Venkovní šňůru zakončíme v Hradci, přivezou Oceláři další tři body?

19.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraliga pokračuje čtvrteční předehrávkou dvaadvacátého kola, Oceláři zakončí sérii čtyř venkovních zápasů. Tentokráte se svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi představí na ledě hradeckého Mountfieldu. Utkání startuje od čtvrtečních osmnácti hodin.

Mountfield Hradec Králové

Mountfieldu se v letošní sezóně zatím daří střídavě. Období poloviny měsíce října se svěřencům trenéra Petera Draisaitla povedlo, Hradečtí drželi sérii pěti výher. Od té doby se ale jejich výkony střídají jako na houpačce, po výhře vždy následuje prohra a naopak. Naposledy se Východočechům nevedlo, z Mladé Boleslavi se vrátili s prohrou 1:4.

"Mladá Boleslav nás v tomto zápase přehrála. Tak jednoduché to někdy bývá. Soupeři jsme již od začátku moc nestíhali. V průběhu druhé třetiny jsme se sice trochu zlepšili, jenže při venkovních zápasech se nám tento obraz hry často opakuje. Jsme sotva schopni si vytvořit šanci a na jeden gól, co většinou venku střílíme, se vyhrávat na cizích stadionech nedá," řekl Peter Draisaitl po zápase v Mladé Boleslavi.

Hradecké výsledky se sice střídají, doma se ale Mountfieldu velmi daří. Hradečtí před vlastním publikem prohráli pouze jednou. "Věříme, že proti Třinci najedeme zase na úspěšnou vlnu a prodloužíme vítěznou sérii před svými fanoušky. A když hrajete proti prvnímu, je to vždycky výzva navíc," řekl pro ČTK asistent trenéra Jiří Kučera. "Máme jim co vracet. Třinec má velmi dobrého gólmana i obranu a samozřejmě velkou sílu v útoku. Potvrzují, co se od nich očekávalo," dodal.

Hradecká marodka momentálně eviduje čtyři jména. Mimo je obránce Stanislav Dietz, chybí také útočníci Tomáš Knotek, Dávid Skokan a Tomáš Pospíšil.

Poslední zápas Hradce Králové:
16. listopadu: BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 23. Pacovský (Robar), 50. Mikulík (Klimenta), 60. Lenc (Výborný), 60. Trška – 57. Kukumberg (Šimánek).

Sestava Hradce Králové v posledním zápase: Kantor – Vydarený, Pláněk, Jank, Slovák, Mikuš, Frühauf, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Tvrdík, Červený – Beránek, Kukumberg, Valcourt – Kovářů, Kopta, Nedvídek.

Hradeckou ofenzívu v letošní sezóně táhne především první formace ve složení Kudrna - Mertl - Šimánek. Právě centr elitní formace Mountfieldu, Tomáš Mertl, je lídrem klubových statistik. Mertl na svém kontě má 24 bodů za 12 branek a stejný počet asistencí. FOTO: Stanislav Souček (www.mountfieldhk.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři sice v posledním týdnu sehráli tři zápasy na soupeřově ledě, nijak jim to ale nevadilo. Slezanům se až na klopýtnutí v Plzni povedlo vyhrát všechny zápasy, s přispěním litvínovského zaváhání se vrátili do čela extraligové tabulky. Naposledy hráči s dráčkem na prsou triumfovali v Karlových Varech.

"Byl to nesmírně těžký zápas. O výsledku rozhodla první třetina, ve které se nám povedlo využít přesilovky. Svou bojovností jsme pak zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce. Za tři body jsme velmi rádi," komentoval Jiří Kalous duel na západě Čech.

Oceláře na rozdíl od zbytku extraligového pelotonu čeká další zápas již ve čtvrtek. V předehrávce dvacátého druhého kola se představí na ledě Hradce Králové. "Hradec bude tvrdý oříšek. Moc gólů nedávají, hrají spíš z defenzivy. Snaží se to nějak umlátit, je to hodně silový hokej. Navíc před domácími fanoušky si budou věřit," říká Radim Matuš a pokračuje.

"Pokud budeme hrát chytře, jak tomu bylo v předešlých zápasech, potom můžeme pomýšlet na další výhru." Oceláři se stále potýkají s rozsáhlejší marodkou. Delší dobu bude mimo útočník Tomáš Plíhal, nejisté jsou starty obránců Rostislava Klesly s Lukášem Galvasem a forwarda Zbyňka Irgla.

Poslední zápas Ocelářů:
16. listopadu: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:4 (2:4, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Šmach (Redlihs, Balán), 13. Heizer – 4. Hrňa (Orsava, Roth), 15. Orsava (Kreps, Roth), 16. Adamský (Nosek, Polanský), 18. Nosek (Polanský, Roth).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera M., Matyáš, Doudera L., Foltýn – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Růžička, Rákos – Matuš, Kindl, Jašek.

V prvním duelu s Mountfieldem se střelecky nejlépe vedlo Martinovi Adamskému. Třinecký rychlík v zápase zaznamenal čistý hattrick a definitivně zlomil hradecký odpor. Bude se Adamskému dařit i ve čtvrtek?

Poslední vzájemný zápas

Oceláři naposledy na Mountfield narazili v pátém kole. Slezané na domácím ledě naplno potvrdili svou formu, nedali Hradci žádnou šanci a prodloužili svou vítěznou šňůru. O vítězi prakticky rozhodla první třetina, kterou domácí tým ovládl v poměru 3:0. Třinečtí v dalším průběhu upravili skóre na konečných 6:0. Hattrickem se blýskl Martin Adamský, další čisté konto si připsal Šimon Hrubec.

5. října: HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Růžička (Kindl, Linhart), 8. Růžička (Rufer, Nosek), 12. Orsava (Žejdl, Rákos), 34. Adamský (Trončinský), 48. Adamský (Irgl), 50. Adamský (Polanský).

O zápase

Hrací den: 22. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: čtvrtek, 20. listopadu 2014, 18:00
Místo utkání: Zimní stadion Hradec Králové