Bojovali, ale znovu nebodovali: Sparta udolala Oceláře 4:3

12.01.2016 · Martin Stebel
Ani tentokrát to nevyšlo... V předehrávce 36. kola české nejvyšší hokejové soutěže se proti sobě postavili loňští semifinalisté ze Sparty a Třince. Oceláři sice na ledě pražského rivala podali statečný výkon, ale na bodový zisk to znovu nestačilo. Za hosty se dvakrát prosadil Lukáš Žejdl, jednu trefu přidal Vladimír Roth.
36.kolo, úterý 12.1.2016
Sparta Praha
4:3
Třetiny: 0:1, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 27. Sabolič (Klimek, Mikuš), 35. Netík (Přibyl), 36. Polášek (Kumstát), 60. Sabolič (Hamilton, Mikuš) – 17. Žejdl (Dravecký, Irgl), 39. Roth (Klesla, Kopecký), 51. Žejdl (Nosek, Dravecký) Rozhodčí: Polák, Hejduk – Komárek, Špůr Vyloučení: 5:4 Využití: 1:2 Diváci: 4517 Střely na branku: 35:36 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3 Nejlepší hráči: Tomáš Netík - Lukáš Žejdl
Pöpperle – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele, Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, Dragoun, Procházka – Černoch.
Hrubec – Linhart, Nosek, Klesla, Roth, Doudera, Slovák – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký, Tybor – Adamský, Plíhal, Chmielewski – Meidl, Rufer, Růžička.

Třinec si první velkou šanci vypracoval ve třetí minutě. Sparťanská obrana zapomněla na Růžičku mezi kruhy, ten dostal přihrávku zpoza branky, ale naštěstí pro domácí trefil jen Pöpperleho. Na druhé straně pak Hamilton tvrdě pálil hned z první, ale do lapačky Hrubce. Nicméně na dlouhou dobu to byly poslední větší šance na obou stranách. Hrálo se sice nahoru dolu, ale gólmani neměli příliš práce.

Mírný tlak si Sparta vytvořila v první přesilovce v 10. minutě. Třinec kontroval šancí Kopeckého, který chtěl překvapit Pöpperleho vyjetím zpoza branky. Gólman Sparty byl ale pozorný. První branku v zápase ale nakonec vstřelili Třinečtí – útočnou akci, která začala za brankou Hrubce a pokračovala přečíslením dva na jednoho, zakončil Lukáš Žejdl v 17. minutě do odkryté branky – Třinec tak první třetinu vyhrál 1:0.

Do druhé třetiny nevstoupila Sparta ani Třinec s jistotou a chutí útočit na hokejkách. Přítrž nevýraznému hokeji udělal až ve 27. minutě Robert Sabolič, který přesnou přihrávku od Klimka zpracoval do bekhendového zakončení a překonal Hrubce.

Spartě vyrovnání pomohlo. A když po vyloučení Davida Noska ve 35. minutě udělal Vladimír Roth hrubou chybu v rozehrávce, poslal ji do vedení kapitán Tomáš Netík. O minutu později už to bylo 3:1 pro Spartu – Petr Kumstát přihrál do mantinelu na modrou Adamu Poláškovi a ten tvrdou střelou propálil vše včetně gólmana Hrubce. Sparta pak měla ohromné štěstí v oslabení, když Marek Hrbas zastavil střelu Draveckého na brankové čáře. V téže přesilovce ale Třinec nakonec snížil – střelu Vladimíra Rotha pravděpodobně tečoval některý ze sparťanů.

Třinec potřeboval vyrovnat, bylo to ale Sparta, která si v prvních minutách třetí části vytvořila tlak a šance. Čajkovský a po něm Netík prověřili Hrubce ve 48. minutě, jen o chvíli později dostal od mantinelu namazáno Jan Buchtele. Ten si puk stáhl, ale Hrubec jeho střelu skvěle vykryl, u mantinelu pak navíc Buchtele fauloval a dostal dvě minuty. Lukáš Žejdl v přesilovce, která následovala, vyrovnal na 3:3.

A ač to ještě několik desítek vteřin před koncem třetiny vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení, Sparta utkání dotáhla do vítězného konce po 60 minutách hry. O výhře 4:3 rozhodl Robert Sabolič 39 vteřin před koncem, když za záda Hrubce poslal přesnou přihrávku Hamiltona, která prošla mezi dvěma obránci.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): "Bylo to vyrovnané utkání. Do zápasu jsme vstoupili podobně, jak jsme končili minule s Plzní. Hra se nám moc nedařila. Ve druhé třetině jsme byli lepší, podařilo se nám vstřelit tři branky, bohužel jsme obdrželi druhý gól v oslabení a to nás trošku zabrzdilo. Ve třetí třetině jsme nezvládli jedno z oslabení. Celkově to bylo vítězství vůle, musím chlapce pochválit a poděkovat jim."

Jiří Dopita (HC Oceláři Třinec): "Těžké hodnocení. Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, myslím, že v první třetině jsme byli určitě lepší. Ve druhé jsme udělali dvě chyby a Sparta nás potrestala, byla produktivní. My se ale vrátili do zápasu, srovnali jsme. Špatným dobruslením jsme v závěru dostali rozhodující gól, když to ale vezmu celkově, tak jsme si nezasloužili prohrát. Bohužel, jde o několikátý zápas, kdy jsme prohráli o branku. Je to těžké, když však kluci budou pracovat jako na Spartě, tak se to musí otočit."