Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vyrovnaný duel se šťastnou koncovkou pro Oceláře!

25.09.2012 · Daniel Ježek
Páté kolo svedlo proti sobě předloňského mistra a letošního nováčka extraligy. Svěřenci Josefa Turka dlouho nemohli najít recept na překonání neprostupné chomutovské obrany, nakonec se to povedlo Martinu Růžičkovi, který potvrdil aktuální formu. Čistým kontem se na výhře podílel Peter Hamerlík.
5.kolo, úterý 25.9.2012
Třinec
Chomutov
2:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 56. Růžička (Bonk, Varaďa), 60. Polanský. Rozhodčí: Šír, Hradil - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 6:9, navíc Hřebejk (CHM) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3474. Střely na branku: 54:33. Průběh utkání: 2:0.  
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Zagrapan
Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Pavlas, Lučka, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Lušňák, Jíra

Komentář k zápasu

Vyrovnaný duel s vítěznou koncovkou pro Slezany. Tak by se dal charakterizovat duel pátého kola mezi Oceláři a Chomutovem. Třinečtí nakonec výhráli 2:0, jejich vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

Úvod duelu měli lepší Třinečtí, kteří zasypávali hostujícího gólmana Kostúra řadou pokusů. Hostující brankář, který naskočil do prvního extraligového utkání v kariéře, se ale stal neprostupnou zdí pro domácí střelce. Zuby si na Kostúrovi vylámali Klimenta, či Růžička.

Hosté se do tempa dostávali o poznání pomaleji, v závěru první dvacetiminutovky už ale byli rovnocenným soupeřem. Z největších šancí Pirátů možno jmenovat pokusy Rýgla či Pulpána, ani jeden ale nedokázal prostřelit výborného Hamerlíka.

To první polovina následující třetiny byla v jednoznačné režii domácích Ocelářů. Slezané se pomocí tří přesilových her dostali do neskutečného tlaku, recept na překonání Kostúra ale nemohli dlouho najít. V gólových příležitostech byli několikrát Růžička, Klimenta, nebo Rákos, ani jeden ale na hostujícího brankáře nevyzrál.

Stejně jako v první třetině se hosté dostali k šancím až ve druhé polovině periody. Po přečkaných oslabeních si Chomutovští zahráli také přesilovku, v níž byli blízko k vedoucí brance. Čerstvý člen klubu střelců David Hruška, ač v pádu, dokázal vystřelit, Hamerlík parádním zákrokem zabránil téměř jisté brance.

Také úvod závěrečné části normální hrací doby byl zcela identický, jako periody předcházející. Oceláři s chutí útočili, stále však naráželi na jednu a tu stejnou překážku – hostujícího brankáře Kostúra. Ten se vyznamenal proti šancím Rákose, Zíba, nebo již několikrát zmiňovaného Růžičky.

Rozuzlení vyrovnaného duelu přinesla až šestapadesátá minuta. Oceláři hráli v pořadí osmou přesilovku, když z hole Martina Růžičky vyletěl dělový projektil, který zastavila až síť chomutovské branky. V závěru zápasu ještě Chomutovští dostali šanci přesilovky, tu navíc umocnili hrou bez brankáře. To se ale hostům stalo osudným, Jiří Polanský střelou od červené čáry pečetil vítězství Ocelářů. Třinec – Chomutov 2:0.

Ohlasy trenérů

Josef Turek (Oceláři Třinec): My jsme měli dobrý vstup do utkání. V první třetině jsme měli převahu, měli jsme snad sedmnáct střel, hostům ale výborně zachytal gólman. Od druhé periody se hra trochu srovnala, do hry jsme zapojili i čtvrtou pětku, abychom trochu protočili hráče. V závěru jsme stáhli hru na tři formace, vytvořili si tlak, nějaké přesilovky. Martin opět ukázal, že je elitní střelec. Sice tam měl nějaké šance, které nedal, v závěru ale rozhodl utkání. Chtěl bych pochválit hráče za to, že do zápasu dali srdce, a také výborného Petera Hamerlíka.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): My jsme věděli, že se v Třinci dostaneme pod tlak. Přijeli jsme sem s nějakou taktikou, ta se nám dařila. V první třetině jsme chtěli spíš bořit, než hrát dopředu. Přežili jsme úvodní periodu, ve druhé jsme se odhodlali chodit více do útoku. Měli jsme pár přesilovek, bohužel jsme je nevyužili. Závěrečná dvacetiminutovka byla o tom, kdo dá první branku. My jsme ho bohužel dostali, proto jsme prohráli. Kluci dnes byli hodně obětaví, zblokovali hodně střel. Myslím si, že jsme domácí hodně potrápili.