Skvělý obrat na závěr. Oceláři porazili Boleslav a čekají na soupeře pro čtvrtfinále

08.03.2022 · Adam Sušovský
Skvělým obratem z 0:2 na 3:2 zakončili třinečtí Oceláři základní část letošní sezony, z Mladé Boleslavi vezou za výhru v prodloužení dva body. Utkání rozhodl v 65. minutě Patrik Hrehorčák. Čtvrtfinálovou sérii Třinec rozehraje na svém ledě 19. března s jedním ze soupeřů z předkola.
60.kolo, úterý 8.3.2022
Ml. Boleslav
2:3p
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 20. Stránský, 21. Šťastný (Moravec) - 26. Dravecký (Kofroň), 38. O. Kovařčík (Roman, Mazanec), 65. Hrehorčák (Vrána). Rozhodčí: Svoboda, Micka - Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 589. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Mladá Boleslav: Krošelj (34. Růžička) - Moravec, Ševc, Pýcha, Pláněk, Lintuniemi, Fillman, Jánošík - Raška, Kotala, Šťastný - Flynn, Najman, Kousal - Lunter, Fořt, Kelemen - Eberle, Bičevskis, Stránský.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Zahradníček, Jaroměřský - Bakoš, Vrána, Svačina - Kovařčík O., Kovařčík M., Nestrašil - Chmielewski, Roman, Hrehorčák - Dravecký, Kofroň.

Trenér Václav Varaďa do posledního zápasu základní části, ve kterém už Ocelářům nešlo o postavení v tabulce, postavil šest obránců a nekompletní čtyři útoky. Kromě dlouhodobě zraněných Erika Hrni a Tomáše Marcinka Třinec postrádal členy elitního útoku Martina Růžičku a Marko Daňa, chyběl také obránce Marian Adámek.

V utkání se oba týmy dostávaly do tempa poměrně dlouho, v postatě první opravdu vážnější šance přišla až v šestnácté minutě, když domácí Kelemen mohl ujíždět sám na gólmana Mazance, ale ten proti němu vystartoval a akci zvládl zneškodnit.

Mladé Boleslavi tak vyšla až pasáž kolem první přestávky. V čase 19:01 Jan Stránský přečetl riskantní třineckou rozehrávku, zmocnil se v útočném pásmu puku a z pravého kruhu zavěsil nad rameno Mazance, Boleslav vedla 1:0.

Druhý gól domácí přidali prakticky okamžitě po úvodním buly druhé třetiny, stačilo jim k tomu přesně sedm vteřin. Průnikovou přihrávku Moravce totiž těsně před modrou čárou přebral David Šťastný, mezi obránci se prosmýkl až k zakončení a zmrazil Oceláře v zápase podruhé.

Dvoubrankové vedení ale Mladé Boleslavi moc dlouho nevydrželo, konkrétně jen pět a půl minuty: Kontaktní branku vstřelil po překvapivé akci na pravé straně Vladimír Dravecký, který ránou ze střední vzdálenosti překvapil Krošelje v bráně.

Domácí krátce po polovině zápasu prostřídali gólmana, Růžička už po minutě v brance čelil velkému maléru, když se odražený puk ze vzduchu snesl na jeho záda a pak málem i za brankovou čáru. O další čtyři minuty později už se Třinec vyrovnání přecejen dočkal a zase to bylo ze zdánlivě nenápadné akce: Ondřej Kovařčík na vlastní modré ukradl soupeři puk a vydal se do brejku. Situaci, která nakonec vyústila v přečíslení dva na jednoho, třinecký útočník řešil sám. A trefil se přesně - 2:2.

V závěrečné třetině už diváci v Mladé Boleslavi branku neviděli, a to ani přesto, že jen v úvodní desetiminutovce hrál každý tým dvě přesilové hry. Hokejové krásy ubylo, na ledě se začalo jiskřit a přibývala nervozita.

A tak celé utkání rozhodlo až prodloužení, v něm domácí dlouhou dobu drželi puk, ale Mazanec si poradil i se střelou Ševce, který se na chvíli sám ocitl mezi kruhy. Odpověděli proto Oceláři, a to až v závěrečné minutě nastavení. Vrána našel krásnou přihrávkou Patrika Hrehorčáka, který nikým nehlídaný mohl zblízka Růžičku prostřelit.

Oceláři tak porazili Mladou Boleslav i počtvrté v téhle sezoně, základní část zakončili na druhém místě se 112 body a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále play off. Jejich soupěř vzejde z následného předkola.