Oceláři na Olomouc nestačili, hosté berou tři body

06.12.2015 · Daniel Ježek
V závěrečném kole první extraligové poloviny Oceláři na svém ledě přivítali tým Olomouce. Pátý celek tabulky si během šesti minut prostřední dvacetiminutovky vypracoval čtyřbrankový náskok, který nakonec hostům stačil k zisku tří bodů. Oceláři dokázali jen korigovat trefou z hole Lukáš Galvase.
26.kolo, neděle 6.12.2015
1:4
Třetiny: 0:1, 1:3, 0:0  Branky a nahrávky: 37. Galvas (Irgl) – 17. Vyrůbalík (Eberle), 29. Jaroměřský, 33. Mikúš, 35. Laš (Buc, Knotek). Rozhodčí: Hrubý, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 962. Střely na branku: 28:22. Zblokované střely: 22:9. Hity: 12:6. Vhazování: 40:22. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Hamerlík (od 35. Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Irgl – Hrňa, Rákos, Tybor – Chmielewski, Matuš, Jašek – Rufer.
Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Houdek, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek (A), Valenta – Laš (A), Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Zeman, Matai – Holec, Herman, Kucharczyk.

Úvodní dvacetiminutovka duelu příliš hokejové krásy nenabídla. Třinečtí i Olomoučtí hokejisté jen s obtížemi přecházeli do útočné třetiny, brankáři Hamerlík s Konrádem příliš práce neměli. Hosté dostali v sedmé minutě příležitost přesilové hry, ta se ale Olomouckým příliš nepovedla.

Na další zajímavější akci musela WERK ARENA čekat do dvanácté minuty. Adamský nejprve nedokázal obstřelit bránícího Houdka, na druhé straně pak musel Hamerlík řešit dva nepříjemné pokusy z hole Ondruška. Domácí brankář byl v obou případech úspěšný.

To ale neplatilo za dalších pět minut, kdy se Mora dostala do vedení. Jan Eberle sebral puk za třineckou brankou, namazal nehlídanému Martinu Vyrůbalíkovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Slezané mohli odpovědět ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, Konrád ale zůstal nepřekonán.

Prostřední perioda už byla na branky bohatší, téměř zaplněná třinecká aréna viděla čtyři přesné trefy. Třikrát se prosadili hosté z Olomouce. Druhý kotouč za Hamerlíkova záda poslal v devětadvacáté minutě Jan Jaroměřský, jehož nenápadné nahození od mantinelu zaplachtilo do třinecké klece.

Za další dvě minuty mohl skóre korigovat Zbyněk Irgl, chybu Valenty ale zužitkovat nedokázal. Radovali se proto opět hosté. Tomáš Mikúš sebral Hrňovi kotouč, nabruslil si do střelecké pozice a ránou k levé tyči potřetí propálil Hamerlíka. A aby toho pro Slezany nebylo málo, úvod pětatřicáté minuty nabídl čtvrtou trefu Olomouce. Buc vyslal do sóla Marka Laše, který si položil Hamerlíka a zavěsil pod horní tyč – 0:4. Do třinecké branky se pak postavil Šimon Hrubec.

Oceláři ještě do druhé přestávky stihli korigovat stav, to když se při hře ve čtyřech na obou stranách od modré prosadil Lukáš Galvas. Další korekci mohl v úvodní minutě závěrečné části udělat Jiří Polanský, jeho bekhendový pokus ale zazvonil pouze na horní tyč olomoucké klece.

Hráči s dráčkem na hrudi pak dostali příležitost početní výhody po Valentově faulu, vsítit druhou branku se jim ale nepovedlo ani tentokrát. Hosté v dalších minutách třetiny především hlídali svůj tříbrankový náskok, Hrubec příliš práce neměl. Slezané se pokoušeli o dramatizaci skóre, Konrád ale všechny pokusy domácích hráčů zlikvidoval. Třinec - Olomouc 1:4.

Marek Malík (asistent trenéra Třince): "S výsledkem i předvedenou hrou v některých částech zápasu jsme hrubě nespokojení. Opět se potvrdilo, že individuální chyby nás stály výsledek. Po solidním rozjezdu, kdy jsme měli nějaké změny, jsme se opět vrátili zpět do stejné pozice. Musíme neustále pracovat na zlepšení individuálních výkonů a týmového projevu. V tom nepřestaneme."

Jan Tomajko (asistent trenéra Olomouce): "Podali jsme výborný výkon. O zápase rozhodla druhá třetina, kdy jsme dali tři góly. V poslední třetině nás Třinec opticky zatlačil, my si ale výsledek pohlídali. Výborný zápas jak ofenzivně, tak hlavně v defenzívě. Byli jsme kompaktnější než domácí. Snadné vítězství to ale nebylo. Chci pochválit útočníky, kteří se zodpovědně vraceli a pomáhali obráncům."