V derby lepší Vítkovice, Oceláři se vracejí s prázdnou

09.12.2012 · Daniel Ježek
Poslední duel před druhou reprezentační pauzou sehráli Oceláři na ledě Vítkovic. Ač se družina trenéra Josefa Turka dostala trefou Václava Varadi do vedení, domácí na to dokázali reagovat a čtyřmi brankami získat všechny body.
30.kolo, neděle 9.12.2012
4:1
Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 16. Klimek (Burger, Barinka), 22. Huna (Svačina), 40. Strapáč (Svačina), 49. Klimek (Burger) - 11. Varaďa (Růžička, Galvas). Rozhodčí: Mullner, Kubuš - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4606. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Šindelář - Voráček, Sloboda, Malík, Barinka, Rahák, Slehlík, Kuba, Polák - Kolouch, Burger, Klimek, Roman, Huna, Svačina, Bartánus, Hruška, Strapář, Šedivý, Szturc, Húževka
Hrubec - Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Klouček, Ovčačík, Lojek, Bezuška - Růžička, Bonk, Varaďa, Adamský, Peterek, Květoň, Rákos, Polanský, Klimenta, Orsava, Zagrapan, Hrňa

Třetí ocelářské derby sezóny mělo trochu pomalejší rozjezd. Do první větší šance se po pěti minutách hry dostal domácí Bartánus, ten ale přestřelil třineckou branku. Oceláři se ke slovu dostali v polovině první periody a hned dokázali vsítit branku.

Třinečtí hráli přesilovku, Martin Růžička adresoval kotouč před branku. Tam jej přebral Václav Varaďa a třinecký buldok natřikrát dokázal dotlačit černý nesmysl za Šindelářova záda. Vstřelená branka zvýšila tempo hry, šance se střídaly na obou stranách. V té největší byl vítkovický Húževka, jenž ale tečoval střelu Poláka jen do tyče.

Ostravané ale nemuseli dlouho smutnit. V šestnácté minutě Lukáš Klimek usměrnil Burgrův pas pod horní tyč hostující branky. Aktivní hra domácího celku pokračovala i po přestávce a hned po minutě prostřední části jim přinesla vedoucí gól. Rudolf Huna dostal ideální pas za třineckou obranu a střelou nad Hrubcovu lapačku poslal domácí tým do vedení.

I v dalším průběhu druhé dvacetiminutovky byli lepší hráči domácího celku, prosadit se ale paradoxně mohli Oceláři. Ti se dostali do přečíslení tří proti jednomu, finální přihrávka od Polanského ale byla trochu prudší, než by měla být a Hrňa jen promáchl.

Toho Ostravané dokázali využít v závěru prostředního dějství. Petr Strapáč si vyměnil kotouč se Svačinou a střelou švihem potřetí v utkání propálil gólmana Hrubce.

Oceláři tedy do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali s dvoubrankovým mankem. To mohlo ještě víc narůst, šance Húževky a Svačiny ale dokázal zastavit pozorný Šimon Hrubec. Přiblížit Oceláře na dostřel mohl Hrňa, který ale svůj unik nedotáhl k dokonalosti.

Ještě před začátkem poslední desetiminutovky však přišla pro Slezany studená sprcha. Po buly u Hrubce se k bleskové střele dostal Lukáš Klimek, hostující forward zametl puk pod horní tyč – 4:1.

O korekci stavu se Oceláři mohli pokusit v přesilovce, v té pálil Růžička či Adamský, ani jeden ale nebyl úspěšný. Domácí hráči si v závěru zápasu uhlídat vítězství 4:1 a připsali si tři bod do tabulky. Oceláři se z Ostravy vracejí s prázdnou.

Peter Oremus (Vítkovice Stell): Nebudu hodnotit jen tento zápas, ale vezmu to komplexně. Odehráli jsme doma tři velice těžké zápasy, ve kterých jsme získali plný počet devíti bodů, což je výborné. Je vidět, že síla týmu je velká. Výkony a výsledky jsou potěšující, ale zároveň zavazující. Nemůžeme se uspokojit, bodů máme pořád málo. Musíme dál makat.

Pavel Janků (Oceláři Třinec): Bylo to pěkné derby. První třetina byla z naší strany výborná, škoda že jsme neudrželi vedení. Od druhé třetiny převzaly Vítkovice iniciativu a po zásluze nám o dva góly odskočily. Domácí pak byli lepším týmem. I když jsme se snažili se zápasem něco udělat, tak se nám to nepodařilo. Vítkovice dneska vyhrály zaslouženě.