Loupež v Litvínově: Verva kontra Oceláři 3:6!

22.09.2020 · Martin Stebel
Takhle by to šlo, pánové! Rovněž druhé vystoupení na startu nového ročníku Tipsport extraligy přineslo Ocelářům radostný pocit z výhry. V předehrávce 11. kola si svěřenci Václava Varadi poradili s litvínovskou Vervou a to především díky vysoké produktivitě v přesilovkách, kde udeřili třikrát. Martin Růžička se blýsknul dvěma góly a stejným počtem asistencí. Druhou trefou zároveň překonal klubové maximum Jiřího Polanského. Aktuálně je Růžička na 219 gólech za Oceláře!
11., úterý 22.9.2020
Litvínov
3:6
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 1:2, 2:2, 0:2  Branky a nahrávky: 2. Ščotka (M. Hanzl, Zygmunt), 25. Jarůšek (P. Zdráhal), 35. F. Lukeš (Gerhát) – 10. Hrehorčák (Kundrátek), 20. P. Vrána (Martin Růžička, Gernát), 21. Martin Růžička (Gernát), 25. M. Stránský (Hrňa, Gernát), 46. M. Stránský (Hrňa, Martin Růžička), 59. Martin Růžička (M. Stránský). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Frodl, Kis. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:3. Diváci: 1037. Střely na branku: 21:25. Zblokované střely: 12:6. Hity: 7:10. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
HC VERVA Litvínov: Godla (25. Honzík) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Zygmunt, M. Hanzl (A), Látal – Petružálek, Gerhát, M. Havelka.
HC Oceláři Třinec: Kořenář (21.–26. Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška, Jašek, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A).

Do utkání proti Litvínovu vstoupili Oceláři v prakticky identické sestavě jako při nedělním duelu v Karlových Varech. Jedinou změnou byl Josef Kořenář v brance. Začátek vyšel lépe domácím. Na konci druhé minuty se prosadil Jan Šcotka, který využil toho, že třinecký gólman neměl dobrý výhled a poslal puk do sítě. Oceláři se poprvé připomenuli Draveckým, který se dostal do předbrankového prostoru, ale Godlu nepřekonal.

Třinečtí se přesto brzy dočkali remízového stavu. Mezi kruhy si elegantně najel Patrik Hrehorčák, jehož nenápadné nahození domácí bek nešťastně tečoval za Godlova záda. V dalších minutách byla optická převaha na straně Vervy, ale vyloženou možnost diváci neviděli. Slezané udeřili v poslední minutě během početní převahy. Ta se hostům dlouho nedařila, až přišla diagonální nabídka Martina Růžičky pro Petra Vránu. Kapitán z pravého kruhu prudce i přesně vypálil a na kostce nad ledem rázem svítil stav 1:2.

Od druhé třetiny se v třinecké svatyni místo Kořenáře objevil Štěpánek. Také vstup do prostředního dějství bíločervení zvládli na výbornou. Neuběhla ani minuta, kdy Gernát viděl mezi kruhy Martina Růžičku, jenž svižnou střelou zápěstím procedil puk do správných míst. Odpověď Krušnohorců na sebe nenechala dlouho čekat. Začátkem 25. minuty vypálil Zdráhal a těsně před gólmanem puk lehce tečoval Richard Jarůšek.

Jenže za 39 vteřin byl ocelářský náskok znovu dvougólový. Rovněž tentokrát mistři udeřili při početní výhodě a stačilo jim k tomu jedenáct sekund. Ránu Hrni duchapřítomně z předbrankové zóny usměrnil do litvínovské sítě Matěj Stránský. Čtvrtý gól zároveň znamenal odchod Godly na střídačku a příchod Davida Honzíka. Ani Jakub Štěpánek bohužel utkání nedokončil. Nebylo to však vinou horší formy, nýbrž zdraví. Litvínovský Látal jej za brankou v plné rychlosti srazil, třinecký gólman výrazně otřesen opustil kolbiště a musel přenechat své pracoviště mladšímu kolegovi.

Verva rozhodně nic nebalila a byla i nadále velmi kousavá. Kontaktní branka přišla pět minut před koncem druhé části. František Lukeš nejprve odpykal trest, ale krátce po návratu obdržel nahrávku od Gerháta a Kořenáře prostřelil mezi betony. Mladý třinecký brankář ovšem chvíli poté svůj tým výrazně podržel. Po faulu na Kanaďana Mahboda rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou, jenže veterán Hübl na Kořenáře nevyzrál.

Na startu poslední periody se hrál opatrnější hokej. Severočeši se sice snažili, ale soustředěná obrana hostů je nepouštěla do vyložených šancí. Oceláři naopak ukázali mimořádnou sílu v přesilovce. Podruhé se přitom radoval Matěj Stránský. Křídelník elitní formace si najel z rohu a Honzík neměl nárok. Po této brance tempo hry poněkud opadlo. Litvínovská snaha sice byla patrná, jenže scházela větší kreativita a moment překvapení.

Definitivní razítko na tříbodový triumf Ocelářů poslal ze středního pásma do opuštěné klece v čase 58:07 Martin Růžička, jenž tímto zaznamenal už dnešní čtvrtý kanadský bod. Třinečtí hokejisté tak z tripu v severozápadní části republiky vezou komplet šesti bodů a už se těší na první domácí souboj, kdy v neděli přivítají ve WERK ARENĚ tým z Olomouce.

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): "Navzdory tomu, že jsme prohráli, si nemyslím, že jsme odehráli špatný zápas. Rozhodly přesilové hry, ve kterých jsme inkasovali tři góly a žádný jsme nedali. Na deset minut jsme vypadli z role, kdy nám soupeř odskočil. Ukázali jsme charakter, když jsme se proti silnému soupeři dokázali vrátit do hry. Měli jsme několik velmi dobrých příležitostí ke srovnání skóre, ale ty jsme neproměnili a soupeř nás potrestal."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "S výsledkem jsem spokojenější než s naší hrou. Nebyla taková, jakou bychom si představovali, ale účel splnila. Byli jsme produktivní v přesilových hrách, a když jsme potřebovali dát gól, tak jsme ho dali. Pomohlo nám i Kořenářovo chycené trestné střílení. Ve třetí třetině už jsme si to pohlídali. Takticky to byl velmi zodpovědný výkon a jsme rádi za tři body, které si vezeme domů."