Dorostenci ovládli derby

14.09.2023 · Martina Sikorová
Dobrý začátek, dobrý konec. Rychle vytvořené dvoubrankové vedení sice Oceláři v Ostravě neudrželi, přesto mohli slavit. V závěru utkání za stavu 3:3 udeřil obránce Radim Mrtka a přisoudil Třinci cenné tři body.
3., čtvrtek 14.9.2023
3:4
MFH Ostrava
Třetiny: 1:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Fasner (TS), 23. Daněk (Man), 51. Fojtík (Douda) – 2. Hladonik (Weiss), 3. Řehák (Makula, Rybnikár), 36. Hrček (Řípa), 53. Mrtka (Blahuta)

Vyloučení: 3:3, navíc za faul Hladonika (TRI) nařízeno TS (proměněné) Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 82 Střely na branku: 30:32

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4

HC Vítkovice Ridera: Varga (Skoumal) – Sedlák, Szarowski, Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Vítek, Drábek – Man, Nazad, Fasner – Svozil, Daněk, Plško – Douda, Zachariasz, Hofman – Mareš
HC Oceláři Třinec: Skácel – Marek, Trnka, Mrtka, Kaleta, Barteczek – Švančara, Rybnikár, Řehák – Hrček, Řípa, Weiss – Karas, Blahuta, Makula – Hladonik, Morcinek

Svěřenci trenéra Marka Malíka měli do derby skvělý nástup. Už ve druhé minutě se po krátké kombinaci prosadil z pravé strany Vít Hladonik a o 84 sekund později náskok Ocelářů ještě upevnil využitou přesilovkou René Řehák. Vítkovice se do hry vrátily z nařízeného trestného střílení, které proměnil Šimon Fasner. Další šanci Ostravanů pak zhatil připravený brankář Skácel, který zastavil brejk Nazada.

Na začátku druhé třetiny se ale domácí vyrovnání přece jen dočkali, z protiútoku se do střelecké listiny zapsal Adam Daněk. Třinečtí hráči zareagovali v čase 35:06, po přihrávce Řípy zametl kotouč do sítě Jan Hrček.

Navýšit náskok svého týmu mohl ve třetí třetině kapitán Ocelářů Švančara, v oslabení ale svou individuální akci do zdárného konce nedovedl. Vítkovice tak srovnaly na 3:3, to když se střelou od modré čáry prosadil Matěj Fojtík. Třinec měl ale nachystanou rychlou odpověď. V čase 52:18 se po vyhraném vhazování trefil přesně Radim Mrtka a rozhodl o výhře Ocelářů.