týmu. Chyběl nám větší "drive" do branky. Rozhodla třetí trefa soupeře. Prohrávat zhruba deset minut do konce v Liberci o tři góly, to se těžko otáčí. Domácí nás už potom k ničemu nepustili, musel by se stát nějaký zázrak, aby se to obrátilo v náš prospěch.

Co bude třeba změnit, aby příští zápas byl ve vašem podání lepší?

Ke zlepšení je hodně věcí. Máme teď zápasy, kdy nám chybí větší tlak do branky, schází dorážky a clonění, nedaří se nám dávat ty škaredé góly, naše přesilovky taky nejsou optimální. Těžko se prosazujeme v předbrankovém prostoru. Tohle musíme změnit, aby se znovu příště vyhrálo!