Nájezdová loterie pro Berany

26.11.2019 · Daniel Ježek
Oceláři ve dvaadvacátém kole přivítali zlínské Berany. Hráči s drakem na prsou se v polovině zápasu dostali do tříbrankového vedení, duel ale k vítězství po základní hrací době nedotáhli. Rozhodnout se muselo v nájezdech, zde byli lepší hosté. Vítěznou branku vsítil Claireaux.
22.kolo, úterý 26.11.2019
Zlín
4:5sn
Třetiny: 0:0, 3:2, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 27. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček), 28. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Hrehorčák), 29. Marcinko (Dravecký), 47. P. Vrána (Krajíček, M. Stránský) – 32. P. Sedláček (Kubiš, Ferenc), 35. Šlahař (Claireaux, Ferenc), 52. Buchta (Honejsek, Šlahař), 55. Fořt (M. Novotný, Ferenc), rozhodující nájezd Claireaux. Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 215. Střely na branku: 38:32. Zblokované střely: 8:17. Hity: 11:12. Vhazování: 32:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.
HC Oceláři Třinec: Kváča – Kundrátek, Zahradníček, Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Martynek, Polanský, Adamský (A) – Novotný.
PSG Berani Zlín: Čiliak (v nájezdech Huf) – Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Buchta, Gazda, Freibergs, Hamrlík – Fořt, Claireaux, Köhler (A) – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C) – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, Fryšara, Dufek.

Úvodní třetina zápasu mezi Oceláři a Zlínem mnoho hokejové krásy nenabídla, šance byly k vidění spíše sporadicky, ty největší se navíc udály hned v úvodní pětiminutovce utkání. Oceláři nejprve mohli překonat Marka Čiliaka v úvodu páté minuty, kdy Polanského střelu hostující gólman pouze vykopl do předbrankového prostoru, Adamský s dorážkou ale neuspěl. Hosté se poprvé vážněji přihlásili v polovině šesté minuty, Hermanův pokus ale Petra Kváču nepřekvapil.

Další průběh periody nabídl spíše souboj o každý centimetr ledu a řadu nepřesných kombinací. Oba gólmani sice předvedli několik úspěšných zákroků, všechny ale byly z kategorie velice jednoduchých. Kváča zlikvidoval střely Honejska, Fořta či Fořta, Čiliak pak zasahoval při akcích Hrni, Chmielewského nebo Hrehorčáka. Branka ale nepadla, do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Prostřední dvacetiminutovka již byla na hokejové akce mnohem bohatší, WERK ARENA navíc viděla pět přesných tref. V čtyřiadvacáté minutě ještě neuspěl Chmielewski, v úvodu pak své štěstí marně zkoušel Köhler. Zlínský forvard následně fauloval a domácí nabídnutou přesilovou hru využili po patnácti vteřinách. Po tlaku Ocelářů se ke střele z vrcholu kruhu pro vhazování dostal Matěj Stránský, gól třineckého forvarda sudí uznali i přes trenérskou výzvu hostujícího kouče. Další branka na sebe nechala čekat přesně osmapadesát vteřin, bratři Kovařčíkové v akci dvou proti dvěma ukázali hostující obraně jak hrát a Michal Kovařčík propálil Čiliaka střelou ze zápěstí.

Aby toho pro hosty nebylo málo, hned v úvodu další minuty se Oceláři opět radovali. Vladimír Dravecký v přečíslení ideálně předložil kotouč Tomáši Marcinkovi, ten z první nedal Čiliakovi žádnou šanci. Po třech brankách domácích se do hry začali dostávat také hosté, společným jmenovatelem byly fauly Lukáše Krajíčka. Oceláři dokázali vždy oslabení ubránit, po jeho konci ale dvakrát inkasovali. V třicáté druhé minutě nejprve střelu Pavla Sedláčka mimo Kváčův dosah nešťastně tečoval Michal Kovařčík, za další tři minuty pak gólman Ocelářů vůbec neviděl pokus Pavla Šlahaře. V samotném závěru periody pak vyrovnání stavu odmítl Honejsek.

Oceláři mohli v úvodu závěrečné periody své vedení navýšit, početní výhodu po Dofkově prohřešku ale využít nedokázali. V čtyřicáté páté minutě pak za vlastní brankou fauloval zlínský Buchta, přesilovku po minutě a sedmačtyřiceti vteřinách využil Petr Vrána, který z mezikruží propálil Čiliaka mezi jeho betony. Hosté se pokusili o rychlou odpověď a hned v následující minutě mohli snížit Freibergs s Dufkem, oba pokusy ale skvělými zákroky zastavil pozorný Kváča. Oceláři naopak mohli odskočit po uplynutí padesáté minuty, Vránu se Stránským a Chmielewskim ale s obtíží dokázal Čiliak zastavit.

Skóre se tak nakonec hnulo na zlínské straně. Ocelářům se nepovedla rozehrávka z rohu vlastního pásma, kotouč vyplaval k volnému Lukáši Buchtovi, který z mezikruží propálil bezmocného Kváču. Pět a půl minuty před koncem již bylo srovnáno. Berani se dostali do souvislého tlaku, třinecká defenzíva sice srdnatě vzdorovala, Tomáš Fořt ale nakonec dokázal dorazit volný kotouč za Kváčova záda. Zlínští navíc mohli získat i komplet bodů, přesilovku z osmapadesáté minuty ale nevyužili, byť z ideální pozice pálil Herman. Hostujícího útočníka zastavil Kváča, Herman pak podrazil třineckého brankáře a ukončil výhodu hostí.

O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. Oceláři jej zahájili v početní výhodě, Stránský se ale při svých dvou pokusech ani jednou neprosadil. Třinecký útočník neuspěl ani při průniku do útočného pásma v předposlední minutě, šlo se tak do nájezdů. V dovednostní soutěži se činili především střelci, prvních pět dokázalo proměnit. Postupně se prosadili Stránský, Ferenc, Polanský, Honejsek a Chmielewski. Pak nedali Šlahař s Novotným, Herman následně srovnal. Po neproměněném Vránově nájezdu, Valentin Claireaux pak Zlínu přisoudil druhý bod.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Myslím si, že klukům nemůžeme upřít snahu. Vedli 3:0, 4:2 - to bychom měli dotáhnout do vítězství. Kluci ale makali do poslední minuty a proměnili jsme tři nájezdy, to je perfektní. Bohužel jsme to nedotáhli do úspěšného konce. Byli jsme blízko, máme bod. Jdeme dál."

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): "Zápas se mi hodnotí dobře. Jeli jsme do Třince povzbuzení předešlými výsledky a věděli jsme, že při dobrém výkonu tady můžeme něco uhrát. Skoro půlka zápasu tomu napovídala, potom se nám to hodně zkomplikovalo, domácí rychle odskočili ve skóre. Klobouk dolů před týmem, že to nezabalil, bod jsme si určitě zasloužili. Nájezdy nám vyšly, bereme bod navíc, což je pro nás výborné."