Domácí série pokračuje

05.10.2014 · Tomáš Vacho
Již čtyři zápasy po sobě nepoznal Třinec na domácím ledě přemožitele. V dnešním utkání devátého kola Tipsport extraligy navíc znovu nedostal ani gól a navíc jich šest vstřelil. Debakl tentokrát odskákal klub Mountfield z Hradce Králové. Hattrickem se v zápase blýsknul Martin Adamský.
9.kolo, neděle 5.10.2014
Mountfield HK
6:0
Třetiny: 3:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Růžička (Kindl, Linhart), 8. Růžička (Rufer, Nosek), 12. Orsava (Žejdl, Rákos), 34. Adamský (Trončinský), 48. Adamský (Irgl), 50. Adamský (Polanský). Rozhodčí: Polák, Svoboda – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:8, navíc Rákos - Slovák oba 10 minut. Využití: . V oslabení: . Diváci: 3976. Střely na branku: 29:29.
Hrubec – Klesla, Roth, M. Doudera, Trončinský, Linhart, Nosek, Galvas – Adamský, Polanský, Irgl – Rufer, Kreps, Dravecký – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek
Kacetl (21. Pavelka) – Vydarený, Slovák, Frühauf, Pláněk, Dietz, Jank, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Dej, Knotek, Pospíšil – Červený, Kukumberg, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek – Kopta

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a již v páté minuté slavili první branku. Marek Růžička totiž kvapně proniknul do pásma a technickou střelou překonal gólmana. O minutu později to mohlo být již 2:0, ale Kacetlovi proti Ruferově ráně pomohla pravá tyč.

Na další zářez ale Oceláři nemuseli čekat dlouho. Postaral se o něj v osmé minutě znovu Marek Růžička, který zužitkoval přesnou Ruferovu příhru. Další šanci Rufer vypracoval i pro Draveckého, ale ten z dobré pozice nepálil přesně.

Třetí a zároveň poslední branku, kterou Třinec zasadil soupeři v první třetině, obstaral ve dvanácté minutě Jakub Orsava, který stál ve správný čas na správném místě, což mu umožnilo do prázdné branky poslat kotouč, který Kacetlovi vypadnul z výstroje.

Jediná dobrá šance hostů první třetiny přišla až v závěru první periody, kdy Červený po Trončinského chybě málem využil nepřehledné situace, jenže přesně se mu zamířit nepodařilo.

Druhou třetinu zahájil hostující celek změnou na postu brankáře – místo Ondřeje Kacetla nastoupil Jaroslav Pavelka, pro kterého to byl extraligový debut. Nový impuls ale Hradci příliš nepomohl, brzy přišlo oslabení. V něm se ale paradoxně málem prosadili Východočeši, když ve vlastním oslabení ujel Mertl a po překonání Hrubce trefil pouze tyč!

V polovině zápasu již bylo rozhodnuto – Slezané přidali čtvrtou branku. Postaral se o to Martin Adamský, který střelou z voleje zužitkoval Trončinského práci okolo brány soupeře, kterou potěšil oko nejednoho diváka.

Hradec se pak ještě snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat – dvojšanci Deje ale zlikvidoval Hrubec, Mertl zase s pukem nevymyslel v blízkosti brány žádné zakončení. A když se těsně před druhou sirénou netrefil ani Frühauf, pokusil se alespoň kanadský bijec Valcourt změřit síly s Kleslou v pěstním souboji. Bitka skončila nerozhodně. Třinec pak zahrával přesilovku 4 na 3 a v ní ještě stihnul Roth vytvořit tutovou šanci pro Irgla, tomu ale ve vstřelení branky zamezil skvěle se přesunující Pavelka.

Na začátku poslední třetiny zahrávali hosté přesilovou hru, ve které se do dobré šance dostal Skokan, ale nezvolil správný způsob zakončení, prudká rána mířila vedle. Ke slovu se tak znovu přihlásili Oceláři.

Martin Adamský vstřelil v rozmezí osmačtyřicáté a padesáté minuty dvě branky, címž v zápase dosáhnul hattricku. V padesáté minutě byl blízko svému premiérovému gólu ještě mladý Jašek, ale spornou situaci sudí rozhodli tak, že se o branku nejednalo.

Zápas se pak už jen dohrával, přesto se ještě zrodilo po šanci na každé straně. Ve čtyřiapadesáté minutě se dnes velmi aktivní Rufer postaral o vytvoření dobré šance pro Draveckého, který mířil těsně nad. O minutu později se na druhé straně prezentovali Kukumberg se Slovákem, ale ani jeden pokus Hrubce o čisté konto nepřipravil.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Čekali jsme houževnatého soupeře, který nedává body zadarmo. V první třetině to tak vypadalo, že bude padat málo branek. Hodně nás podržel gólman Hrubec, který zastavil šance hostí. My pak byli schopní z našich šancí vytěžit maximum a byli rádi za vedení 3:0. Hradec si poté vytvořil další příležitosti, ale opět je neproměnil. Nám se v závěru povedlo dohrát do vítězného konce a za předvedený výkon si zasloužili tři body.

Peter Draisaitl (HC Mountfield HK): Od začátku jsem měl pocit, že děláme to, co máme. Pak nám to tam ale třikrát spadlo a tým se kompletně sesypal. Pak už se to špatně lepí dohromady. Dnes jsme vybouchli týmově, nemá cenu hledat nějaké individuální chyby. Nic nám nevyšlo, proto zápas skončil takovým výsledkem.