Oceláři dokázali srovnat, v prodloužení se ale radují Piráti

27.01.2013 · Daniel Ježek
Po nevydařeném zápasu s Vítkovicemi, sehráli Oceláři duel na ledě chomutovských Pirátů. Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří od první třetiny vedli o dvě branky. Slezané dokázali v závěrečné periodě srovnat stav, v prodloužení ale o majiteli dvou bodů rozhodl chomutovský Palin.
44.kolo, neděle 27.1.2013
Chomutov
3:2p
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 17. Divíšek (Kubinčák), 18. Sikora (Procházka), 64. Palin (Divíšek, Hruška) – 41. Zíb (Růžička, Hrabal), 43. Polanský. Rozhodčí: Turčan, Homola - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:11, navíc Pulpán (CHM) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3105. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Hanuljak - Rutta, Pulpán, Palin, Macháček, Bartejs, Mrázek, Rýgl, Stehlík - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Procházka, Sikora, Hromas - Treille, Kůs, Káňa
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Roth, Klouček, Lojek, Kania, Bezuška - Růžička, Peterek, Varaďa - Adamský, Polanský, Klimenta - Rákos, Květoň, Orsava - Hrňa, Zagrapan, Matuš

Piráti pod vedením nového trenéra a posíleni o tři nové hráče přivítali třinecké Oceláře. Úvod první třetiny patřil domácím, když se tlačila dopředu první formace. Šagát zkoušel zpětnou nahrávku na Palina, ale kanadský obránce se netrefil podle svých představ. O málo chvil později se ve stoprocentní šanci ocitl Divíšek, který po odražené střele Stehlíka zkusil dostat kotouč pod ležícího Hamerlíka, ale neuspěl.

Následovalo čtyřminutové oslabení Pirátů. Vyloučen byl nový muž chomutovské obrany Stehlík. Přesilovka, stejně jako mnohé další, byla ze strany domácích odehraná zodpovědně a třinečtí nebyli puštěni do žádné vážnější šance. I po srovnání sil na ledě trápili Piráti své soupeře. Rozjetý Kubinčák zkusil svižnou střelu a jen těsně minul Hamerlíkovu bránu. Další šanci si vypracoval Hřebejk, který s pomocí Divíška vybojoval puk u mantinelu a nebezpečně zakončoval.

Byl to právě nováček v chomutovském dresu TOMÁŠ DIVÍŠEK, kdo tři minuty před koncem obdržel nahrávku od Kubinčáka a otevřel skóre utkání – 1:0.

Chomutovští pokračovali v náporu a po necelé minutě se dočkali navýšení vedení. Procházka našel MARKA SIKORU, ten se obtočil kolem brány a zasunul kotouč mezi Hamerlíkovi betony – 2:0.

I přes oslabení pokračovali Chomutovští ve velmi důsledné hře. Kubinčák se hnal na branku a puk skákal podél tyče. Následně Šagát krásně přihrál do jízdy Hřebejkovi, který trefil pouze náruč třineckého gólmana. První dějství bylo v režii domácích a tak se odcházelo do kabin za pro ně příznivějším stavu. Druhou třetinu zahájila krátká hra čtyř proti čtyřem. To vyhovovalo více Třineckým, kteří se ihned začali snažit o srovnání nepříznivého stavu. Jejich střely však s jistotou kryl Hanuljak. Po návratu Kůse z trestné lavice zůstala Pirátům krátká přesilovka. Hruška nabil Palinovi a jeho tvrdou střelu pokryl Hamerlík. Následně, po skončení přesilovky domácích, využil zaváhání obrany Varaďa a hnal se sám na Hanuljaka, který však třineckého útočníka vychytal.

Třinečtí zapracovali v obraně a dařilo se jim držet Piráty od své brány. V průběhu třetiny jsme byli svědky mnoha přesilovek na obou stranách. Oba týmy však skvostně bránily a byl k vidění pohledný hokej. Hřebejk se Zálešákem vymysleli krásnou akci, když první jmenovaný přenechal kotouč slovenskému útočníkovi a jeho střela zaměstnala strážce třinecké brány.

