Třetí výhra v řadě, Oceláři loupili v Boleslavi!

22.01.2020 · Martin Stebel
Dobrá věc se podařila. V rámci dohrávky 31. kola Tipsport extraligy Oceláři změřili síly na ledě letos výborně hrající Mladé Boleslavi. V utkání tabulkových sousedů bylo k vidění gólově skromné představení se šťastnou tečkou pro hosty. Extraligoví mistři díky trefám Musila a Hrni zvítězili 2:1 a díky tomu v tabulce poskočili na čtvrté místo právě před středočeského rivala.
31.kolo, středa 22.1.2020
Ml. Boleslav
1:2
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 37. Hrdinka (Pláněk, Zbořil) – 9. D. Musil (Wolski, Martin Růžička), 33. Hrňa (D. Musil, Hrehorčák). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití: Diváci: 3027. Střely na branku: 34:23. Střely mimo: 8:7. Zblokované střely: 10:8. Hity: 4:6. Vhazování: 35:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Hráči zápasu: Hrdinka - Musil.
BK Mladá Boleslav: Krošelj (Peters) – Hrbas, Ševc (C), Hrdinka, Pláněk (A), Klikorka, Fillman, Kurka – Skalický, Zbořil, Grim – Pabiška, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek (L. Daneček) – Zahradníček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, Marcinko, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrňa.

Pro středeční dohrávané utkání udělali třinečtí trenéři v sestavě oproti poslednímu duelu s Libercem jedinou změnu - absentujícího Krajíčka nahradil v obraně Zahradníček. V úvodu to byl opatrnější hokej, který změnila až přesilovka domácích při vyloučení Draveckého. Třineckému gólmanovi nadělal problém nejdřív Jeglič, poté musel likvidovat i dorážku Bičevskise. Začátkem šesté minuty Štěpánek hasil další vyloženou možnost Středočechů, tentokrát zastavil protiútok Luntera.

Třinečtí mistři tak vyučovali v efektivitě. V podstatě první větší možnost skončila gólovou radosti. Rychlou protiakci založil Vrána, který posunul puk do jízdy Wolskému, jehož střelu z křídla Krošelj pouze vyrazil na mezikruží, kde se duchapřítomně objevil David Musil a svou letošní premiérovou trefou dal Ocelářům vedení. Boleslav měla v dalších chvílích územní převahu, ale spolehlivý Štěpánek působil velmi jistě. Oceláři v závěru úvodní části nevyužili přesilovku pěti proti třem, ve které aktivitou hýřil především Roth, ale dva jeho pokusy neskončily úspěchem.

Začátkem druhé třetiny bylo tempo hry poněkud ospalejší, Boleslav hosty potrápila teprve v rámci přesilovky, kdy za katr usedl Wolski. Štěpánek postupně zneškodnil střely Ševce či Kousala, poradil si rovněž s dorážkou Zbořila. Oceláři svůj náskok zdvojnásobili těsně po polovině základní hrací doby. Znovu u toho byl David Musil, který z křídelního prostoru nahodil puk na domácí klec, Krošelj posunul hru na mezikruží, kde byl v optimálním postavení Erik Hrňa. Třinecký hráč s číslem 88 si srovnal kotouč a střelou z otočky zvýšil na dvougólový rozdíl. Boleslavským se povedla kontaktní branka v čase 36:38. Po vyhraném buly domácí zůstali v ofenzivní zóně, puk se po několika odrazech dostal na hokejku Františka Hrdinky a jeho ránu téměř od modré zastavila až třinecká síťka.

Na startu třetího dějství musel domácí brankář řešit dvě příležitosti červenobílých. Nejdříve vychytal Michala Kovařčíka, chvíli poté jeho pozornost otestoval kanonýr Wolski. Boleslavské útoky byly spíš sporadického charakteru, třinečtí totiž dobře zahušťovali střední pásmo a narušovali ataky soupeře už v zárodku. Vynikající šanci si Slezané vytvořili dvanáct minut před koncem. Petr Vrána byl v souboji jeden na jednoho a raději přihrál puk Wolskému, který z první vypálil na Krošelje, jenže slovinský gólman čaroval.

Velmi slibná možnost se před boleslavským kolektivem otevřela v 53. minutě, kdy se Gernát provinil hrou vysokou holí a obdržel čtyřminutový trest. Svěřenci Radima Rulíka ostřelovali třineckou svatyní ze všech pozic, jenže Oceláři mohutný tlak rovněž zásluhou vynikajícího Štěpánka ustáli. V dramatickém závěru Středočeši zkusili hru bez gólmana, ovšem třinečtí díky velkému nasazení a mimořádné obětavosti veškeré snahy domácích dokonale vymazali, získali cenné tři body a zapsali už třetí triumf v řadě!

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Proti silnému soupeři jsme hráli velmi dobře, ale trápila nás produktivita. Myslím si, že bychom si vyrovnání zasloužili, kluci dřeli do poslední vteřiny. Bohužel v zakončení se nám vůbec nedařilo."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Chtěl bych klukům poděkovat za odmakaný zápas. Nebylo to moc o hokejové kráse, museli jsme to ubojovat. Tyhle body se nerodily lehce, od poloviny utkání nás totiž Boleslav mačkala, měla spoustu šancí, ale Kuba Štěpánek byl skvělý. Měli jsme dost vyloučených, což nás stálo hodně sil, ale kluci zápas odpracovali a bereme tři body. Je to pro nás skvělý start do série zápasů venku."