Oceláři neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli v nájezdech

16.09.2014 · Daniel Ježek
Ve třetím kole se Oceláři představili v Litvínově. Utkání bylo dlouho bezbrankové, góly padaly až v poslední třetině. Slezané se dokázali dostat do dvoubrankového vedení, to ale neudrželi a prohráli v nájezdech. Góly Ocelářů vsítili Jiří Polanský a Jakub Orsava.
3.kolo, úterý 16.9.2014
Litvínov
3:2sn
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 51. Sklenička (Piroš, Majdan), 53. Jánský (Lukeš), rozh. náj. Hanzl – 42. Polanský (Irgl), 50. Orsava . Rozhodčí: Šindler, Wagner – Lhotský, Svoboda . Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 231. Střely na branku: 30:19. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Francouz – Baránek, Kubát, Gula, Šlégr, Pavelka, Sklenička, Chaloupka, Lukeš, Hübl, Jánský, Ručinský, Hanzl, Martynek, Trávníček, Piroš, Majdan, Jurčík, Šrámek, Písařík.
Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Gavlas, Doudera, Trončínský, Nosek, Orsava, Plíhal, Kreps, Adamský, Polanský, Irgl, Dravecký, Žejdl, Jašek, Kindl, Matuš, Chmielewski, Cienciala.

Utkání mezi třetím týmem tabulky a jejím lídrem začal v opatrném tempu. Na první větší šanci si diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky museli počkat do sedmé minuty. V ní se ocitl domácí Hübl, jeho střelu z mezikruží ale dokázal Hrubec vytěsnit. Oceláři se ke slovu přihlásili v minutě jedenácté, přečíslení dvou proti jednomu se ale Žejdlovi nepovedlo zakončit.

Další průběh první dvacetiminutovky byl hodně nervózní, rozhodčí rozdali několik menších trestů. Z celého průběhu druhé desetiminutovky vyčnívá jen příležitost litvínovského Kubáta, který ranou od modré nastřelil tyč Hrubcovy svatyně.

Prostřední část hry tak začínala se stejným skóre, jako celý zápas. V úvodních minutách periody byli o něco lepší domácí hráči, ti mohli v dvacáté třetí minutě poprvé skórovat, akci Jurčíka a Písaříka ale dokázal třinecký gólman zastavit. Hrubec musel být pozorný i u následujících třech pokusů z hole Šlégra, ani jednu ale za svá záda nepustil.

Po uplynutí poloviny utkání se tempo hry začalo pomalu zvedat. Hrubce nepříjemně ohrožovali Hanzl, Chaloupka a Šrámek, ani jeden z pokusů ale brankáře Slezanů nepřekonal. Pak se do hry dostali i hráči s dráčkem na prsou. Oceláři měli v rozmezí 34. až 36. minuty dvě velké příležitosti, ani jednu ale nevyužili. V první se nedokázal prosadit Kreps, Irgl pak z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Gólové hody tak začaly až v poslední dvacetiminutovce. Z třetí třetiny uplynulo jen pětašedesát vteřin a Oceláři se střelecky prosadili. Zbyněk Irgl poslal přesný pas na volného Jiřího Polanského, ten neměl problém poslat puk do odkryté branky. Domácí chtěli rychle srovnat krok, Lukešova šance ze čtyřicáté čtvrté minuty ale úspěch nepřinesla.

Radovali se tak opět Slezané. Třinečtí, byť hráli v oslabení, dokázali v padesáté minutě zvýšit na 2:0. Jakub Orsava sebral ve středním pásmu puk, projel kolem dvojice obránců a střelou mezi betony překonal Francouze – 0:2.

Verva se ale rozhodně nehodlala vzdát. Ještě v téže přesilovce se domácím povedlo snížit. Kotouč se po několika přihrávkách dostal až na modrou, kde napřáhl Zbyněk Sklenička. Proti jeho dělovce byl Hrubec bezmocný. A aby toho nebylo málo, Litvínovu se za další dvě minuty povedlo srovnat. Peter Jánský ujel třinecké obraně, Hrubce překonal střelou mezi betony – 2:2.

Další gól už v základní hrací době nepadl, muselo se proto prodlužovat. V nastaveném čase mohl utkání rozhodnout Ručinský, jeho střelu z první ale Hrubec dokázal zlikvidovat. Neúspěšní pak na druhé straně byli Roth a Dravecký, oba si vylámali zuby na Francouzovi. Rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy. V nich se střelcům dlouho nevedlo, gól padl až v páté sérii, a to z hole domácího Robina Hanzala. A když svůj nájezd neproměnil Plíhal, bylo o vítězi rozhodnuto. Litvínov – Třinec 3:2 po nájezdech.

Miloslav Hořava (HC VERVA Litvínov): „Bylo to vynikající utkání, výborné tempo a nasazení. Nesouhlasil bych akorát s tou remízou, protože ta je pro nás hodně šťastná. Je to pro nás odměna především za bojovnost a úsilí, které jsme do utkání dali. Třinec má výborné mužstvo, přehrávali nás, ve druhé třetině jsme byli pod velkým tlakem. Udělali jsme tam pár chyb a dostali dva góly. Pak jsme se díky bojovnosti a štěstí dostali zpět do utkání. Penalty jsou loterie, ale byl to pro nás zápas, ve kterém se k nám štěstí hodně přiklonilo.“

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): „Viděli jsme utkání vysoké úrovně, oboustranně obrovské nasazení. Oba týmy hrály na vítězství a v základní hrací době byla remíza zasloužená. Šance byly na obou stranách. V prodloužení se scénář opakoval, mohli jsme rozhodnout jak my, tak Litvínov. Pokud v nájezdech nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Pro nás je škoda, že jsme nevyhráli, protože jsme vedli 2:0. Kdybychom ustáli oslabení, tak jsme mohli pomýšlet na zisk tří bodů.“