Hekticky závěr a spousta emocí, Oceláři ve finále znovu vedou!

22.04.2022 · Adam Sušovský
Dramatickou a velmi emotivní dohru mělo třetí utkání finálové série, to vše se šťastným koncem pro Oceláře! Ti dokázali ve vyprodané O2 areně otočit skóre zápasu, Spartu porazili 3:2 a podruhé se ujímají vedení ve finálové sérii.
F3, pátek 22.4.2022
Sparta Praha
O2 aréna
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 10. Řepík (Sobotka, Forman), 60. Kaše (Němeček, Řepík) 29. Marcinko (Marinčin, Hrňa), 38. Nestrašil (O. Kovařčík, Kundrátek), 48. Dravecký (Roman, Hrehorčák). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Brejcha, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 17 220. Střely na branku: 21:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Hudáček - Matuškán, Němeček, Polášek, Pavelka, Moravčík, Dvořák, Jurčina - Forman, Sobotka, Řepík - Buchtele, Kaše, Chlapík - Thorell, Horák, Šmerha - Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Kacetl - Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zbořil, Zahradníček - Daňo, Vrána, Růžička - Nestrašik, Kovařčík M., Kovařčík 0. - Chmielewski, Marcinko, Svačina - Hrehorčák, Roman, Dravecký - Hrňa.

Dávkou pořádných emocí končilo třetí finále hokejové extraligy, třinečtí Oceláři se v sérii ujali po vítězství 3:2 vedení 2:1 na zápasy a v sobotu budou na ledě O2 areny bojovat o první mečbol v sérii. Konec utkání ale kazí nepokoje, které na tribunách rozpoutali domácí příznivci.

Oceláři zatím ani v jednom zápase nevstřelili úvodní branku, a nepovedlo se to ani tentokrát. Tým trenéra Václava Varadi musel znovu dotahovat. Po divokém začátku utkání, kdy přicházely šance na obou stranách, se z pravé strany prudkou ránou prosadil Michal Řepík a Sparta vedla 1:0.

Domácí po úvodním zápase ožili, měli navrch a přicházely i další šance, Oceláře ve hře ale opět držel skvělý Ondřej Kacetl. Zlom zápasu se tak udál ve druhé třetině, Oceláři si pomohli přesilovou hrou, kterou dorážkou z brankoviště využil Tomáš Marcinko.

Třinec zápas zlomil zejména svou trpělivostí a skvělou produktivitou, po vyrovnávací brance totiž i Sparta dostala příležitost vzít si vedení zpět na svou stranu, a to zejména díky dvěma přesilovkovým hrám. Velké šance si vypracovali Forman i Chlapík, ale Kacetl vytáhl několik výborných zákroků. Párkrát puk jen těsně minul jeho branku. A v souladu s příslovím "Nedáš - dostaneš" přišel trest na druhé straně, puk se odrazil k Andreji Nestrašilovi a ten prorval puk do sítě. Oceláři ve druhé třetině poprvé v zápase vedli - 2:1.

Závěrečnou dvacetiminutovku měli hosté pod kontrolou. Znovu ukázali, že hájit vlastní vedení je jejich nejspíš nejlepší zbraň. Díky propracované obraně středního pásma se Sparta jen těžce dostávala do útoku, naopak Oceláři první vážnější šanci proměnili. A to po krásné kombinaci, kterou takřka do prázdné branky zakončil Vladimír Dravecký - 3:1 pro Třinec!

Dvoubrankové vedení Třinci stačilo, i když se ještě v závěru děly věci. Série ostrých zákroků a emocí na ledě vyvolala konflikty i na tribunách, na střídačku Ocelářů létaly piva, mince i zapalovače a dlouho se nehrálo. Třinec mohl zápas dohrát relativně v klidu, díky přesilové hře. Přesto ještě malá komplikace přišla, když těsně po jejím konci David Kaše snížil na 2:3. Ale bylo to pozdě, do konce zápasu zbývalo jen patnáct vteřin, Oceláři už soupeře do další šance nepustili a slaví vedení.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary