Junioři v Praze urvali tři body!

17.02.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy si z Prahy vezou cenné vítězství! O vítězství na ledě lídra tabulky rozhodli mladí Oceláři dvěma góly ve druhé desetiminutovce prostředního dějství.
N23, sobota 17.2.2024
Sparta Praha
1:4
Sportovní hala Fortuna
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 24. Hrabík (Hauser, Samson) – 6. Šutý (Gerych, Volas), 33. Holinka (Mikula, Spěváček), 40. Holinka (Švančara, Mrtka), 51. Švančara (Spěváček)

Vyloučení: 5:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1

Diváci: 74 Střely na branku: 37:46

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4

HC Sparta Praha: Kalista – David, Bartoň, Culek, Janský, Červenka, Samson, Byakov – Senčák, Odehnal, Daníček – Hauser, Stěpančuk, Hrabík – Krupička, Bareš, Holeček – Žmola, Hamršmíd, Fábry
HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth, Holub – Švančara, Holinka, Spěváček – Gerych, Šutý, Bartoš – Blaha, Pánek, Mikula – Rybnikár

Třinečtí junioři museli už v páté minutě do čtyř, to je ale nezastavilo. V oslabení po přihrávce Robina Gerycha z mezikruží udeřil kapitán Patrik Šutý. O chvíli později mohli Oceláři odskočit do vedení o dva góly, nabídnutou přesilovku pět na tři ale využít nedokázali. A v závěru třetiny z individuální akce neuspěl ani obránce Radim Mrtka.

Na začátku druhé třetiny Oceláři druhou trefu přidali, pro zásah vysokou holí jim ji ale rozhodčí neuznali. Sparta se pak dočkala vyrovnání, přesilovku proměnil Ondřej Hrabík. V sedmadvacáté minutě musel velký pozor dávat třinecký brankář Jakub Král, který Daníčkovi dovést kličku do úspěšného konce nedovolil. Na druhé straně pak střela Martina Pánka skončila jen na tyči, druhého gólu se tak Oceláři dočkali až v čase 32:59 - povedenou střelou se o něj postaral Miroslav Holinka. Stejný hráč se pak pouhých pětatřicet sekund před druhou sirénou postaral i o třetí branku Třince. Do kabin tak šli hráči s drakem na hrudi s vedením 3:1.

A to už nepustili. V jednapadesáté minutě navíc Spartě znovu odskočili, po závaru před brankou udeřil Robin Švančara. Oceláři si tak z Prahy odvážejí cenné tři body a už o tři dny později je čeká odveta. Dohrávka odloženého zápasu druhého kola se odehraje v úterý 20. února od 17:00 na ledě nedalekého Českého Těšína.