Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Adamský sestřelil Energii!

29.01.2016 · Martina Sikorová
Dlouho bezbrankové utkání zlomili třinečtí hráči až těsně před koncem druhé části, když si cestu do branky Energie našla střela Martina Adamského z velkého úhlu. Stejný střelec poté vedení Ocelářů ještě zvýraznil a potvrdil tak třinecké vítězství. Čistým kontem se prezentoval Šimon Hrubec, který si připsal také asistenci na vítěznou trefu.
41.kolo, pátek 29.1.2016
Třinec
Karlovy Vary
2:0
WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 40. Adamský, 45. Adamský (Polanský, Růžička). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:3, navíc Baránek (KVA) 5 minut a trest do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4644. Střely na branku: 28:25. Zblokované střely: 12:7. Hity: 12:10. Vhazování: 43:36. Průběh utkání: 2:0.  
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Klesla (C), Slovák – Dravecký, Růžička, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (A), Meidl
Závorka – Bičánek (C), Dvořák, Gulaši, Rohan, Sičák (A), Baránek, Weinhold – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Vachovec (A), Kůs, Bartek – Huna, Gríger, Gorčík – Koblasa, Osmík, Tomeček – Flek

Komentář k zápasu

Byť se v současné době ani jednomu ze soupeřů příliš nedaří, začátek utkání rozhodně nenudil. Už ve druhé minutě se do přečíslení dva na jednoho vydala Energie a po ráně Huny se kotouč od betonů Hrubce odrazil před odkrytou klec, tam však netrefil Sičák. Brzy nato zahrozili také Oceláři. Dravecký se podél mantinelu protáhl až k brance, zasunout puk do sítě se ovšem třineckému hráči nepodařilo.

V další příležitosti se objevil Rachůnek, jeho střelu z těsné blízkosti ale dokázal domácí gólman vyrazit do ochranné sítě. Po přihrávce Růžičky mohl následně do odkryté klece dorazit puk Dravecký, tentokrát však slovenský útočník promáchl. Meidl pak po výborné přihrávce Adamského zpoza branky poslal puk z mezikruží pouze mezi betony Závorky a ke gólu nevedl ani dlouhý tlak Třince v útočném pásmu, během kterého stihlo vystřídat hned několik hráčů v bílých dresech.

Využít svou převahu tedy Oceláři nedokázali, Marosz poté osvobodil svůj tým vyhozením kotouče až na zakázané uvolnění a karlovarští trenéři sáhli již v první třetině po oddechovém čase. Krátce nato si Energie vybojovala početní výhodu, v té ale Hrubce ohrozit nedokázala a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině tempo hry značně opadlo. Třinečtí ovšem zahrozili už úvodní minutě, když Irgl našel mezi kruhy Růžičku, střela ale mladému útočníkovi příliš nesedla. První šanci Energie v této části měl na svědomí Huna, který se natlačil až k brance, Hrubec ale dokázal zvednout jeho střelu nad svou klec. Kopecký s Tyborem následně natlačili puk až k Závorkovi, skákající kotouč však pravou tyč o pár centimetrů minul. V přesilové hře Ocelářů měl největší šanci hostující Vachovec, jeho prudkou ránu od modré čáry ale dokázal Hrubec vytěsnit betonem.

Poté ovšem všem fanouškům v hale zatrnulo, když po tvrdém zákroku Baránka zůstal na ledě domácí Sýkora. Na ledovou plochu musela záchranná služba s nosítky, rozhodčí zásah hostujícího hráče nakonec ohodnotili jako vražení na hrazení a udělili mladému obránci trest na pět minut a do konce utkání.V dlouhé početní výhodě si sice Oceláři vytvořili několik šancí, proti střele Irgla ale vytáhl povedený zákrok lapačkou Závorka, Růžička po přihrávce Tybora trefil pouze ochrannou síť a neuspěl ani Roth, jehož prudkou ránu od modré zlikvidoval připravený gólman Energie.

Když už to ovšem vypadalo, že také druhá dvacetiminutovka skončí za stavu 0:0, padl první gól. Gorčík trefil z dobré pozice v mezikruží pouze betony Hrubce a opět se tak ukázalo, že otřepané pravidlo - Nedáš, dostaneš - opravdu platí. Oceláři rychle přenesli hru na druhou stranu a po střele Martina Adamského z velkého úhlu propadl puk nad ramenem Závorky do sítě. Stalo se tak pouhých pětadvacet sekund před koncem této třetiny.

Také ve třetí části si první velkou šanci vytvořil domácí tým, Plíhal ale po pasu Rákose trefil pouze Závorku. Poté se ke slovu dostala také Energie, Tomeček ovšem s tečí nahození od modré čáry neuspěl a tak po ráně Martina Adamského z levého kruhu odskočili Oceláři do dvoubrankového vedení. Snížení se hosté mohli dočkat po ráně Fleka, pokus karlovarského útočníka ovšem vyrazil Hrubec lapačkou a o zbytek už se postarali jeho spoluhráči.

Do tříbrankového vedení mohl poslat Oceláře Kopecký, ten ale po přihrávce Tybora u pravé tyče neuspěl. A radovat se nemohla ani dvojice Polanský - Dravecký, když proti střele prvně jmenovaného v přečíslení dva na jednoho vytáhl bravurní zákrok lapačkou Závorka. Energie se poté ještě snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat, Oceláři už se ale o své vítězství připravit nenechali.

Ohlasy trenérů

René Mucha (HC Oceláři Třinec): “Bylo to velmi těžké utkání. Soupeř odvedl výbornou práci, dohrával souboje, hrál agresivně. Pro nás to bylo zvláštní utkání, během zápasu jsme přišli o tři obránce a jednoho útočníka. Museli jsme stáhnout Tomáše Plíhala na pozici beka, dohrávali jsme se třemi obránci a jedním útočníkem v obraně. V závěru to byla otázka síly vůle a zaplať pánbůh, že se nám povedlo dát druhý gól. Šimonovi gratuluji k vynikajícímu zápasu.“

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): “V Třinci jsme chtěli bodovat. Klíčovým momentem z naší strany byla neproměněná gólová příležitost čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny, náš hráč mířil Šimonovi Hrubcovi dobře, chtěl to dát pod vyrážečku. Šimon je ale kvalitní brankář a chytil to. De facto z protiakce jsme dostali branku. I po dvou třetinách jsme měli záměr si odvézt alespoň bod, po vyloučení obránce Baránka jsme do sestavy zařadili juniora Martina Weinholda. Ten udělal chybu, po které jsme inkasovali druhý gól. To se ale v jeho věku stává. V závěru jsme chtěli korigovat stav, to se nepovedlo ani v power play. Odjíždíme bez bodu.“