Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři po výtečném výkonu vítězí na Kladně a vezou cennou výhru

27.12.2012 · Michal Samiec
Třinečtí podali necelých čtyřiadvacet hodin po skončení domácího zápasu s Libercem na více než 400 km vzdáleném kladenském ledě výborný výkon a proti odpočatému soupeři zvítězili 4:1. Jedinou kaňkou zápasu je zmařené čisté konto Šimona Hrubce.
34.kolo, čtvrtek 27.12.2012
Kladno
Třinec
1:4
Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 58. Jágr (Tlustý) - 11. Bonk (M. Růžička, Galvas), 19. Rákos (Hrabal), 26. Květoň, 54. Rákos (Zíb, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4377. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4. 
Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Kuchejda, Kuchler, Hlaváč - Strnad, Dalecký, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal
Hrubec - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Květoň, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský

Komentář k zápasu

Oběma týmům v předehrávce 34. kola scházelo několik zraněných nebo nemocných hráčů. Kladenští trenéři se museli obejít bez služeb Patery, Valského, Melky a Dragouna, třineckým chyběla trojice Peterek, Zagrapan a Hudler. Utkání zahájili aktivněji domácí, vše bylo umocněno přesilovkou po vyloučení Hrabala. Kladno ale s přesilovou hrou naložilo prachbídně. Chvíli po návratu vyloučeného hráče měli možnost početní výhody i hosté. Oceláři svého soupeře zatlačili, kombinovali, paradoxně při úniku Eberleho mohli sami inkasovat.

V polovině úvodní třetiny padl také úvodní gól. Martin Růžička skrz obranné pásmo Rytířů našel osamoceného Radka Bonka, který vymetl horní patra Cháberovy branky. Gól sice muselo posvětit video, na jeho regulérnosti ale neulpěl ani stín pochybnosti. Kladno mohlo do konce třetiny několikrát vyrovnat. Šanci měl po Plekancově projížďce Macholda, skórovat mohl i Tlustý, ale svůj pokus nasměroval jen do Hrubce. Tři minuty před koncem přišlo vyloučení Plekance po útočném faulu na Zíbovi a hosté zhruba po 100 sekundách přesilovku využili. Daniel Rákos hlídkoval před brankou a dorazil střelu Hrabalovu, kterou předtím zastavila tyč. Tímto bylo stanoveno skóre úvodní dvacetiminutovky.

Prostřední třetina přinesla pokračování vývoje utkání z úvodního dějství. Domácí navíc s přibývajícím časem upadali do čím dál větší deprese. Hosté se mohli radovat z další branky již po 18 sekundách, ale Růžičkovo nahození na rozhozeného Cháberu brankou neskončilo. Třineckým vlila krev do žil výborně ubráněná přesilovka Kladna po vyloučení Zíba, kdy byli možná dokonce aktivnější než soupeř. V půlce 26. minuty David Květoň využil nečekaného odrazu kotouče a osamocen před Cháberou nezaváhal. Hosté vedli 3:0.

O půldruhé minuty později to mohlo být už o čtyři branky, když se před Cháberu dostal po výborné akci Polanský, kladenský brankář však výborně zasáhnul. Po polovině zápasu se Kladenští dostávali čím dál častěji do tlaku, Oceláři však výborně bruslili a byli schopni na každou takovou situaci odpovědět protiakcí. Jako například Roth, který se dostal do dobré střelecké pozice, nebo Polanský, jenž unikl v oslabení a nebyl dalek skórování.

Ve třetí třetině se dal očekávat úporný tlak domácích. Tento předpoklad byl splněn částečně. Rytíři, kteří se již od začátku druhé části museli obejít bez zraněním distancovaného Plekance, se sice hnali do útoku, jejich akce však byly bezzubé. Navíc každá akce Kladna nezůstala bez odezvy protiútoku ze strany Ocelářů. Do poloviny posledního dějství Středočeši vyprodukovali několik nebezpečných střel (např. Hlaváč po přiťuknutí Jágra, střela Jágrova od modré apod.), ale Třinečtí kontrovali rychlou akcí Orsavy, Polanského šancí po buly a dokázali držet puk daleko od vlastní branky.

Když navíc po krásné akci, kterou založil ziskem puku v útočném rohu Růžička, jenž posunul na modrou na Zíba a ten – předstíraje střelu – našel u odkryté části branky stojícího Daniela Rákose, Třinečtí skórovali počtvrté, zdálo se být rozhodnuto. Kladno se jalo několika posledních zoufalých pokusů, z nichž jen jeden – střela Jaromíra Jágra z mezikruží – se ujal, vymazal tak čisté konto Šimona Hrubce a byl už pouhou korekcí konečného výsledku. Kladno 1, Oceláři 4!

Ohlasy trenérů

Jiří Kopecký (Kladno): "Náš výkon se hodně podobal tomu nejhoršímu v sezoně. Nějakých pět až sedm minut na začátku to nevypadalo na takový průšvih, ale první gól nás trošku srazil. Druhý jsme dostali z přesilovky na konci třetiny, ale pořád jsme věřili, že s tím něco uděláme. Stáhli jsme to pak na tři lajny, ale dostali jsme třetí gól a od té doby se to celé zhroutilo. Kluci sice dřeli, ale řekl bych, že jsme si za celý zápas nevytvořili vyloženou šanci. Jen jsme to honili po koutech a nastřelovali. V naší hře byl zmatek."

Pavel Janků (Třinec): "Byl to možná náš nejlepší výkon v sezoně. Předvedli jsme výborný týmový výkon s plným nasazením. Jediné, co mě na něm mrzí, je skutečnost, že Šimon Hrubec neudržel nulu. Honza Peterek dnes nehrál, protože nebyl nominován k zápasu."