Vítězná jízda nekončí, Oceláři skolili Olomouc

13.11.2020 · Daniel Ježek
Ve druhém domácím utkání této sezóny Oceláři přivítali tým z Olomouce. Hráči s drakem na prsou začali skvěle a po první třetině vedlo 3:0. Hostům se sice povedlo snížit, Třinečtí ale ve třetí třetině upravili konečný stav na 5:2.
17, pátek 13.11.2020
5:2
Třetiny: 3:0, 0:2, 2:0  Branky a nahrávky: 3. Gernát (Martin Růžička, Hrňa), 8. Hrehorčák (Gernát, O. Kovařčík), 14. M. Stránský (Martin Růžička, Jaroměřský), 55. O. Kovařčík (M. Doudera), 59. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 34. Kucsera (Dujsík), 40. V. Tomeček (Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 39:29. Zblokované střely: 10:13. Hity: 9:10. Vhazování: 31:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – M. Doudera, Gernát, D. Musil (A), Galvinš (C), Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.
HC Olomouc: Lukáš – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík (A), Ondrušek, A. Rutar (C), T. Černý – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa (A), Nahodil, Kucsera – Olesz, Čachotský, Mácha – Burian, Kořenek, Bambula.

Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou si již ve druhé minutě vybojovali početní výhodu, tu po sedmašedesáti vteřinách využil Martin Gernát. Střelu slovenského beka mimo Lukášův dosah tečoval jeden z hostujících hráčů. Třinečtí pokračovali v aktivní hře i v dalších minutách a častěji se dostávali na dostřel olomoucké klece. V osmé minutě byli Slezané odměněni druhou přesnou trefou, o kterou se postaral Patrik Hrehorčák. Lukáš byl bezmocný.

Hra se následně opticky srovnala, hostům se však nevedlo překonat poctivě hrající Oceláře. Třinečtí naopak častokrát zatápěli pod soupeřovým kotlem, Růžička, Jašek ani Zadina ale neuspěli. Ve čtrnácté minutě už odhadem stovka plyšových hraček sledovala třetí branku domácího celku. Lukáš vyrazil Růžičkovu střelu jen před sebe, na brankovišti zaparkovaný Matěj Stránský pak uklidil kotouč do sítě. Oceláři se třetí brankou dostali do ještě větší pohody.

Tu mohli přetavit v další gól po změně stran, ve čtyřiadvacáté minutě Slezané zahrávali svou druhou přesilovou hru. Do dobrých šancí se dostali Michal Kovařčík, Zadina nebo Jašek, ani jeden ale proti Lukášovi neuspěl. Hra se následně trochu uklidnila, bojovalo se o střední pásmo a oba brankáři mnoho práce neměli.

Vše podstatné ve druhé třetině se událo v jejích druhé desetiminutovce. Hosté se ve dvaatřicáté minutě dostali do první přesilové hry. Tu sice v oficiálním čase dvou minut nevyužili, než se ale stačil potrestaný Jaroměřský zapojit do hry, slavili kohouti první branku. Kořenář se marně natahoval po pokusu Lukáše Kucsery, který zamířil přesně do horního růžku třinecké branky. Olomoučtí se dostali do tempa a ještě před druhou sirénou snížili své manko. Hostům se tentokráte povedlo zužitkovat přesilovku, Chmielewského faul potrestal Vojtěch Tomeček.

Oceláři tak do poslední dvacetiminutovky vstupovali jen s jednobrankovým náskokem. Domácí chtěli v úvodních minutách periody toto vedení opět navýšit, Dravecký, Kundrátek ani Ondřej Kovařčík ale proti Lukášovi neuspěli. Hosté následně mohli srovnat v čtyřminutové přesilovce. Nejblíže ke skórování byl David Ostřížek, jeho radost ale zhatila tyč Kořenářovy klece. V početní výhodě se následně nevedlo ani Ocelářům.

Rozuzlení vyrovnané třetí třetiny tak přišlo až v její poslední pětiminutovce. Ondřej Kovařčík jel s Jaškem v přečíslení dvou proti jednomu, starší z bratří Kovařčíků vzal zodpovědnost na sebe a trefil horní růžek Lukášovy branky. V sedmapadesáté minutě si Slezané zahráli další přesilovku, čtyřicet pět vteřin navíc domácí hráli v pěti proti třem. Tuto výhodu po Vránově pasu střelou z ostrého úhlu využil Martin Růžička.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Jsme spokojení. Za stavu 3:0 jsme bohužel znovu trochu povolili v hlavách, nebyli jsme tolik koncentrovaní na výkon. Olomouc hrála dobře v útočném pásmu, jejich kluci jsou poctiví, výborně forčekují, dohrávají každý souboj. Hosté stáhli na rozdíl jediného gólu a sami jsme si zápas zkomplikovali. Před poslední třetinou jsme se znovu museli strachovat o výsledek, ale naštěstí jsme odskočili ve skóre. Příště musíme být v zápase jinak nastavení, kluci k tomu musí jinak přistoupit. Zápas nás stál spoustu sil."

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Z naší strany výsledkově špatná první třetina. Ve druhé jsme se herně zvedli a pomohly nám dvě přesilové hry, ve kterých jsme skórovali a měli jsme i šance v přečíslení dva na jednoho, které jsme bohužel nezakončili. Ani třetí třetina nebyla herně špatná a pravděpodobně rozhodlo, že jsme neproměnili čtyřminutovou přesilovou hru, kde jsme měli vyložené šance a nedali. Domácím jsme potom dovolili zvýšit jejich náskok. Ale celkově musím hodnotit výkon poměrně slušně, ač jsme prohráli a měl bych být naštvaný. To jsem, ale mírněji než normálně."