Junioři v Brně dotáhli manko, berou bod

03.02.2024 · Martina Sikorová
V posledním zápase před reprezentační přestávkou se třinečtí junioři představili na ledě brněnské Komety, kde zejména díky příspěvku produktivní dvojice Matěj Kozlík - Tomáš Šilar dotáhli dvoubrankové manko a domů si vezou alespoň bod.
N21, sobota 3.2.2024
Kometa Brno
4:3p
Winning Group Arena
Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 2. Chludil (Otava, Nesvadba), 28. Halačka (Jurný, Nesvadba), 29. Boltvan (TS), 62. Otava (Boltvan) – 1. Kozlík, 37. Šilar (Kozlík, Mrtka), 41. Kozlík (Ošmera)

Vyloučení: 1:4, navíc za faul Ošmery (TRI) nařízeno TS (proměněné) Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 175 Střely na branku: 41:37

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3

HC Kometa Brno: Ondráček – Jurný, Svoboda, Ulbricht, Bůžek, Čaňo – Boltvan, Otava, Habermann – Ekrt, Rakus, Chludil, Veselský, Nesvadba, Pavlík, Halačka
HC Oceláři Třinec: Heczko - Ošmera, Mrtka, Volas, Kurbaka, Blaha, Buják, Horváth - Kozlík, Šilar, Švančara - Gerych, Šutý, Spěváček - Jobánek, Pánek, Rybnikár - Mikula

Oceláři měli do zápasu bleskový nástup, už po dvaceti odehraných sekundách se prosadil Matěj Kozlík. Rychlá byla bohužel i odpověď Brna. V čase 01:01 zařídil vyrovnání Danny Chludil. Situaci pak Třinci zkomplikovala série vyloučení, bránění ale zvládli hráči s drakem na hrudi výborně.

Co se ale Ocelářům nepovedlo, to byl přelom mezi osmadvacátou a devětadvacátou minutou zápasu. Po střele z kruhu poslal Brno do vedení Dominik Halačka a z nařízeného trestného střílení následně náskok domácího týmu upevnil Adam Boltvan. Třinec ale slepené góly nezlomily, ke snížení mu pomohla přesilovka. Přesnou ranou dal o sobě vědět druhý nejproduktivnější Ocelář Tomáš Šilar.

Ve třetím dějství si hráči s drakem na hrudi zopakovali situaci ze začátku zápasu, na gól tentokrát potřebovali 35 sekund. Druhou trefou se po přebruslení brněnské obrany blýskl Matěj Kozlík. Oceláři pak mohli překlopit skóre na svou stranu, proti byla branková konstrukce. A tak šlo utkání do prodloužení.

To v čase 61:23 ukončil Roman Otava, Oceláři tak z posledního utkání před reprezentační přestávkou brali alespoň bod.