V posledním duelu na turnaji Oceláři neuspěli

31.08.2013 · Martin Stebel
V závěrečném střetnutí jekatěrinburského turnaje "Kamenný kvítek" šlo o celkové umístění. Stejně jako v pátek Oceláři změřili síly s Nižným Tagilem a tentokrát neuspěli po výsledku 1:4. Premiérový gól v třineckém dresu zaznamenal obránce Daniel Krejčí.
turnaj, sobota 31.8.2013
Nižnij Tagil
4:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 4. Aleksejev (Osčinskij), 11. Esirkenov (Kolesnikov), 52. Artamonov, 60. Vjaličkin – 6. Krejčí Vyloučení: 5:5 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 Diváků: 200
Chomutov – Žuravljev, Aleksejev, Bogdanov, Kolesnikov, Chrapak, Iščenko, Voropajev, Poljakov – Osčinskij, Rožkov, Savčenko – Gurjev, Kozlov, Artamonov – Vyaličkin, Voroncov, Karpov – Zakirov, Esirkenov, P.Popov
Hrubec – Foltýn, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Lojek, Krejčí, Kania – Rákos, Varaďa, Peterek – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Matuš, Ostřížek – Marosz, Kindl, Růžička

Čtyři zápasy ve čtyřech dnech. Tuto fyzicky náročnou porci museli zvládnout účastníci turnaje "Kamenný kvítek". V sobotu od 12 hodin místního času (8 ráno středoevropského) se odehrál duel o třetí místo. Samotný zápas však odstartoval o něco později kvůli rozbitém plexisklu během rozbruslení.

Rusové šli do vedení ve čtvrté minutě, kdy se v početní převaze prosadil Aleksejev - 1:0! Oceláři ale do minuty vyrovnali. Povedenou střelou zápěstím se o to zasloužil mladý zadák Daniel Krejčí - 1:1!, pro něhož to byl první zásah v třineckém dresu. Sputnik však dokázal využít i druhou přesilovku, kdy faul Zíba potrestal v jedenácté minutě Esirkenov - 2:1!

Prostřední perioda mnoho hokejového půvabu nenabídla. Ruské mužstvo, které oproti pátku působilo mnohem živějším dojmem, se koncentrovalo hlavně na defenzivní úkoly. Za zmínku stojí především nadějná příležitost Martina Adamského, kterého v samostatném úniku vychytal spolehlivý Chomutov. Hokejisté Sputniku ohrožovali třineckou branku jen sporadicky.

Závěrečnou část zahájili Oceláři náporem, ale nepříznivý stav se nezměnil. Nižnij Tagil hrál takticky vyspěle, zahušťoval střední pásmo a vyrážel do brejkových situací. 3:1 to bylo v 52. minutě kdy se do listiny střelců zapsal Artamonov. Definitivní podobu výsledku dal půlminuty před koncem do opuštěné třinecké svatyně Vjaličkin - 4:1.

Třetí místo na turnaji získalo mužstvo z Nižného Tagilu.

Na dalekém východě Oceláři kamenný kvítek neutrhli...