Bylo v tom kus štěstíčka, culí se Michael Foltýn

20.11.2014 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Oceláři zakončili čtyřzápasový trip na kluzištích soupeřů velice cenným triumfem v Hradci Králové, kde po zásluze zvítězili poměrem 5:1. Autorem rozdílové trefy byl na konci prvního dějství obránce Michael Foltýn, pro něhož to byla premiérová branka v rámci nejvyšší hokejové soutěže.

Při hodnocení čtvrtečního střetnutí mladý zadák akcentoval taktickou vyspělost a připravenost svého týmu: "Zápas se od začátku vyvíjel v podstatě dobře. Podařilo se nám plnit vše, co jsme si naplánovali, trenéři nás dobře připravili. Akorát těch oslabení bylo trochu víc, měli bychom zlepšit disciplínu. Hradec byl velmi nepříjemný soupeř, dobře napadali a hráli do těla. Nám se ale dařilo, vyhráli jsme jasně 5:1, výsledek mluví za všechno."

Bývalý mládežnický reprezentant se trefil vůbec poprvé v extralize. Jeho euforická radost po tomto významném okamžiku proto byla naprosto logická: "Puk na památku samozřejmě mám, schovám si ho někam doma, zatím nevím kam přesně (usmívá se). Bylo to spíš náhodné, sudí krátce předtím myslím signalizoval vyloučení domácího hráče. Já jsem si najel mezi kruhy, David Nosek zpoza branky viděl, že tam jsem volný, tak mi to nahrál a já jsem z první vystřelil. Bylo v tom kus štěstíčka, nějaká extra akce to opravdu nebyla, jenom povedená střela," culí se při popisu vítězné branky teprve dvacetiletý defenzor s přezdívkou "Folťas".

Při aktuálně velice početné marodce Ocelářů a velké konkurenci v kádru to pro něj byl letošní teprve druhý start v třineckém dresu. Podstatnou část sezony proto tráví na hostování v prvoligovém Havířově: "Zatím nevím, jestli budu dál hrát v Třinci, možná se vrátí kluci, kteří jsou teď na marodce a já půjdu zpátky do Havířova. Nevím, jak to bude dál. Jsem rád za každou šanci, kterou na ledě dostanu. Chci hodně makat, nyní jsem v Havířově, takže děkuji za každou minutu, kterou mohu v extralize prožít. Musím se asi víc snažit. Dělám pro to vše, makám na sobě, v Havířově hraji v první lajně, dostávám hodně šancí, dost cvičím a snad se ještě zlepším!"

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice