Adamský: Neklopme hlavy, třeba nás to nakopne

28.09.2013 · Adam Sušovský
Martin Adamský nasázel stejně jako na jaře v play off Spartě hattrick, jenže Oceláři zápas stejně znovu prohráli. Šikovný útočník teď po nešťastné prohře 3:8 v Praze burcuje: Neklopme hlavy, třeba nás to nakopne!

Na páteční hattrick asi dlouho vzpomínat nebudete, že?
Vzpomínat na něj budu stejně jako loni, bylo to stejné. Dal jsem hattrick zrovna tady na Sparta a zápas v play off jsme stejně prohráli. Bohužel...

Rozhodla na Spartě první třetina?
Musím říct, že jsem první gól ani neviděl. To jsem si ještě spravoval na střídačce přilbu a když jsem si říkal, jak je narovnaná dobře, už to bylo 0:1. Je to pravda, první třetina rozhodla. Tekli jsme o tři góly a to se pak těžko otáčí. Sparta změnila kádr, hodně posílila a dnes hrála dobře.

Překvapilo vás jak dobře?
Připravovali jsme se na to. A je vidět, že asi ne tak, jak jsme si představovali.

Spartu jste na jaře vyřadili ve čtvrtfinále. Jak moc se změnila?
Vedení na ně vytváří velký tlak. Píše se o tom, že se nedostali dlouho přes čtvrtfinále a to se musí změnit. A obměna jim prospěla.

Od Třince se očekává taky hodně. Začátek sezony se ale zatím asi nevyvíjí podle vašich představ, že?
Tak zatím jsme prohráli dva zápasy a jeden v prodloužení. Je šesté kolo a já to říkal už po Liberci. Neklopme tady hlavu, může se stát, že nás tenhle škaredý sněhulák nakopne k lepším výkonům.

Jste spokojený alespoň s hrou vaší formace? Spolupráce s Jirkou Polanským evidentně funguje...
Dneska jsem se mu musel omlouvat, protože jsem mu ukradl gól (směje se). Už tam chtěl zakončovat v pádu a já mu do toho plácl. Ale ne, já už tohle říkal loni. Hráli jsme spolu a už tehdy nám to klapalo, já jen doufám, ať nám to tak vydrží dál.