Vánoční šlágr, Oceláři jedou zkrotit Bílé Tygry!

25.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga si na chvíli odpočinula, druhý svátek vánoční ale opět bude ve znamení hokeje! Dvaatřicáté kolo nabídne měření dvou aktuálně nejlepších týmů, vedoucí Oceláři zavítají na led druhého Liberce. Šlágr kola startuje v pondělních 17:20, živě jej vysílá kanál ČT Sport. Prodlouží Slezané svou vítěznou sérii?

Bílí Tygři Liberec

Úřadující mistr neměl optimální vstup do letošní sezóny, Liberečtí prohráli sedm z prvních jedenácti zápasů. Poté se ale družina trenéra Filipa Pešána rozjela, zapsala dvanáct výher v řadě a poskočila do horních pater tabulky. Bílí Tygři po třech prohrách v řadě před reprezentační přestávkou opět začali vítězit, momentálně mají v zádech dva vítězné duely. V tabulce Severočechy najdeme na druhé příčce, čtyři body za vedoucími Oceláři.

Jak již bylo zmíněno, Liberec zvítězil v posledních dvou kolech, v obou případech se jednalo o venkovní zápasy. V tom posledním tým zpod Ještědu vyloupil chomutovskou arénu, u Pirátů zvítězil 3:0. "Vstoupili jsme do utkání velmi špatně, hráli jsme složitě, soupeř byl velmi důrazný a měl několik šancí. Zvažovali jsme i time-out, abychom zastavili soupeřovu aktivitu, což se nám podařilo a začali jsme se srovnávat. Od druhé třetiny jsme zjednodušili přestupy přes střední pásmo, dali jsme gól v přesilovce a to nám vždycky pomůže,“ řekl Filip Pešán.

Ve svátečním šlágru budou Bílí Tygři chtít zastavit rozjeté Oceláře a přiblížit se k vedoucímu postavení v extraligové tabulce. Home Credit Aréna zcela jistě uvidí velmi napínavou podívanou, pozornost bude upřena především na obrany obou týmů. Liberec s Oceláři zatím inkasovali nejméně branek, také první dvě příčky brankářských statistik patří maskovaným mužům těchto týmů. Kdo se bude radovat ze zisku tří bodů?

Dle informací na webových stránkách pondělního soupeře mají Bílí Tygři mimo hru čtyři hráče. Brankáře Jána Lašáka, beky Michala Plutnara a Ondřeje Vitáska a útočníka Dominika Lakatoše.

Poslední zápas Liberce:
22. prosince: Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. R. Šimek (Radivojevič, P. Jelínek), 27. R. Šimek (L. Krenželok, Martin Procházka), 58. Bartovič (Radivojevič, J. Stránský). .

Sestava Liberce v posledním zápase: Will – Jánošík, R. Šimek, Derner, Pyrochta, Havlín, Mojžíš (A), Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), J. Mikyska, Svačina – Bartovič, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, A. Dlouhý – Martin Procházka..

Z kabiny Ocelářů

Šest vítězných utkání v řadě, první místo v tabulce. Oceláři zatím šlapou jako hodinky, družina kapitána Zbyňka Irgla letos nezískala bod zatím pouze ve třech zápasech. Jinak svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy pravidelně sbírají body, na svém kontě jich mají již šestašedesát. Hráči s drakem na hrudi po pauze sehráli dva domácí duely, WERK ARENA viděla výhru nad Spartou a Karlovými Vary.

“Soupeř by na nás dobře nachystaný, na začátku jsme se nedostali do žádného tlaku, hra byla vyrovnaná. Po vstřeleném gólu jsme hned inkasovali. Klíčovým momentem byla naše dvojnásobná přesilovka. Chci našemu týmu moc poděkovat za bojovnost v posledním období,“ hodnotil René Mucha klání proti karlovarské Energii.

Na Štěpána ale Slezany nečeká vůbec snadný úkol, od pondělních 17:20 se Oceláři představí na ledě druhého Liberce. „Jasně, bodů máme docela dost, ale to nejtěžší nás teprve čeká po novém roce. Tam se bude lámat chleba,“ ví kapitán Zbyněk Irgl. Oceláře v poslední době trápí marodka v obranných řadách, do posledních duelů nezasáhli Lukáš Galvas, David Nosek a Vladimír Roth. V utkání s Karlovými Vary chyběl navíc útočník Martin Růžička, který nedohrál zápas se Spartou.

Poslední zápas Ocelářů:
22. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Irgl (Jank, Kane), 49. Kane (Linhart, Adamský), 52. Petružálek (Marosz, Krajíček), 59. Kane (Irgl, Adamský) – 33. Skuhravý (Dujsík), 53. Mullane (T. Rachůnek, Vachovec).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Hrabal, Kania, Krajíček, M. Doudera, Jank, L. Doudera – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Cienciala, Špirko, Sýkora – Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas

V letošní sezóně se ve vzájemných zápasech pokaždé radoval hostující tým. Oceláři v devatenáctém kole na svém ledě hostili liberecké Bílé Tygry, tedy úřadující šampióny české extraligy. Velmi vyrovnaný duel nabídl jen tři branky, o jednu víc zaznamenali hosté, kteří si tak z Třince odvezli těsnou výhru 2:1. Čestný úspěch Ocelářů zaznamenal Vladimír Dravecký.

11. listopadu 2016: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 27. Dravecký (M. Doudera, Kreps) – 12. R. Šimek (Hrabík, J. Vlach), 36. R. Šimek (Svačina, Vantuch).

O zápase

Hrací den: 32. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pondělí, 26. prosince 2016, 17:20
Místo utkání: Home Credit Aréna, Liberec