Junioři smetli Jihlavu dvanácti góly!

02.02.2024 · Martina Sikorová
Nadmíru úspěšný pátek za sebou mají třinečtí junioři! Mladí Oceláři v Moravských Budějovicích nasázeli do sítě Jihlavy hned dvanáct branek, osmi body v utkání zazářil Matěj Kozlík (4+4).
N20, pátek 2.2.2024
Jihlava
ZS Moravské Budějovice
Třetiny: 0:2, 0:5, 0:5

Branky a nahrávky: 4. Spěváček (Šutý, Gerych), 11. Ošmera (Mrtka), 25. Kozlík (Mrtka, Volas), 28. Kozlík (Šilar), 30. Kurbaka (Kozlík, Šilar), 35. Ošmera (Jobánek, Rybnikár), 38. Kozlík (Mikula, Mrtka), 41. Kurbaka (Kozlík, Jobánek), 43. Šilar (Kozlík), 47. Kozlík (Švančara, Šilar), 53. Mrtka (Kurbaka, Kozlík), 59. Pánek (Mikula, Buják)

Vyloučení: 8:7 Využití: 0:4 V oslabení: 0:1

Diváci: 112 Střely na branku: 20:54

Průběh utkání: 0:12

HC Dukla Jihlava: Sigmund (28. Cinka) – Vovsík, Löffler, Číhal, Vandas, Topol, Jeletz, Vildomec – Klapica, Modl, Báťa – Niederhafner, Váňa, Nosek – Peš, Kudrna, Chlubna – Jungwirth, Coufal
HC Oceláři Třinec: Král (Heczko) - Ošmera, Mrtka, Volas, Kurbaka, Blaha, Buják, Horváth - Kozlík, Šilar, Švančara - Gerych, Šutý, Spěváček - Jobánek, Pánek, Rybnikár - Mikula

Na první gól třinečtí mladíci dlouho nečekali. Už na začátku čtvrté minuty udeřil Vojtěch Spěváček, který se s kotoučem vytočil zpoza branky a pak jej dopravil do sítě. Navýšit náskok svého týmu pak mohl Robin Švančara, ten ale se střelou na vzdálenější tyč neuspěl. Mrzet ho to moc nemuselo. V čase 10:43 už se totiž Oceláři druhého gólu dočkali. Skrytou střelou od modré čáry se prosadil obránce Adam Ošmera.

Krátce po návratu z kabiny udeřili svěřenci trenéra Reného Muchy potřetí, povedenou kombinaci v přesilovce zakončil dorážející Matěj Kozlík. Necelé tři minuty nato slavil Třinec znovu. Po dobré práci napadajícího Tomáše Šilara se do brejku vydal Matěj Kozlík a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 4:0, čímž také zařídil střídání jihlavských brankářů. Filipa Sigmunda mezi třemi tyčemi nahradil David Cinka. Ani on však čisté konto dlouho neudržel.

Oceláři sice hráli v oslabení, to je ale nezastavilo. Přesnou ranou se po přihrávce Matěje Kozlíka prezentoval Viktors Kurbaka. V čase 34:43 byl náskok Ocelářů ještě výraznější. Třinecká dvojice se dostala za záda jihlavských hráčů, Jonáš Jobánek přistrčil kotouč Adamu Ošmerovi a ten zakončil do odkryté části branky. Oceláři byli při chuti a střelecky se jim opravdu dařilo, což v osmatřicáté minutě potvrdil Matěj Kozlík, jenž ranou z levého kruhu zkompletoval hattrick.

Do závěrečné části vstoupil Třinec v přesilovce pět na tři, kterou nepohrdl. Střelou z prostoru mezi kruhy ji zužitkoval Viktors Kurbaka. Chvíli nato už hráči s drakem na hrudi vedli o devět gólů. Matěj Kozlík sice sám před brankářem neuspěl, Tomáš Šilar ale jeho akci dotáhl do úspěšného konce. Nejproduktivnější hráč Třince se tak čtvrté trefy v zápase dočkal až v čase v 46:11 a to díky velmi efektivnímu zakončení s hokejkou mezi bruslemi. Ani deset gólů ovšem Ocelářům nestačilo, ten jedenáctý v přesilovce přidal po přesné ráně z kruhu Radim Mrtka a brankou na 12:0 zápas ukončil Martin Pánek.