Nevyvedená druhá třetina s Litvínovem zapříčinila další porážku

22.02.2013 · Luboš Olszar
Černá série Ocelářů pokračuje a prohra s Litvínovem zapříčiňuje již čtvrtou porážku v řadě. Rozhodující část utkání byla druhá perioda, ve které Chemici navýšili svůj náskok z první třetiny už na 0:4. Urputná snaha Třince už v poslední třetině nestačila a Litvínov tak bere body.
50.kolo, pátek 22.2.2013
Litvínov
2:5
Třetiny: 0:1, 0:3, 2:1  Branky a nahrávky: 43. Orsava (Hrňa, Kania), 59. Bonk (Růžička, Varaďa) - 8. Hanzl (Martynek), 28. Ručinský (Martynek, Zeman), 30. Hübl (Ručinský, Baláž), 33. Rapáč (Černý), 53. Rapáč (Gula, Pšurný). Rozhodčí: Baluška, Konc - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3361. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.
Hamerlík (33. Hrubec) - Galvas, Roth, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Ovčačík, Kania, - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Rákos, Peterek - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Zagrapan, Orsava.
Francouz - Kubát, Kousalík, Zeman, Stříteský, Jareš, Posmyk, Gula, Brejčák - Lukeš, Hübl, Majdan - Černý, Ručinský, Baláž - Martynek, Lukeš, Hanzl - Gerhát, Piroš, Rapáč.

V prvních minutách utkání byly oba týmy herně vyrovnané a brzy se zrodily také gólové příležitosti. Nejprve nezdařilou rozehrávku Hamerlíka nedokázal potrestat tváří tvář prázdné kleci Viktor Hübl, o chvíli později zase na druhé straně nepřekonal Polanský svým bekhendovým blafákem Francouze.

Do vedení se dostali Chemici v 8. minutě zápasu, když vyraženou střelu Martynka uklidil objetím brány do třinecké sítě Robin Hanzl. Právě v této chvíli nastal zlom, kdy si hráči Litvínova začali více věřit a na Ocelářích byla pomalu znát dostavující se frustrace.

Na rozdíl od gólově chudé první třetiny přinesla druhá dvacetiminutovka více branek, které všechny padaly do stejného místa – třinecké branky.

Ihned poté, co ubránili žlutočerní oslabení, se vrhli hosté do protiútoku, na jehož koncovce stál Martin Ručinský a jeho přesná trefa do levého růžku – 0:2. Přibližně za dvě minuty zvedli hosté ruce nahoru radostí znovu, což zapříčinil třetí puk v třinecké síti, který tam dopravil Viktor Hübl.

V půli utkání byl v zakončení Peterek faulován Jarešem, a tak šli domácí do početní výhody. Tu i přes urputné snažení třinečtí nevyužili a naopak znovu krátce po uplynutí trestu hříšníka se ujal střely od modré Richard Rapáč, jenž s překvapením všech překonal Hamerlíka přesnou střelou nad rameno třineckého gólmana. Trenér Třince, Josef Turek, se po tomto počinu rozhodl vyměnit Hamerlíka za Šimona Hrubce v bráně.

Vstup do poslední periody se zcela bezesporu vyvedl lépe Slezanům, neboť za bezmála tři minuty dorazil puk do brány Vervy Jakub Orsava – 1:4. Třinečtí se po snížení stavu tlačili do šancí, ale častokrát se jim lepila smůla na hokejky.

Během přesilové hry hostů trefil Lukeš z úhlu proti prázdné kleci trestuhodně pouze tyč, avšak za pár okamžiků se kotouč opravdu objevil znovu v třinecké bráně. Gula vyslal do úniku Richarda Rapáče a ten nadvakrát procpal černou pryž mezi betony Hrubce.

Finální podobu skóre na 2:5 stanovil minutu před koncem Radek Bonk, který zužitkoval přihrávku na zlatém podnose Růžičky. Litvínov tedy odváží ze Slezska tři body a přehoupne se na pátou příčku právě namísto třineckých Ocelářů.

Videosestřih z utkání Třinec - Litvínov si můžete prohlédnout zde

Josef Turek (Třinec): Odehráli jsme slabý zápas. Ty poslední byly i přes porážky z naší strany aspoň odehrané na sto procent, dneska to ale bylo jen na takových osmdesát. Tak se o "šestku" nehraje, celé tým hraje slabě. Litvínov hrál naopak velmi dobře a byl lepší.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): Po dlouhé době jsme vyhráli v Třinci a já musím pochválit celé mužstvo za hru, kterou jsme předváděli. Bylo to přesně to, co jsme chtěli hrát - na brejky a z nich dát góly. Důležité bylo, že jsme šli do vedení a pak také to, že jsme nebyli vylučovaní, protože Třinec má výborné přesilovky. Při hře pět na pět jsme byli kvalitní a nepouštěli Třinec do tlaku.