Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dorostenci zvládli čtvrté derby sezony

22.01.2022 · Redakce
Mladí Oceláři se v regionálním derby prezentovali aktivní hrou a svého soka vysoce přestříleli, rozhodnout se jim ale podařilo až ve třetí třetině. V poslední dvacetiminutovce se svěřenci trenéra Marka Malíka prosadili hned třikrát a po výhře 5:2 se vrátili do čela tabulky skupiny B.
B10, sobota 22.1.2022
Oceláři Třinec
Vítkovice
5:2
WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 0:1, 3:0  Branky a nahrávky: 4. Cedzo (Pohludka, Solowski), 15. Cedzo (Buják, Pohludka), 48. Gerych (Buják), 52. Rybnikár (Lipka), 60. Rybnikár (Gerych, Solowski) – 12. Milata (Saxa, Glas), 32. Chlán. Rozhodčí: Kapitanov - Klimek, Návrat. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2. 
Michalík – Dravecký, Solowski, Buják, Ćmiel, Martiňák – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Urbánek, Mikula
Smolka – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Fojtík, Čuba, Řehulka, Činčala – Glas, Krčmarský, Milata, Matějka, Saxa, Nazad, Chlán, Lerch, Žídek

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Na první gól se ve čtvrtém derby sezony dlouho nečekalo. Do rány Pohludky od modré čáry sáhl Adam Cedzo a po teči puk zamířil za záda překvapeného Smolky. Oceláři po vstřeleném gólu pokračovali v aktivní hře, proměnit střeleckou převahu se jim ale dlouho nedařilo. A tak přišel trest. Saxa dostal puk do předbrankového prostoru a Martin Milata si připsal úspěšnou dorážku.

Třinec mohl po inkasovaném gólu rychle odpovědět, Cedzo ale tváří v tvář Smolkovi neuspěl. Domácí sniper se ale nakonec druhé branky přece jen dočkal. To když se k němu mezi kruhy odrazil puk po střele Bujáka a Adam Cedzo jej rychle dopravil pod horní tyč.

Do druhé části vstoupili Oceláři s jasným cílem - navýšit své vedení. Ale v zakončení to nebylo ono. Zcela největší šanci měl po přihrávce Cedza Holinka, který se dostal do akce jeden na nikoho. Po položení brankáře se mu ale zasunout puk do sítě nepodařilo a Pohludka byl na případnou dorážku daleko. Nedáš? Dostaneš. O chvíli později zůstal sám před gólmanem Robert Chlán a nezaváhal. A protože Mikula vzápětí svůj brejk neproměnil, šlo se do kabin za stavu 2:2.

V čase 47:22 se dostali Oceláři do vedení potřetí. Robin Gerych se přes obránce protlačil do zakončení a namířil puk za záda Smolky. V signalizované výhodě pak Třinec navíc udeřil znovu, to když se po přihrávce Lipky zapsal mezi střelce Michal Rybnikár. Hosté pak sice po závaru dokázali snížit, gól byl ale velmi rychle odvolán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Poslední slovo v zápase tak měl až Michal Rybnikár. Čtrnáctiletý útočník Třince využil většího prostoru při hře ve čtyřech na obou stranách a pouhé dvě sekundy před koncem upravil na konečných 5:2 z pohledu Ocelářů. Svěřenci trenéra Marka Malíka se po této výhře také vracejí do čela tabulky skupiny B.