Oceláři zkoušeli více střílet, ale naráželi na výborného Hanuljaka. Ovčačík sice trefil tyč, ale Zagrapanovu střelu zalehl sebejistý chomutovský gólman. Na druhé straně zkusil střelu z krásné otočky David Hruška, jeho pokus ale zablokovala hostující obrana. V poslední minutě druhé části stihli vážně zahrozit hosté. Hrabal obdržel z rohu nahrávku od Orsavy a Hanuljak se štěstím poslal jeho střelu mimo tři tyče.

Skóre tudíž i přes slibné šance zůstávalo stejné jako po první třetině. Piráti zaslouženě vedli a dařilo se jim slibné skóre bránit. Oceláři však neustávali s pokusy o zvrat skóre. Nezbývalo než se těšit na zajímavou poslední třetinu.

Hned v úvodu obdržel osamocený Hruška nahrávku a jeho střela jen těsně míjela vzdálenější tyč. Následně se však v přesilovce dočkali i Třinečtí. LUKÁŠ ZÍB vystřelil přesně a dosáhl tak kontaktní branky – 2:1. Tento gól hosty navnadil a ve vlastním oslabení se rozjel na Hanuljaka JIŘÍ POLANSKÝ a zakončil bekhendovou kličkou – 2:2.

O dramatickou poslední třetinu bylo tedy postaráno. Hosté se ale začali celkem zbytečně oslabovat a Piráti se opět pokoušeli převzít vedení v napínavém utkání. Hruškovi nabídli obránci přesnou přihrávkou nádhernou šanci. Chomutovský střelec však puk nestihl zpracovat. Následně se do zakončení dostal i Treille, ale i jemu se střela nevyvedla. Na druhé straně se pak třineckému Varaďovi podařilo nastřelit tyč. Odražený puk poskakoval na brankové čáře a rozhodčí se rozhodli zkontrolovat videozáznam. Branka, která mohla významně ovlivnit už tak napjaté utkání však uznána nebyla. V přesilovce se třineckým opět podařilo přesně zasáhnout bránu, ale branka opět nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti.

Na obou stranách byly k vidění zajímavé momenty, branka ale nepadla. Hostům se podařilo rozpohybovat Hanuljaka a Růžička následně trestuhodně netrefil prázdnou bránu. Poté střílel z pěkné pozice Hřebejk a následně Zálešák, jehož střelu zastavil excelentním lapačkovým zákrokem Hamerlík. Následně se nepodařilo zakončit ani Hruškovi, když vzal vše na sebe a pokusil se vrátit Pirátům vedení. Následovali další slibné šance na obou stranách, ale žádná nebyla využita. Tudíž se za stavu 2:2 chystali oba celky k prodloužení.

Prodloužení začali třinečtí střelou Růžičky a následně pokusem Hrabala. Poté se ke slovu dostali domácí a po podražení Pulpána byl vyloučen Roth. Síly na ledě se však srovnaly, když dostal Pulpán včetně dvouminutového trestu i deset minut za nesportovní chování. Došlo tudíž na hru tří proti třem. V té se do velice slibné šance dostal Kubinčák a jeho střela o pár centimetrů minula cíl. Následně pak Piráti rozhodli prodloužení, když branku vsítil ostrou střelou BRETT PALIN – 3:2. Druhý bod tak jeho zásluhou připadl Pirátům.

Videosestřih z utkání Chomutov - Třinec si můžete prohlédnout zde

Jiří Čelanský (Chomutov): "Vyšel nám úvod, první dvacetiminutovka byla z naší strany taková, jakou si přejeme prezentovat po zbytek sezony. Od druhé třetiny měl lehce navrch Třinec, ale dneska to byl odbojovaný zápas a hráči hráli velkým srdcem. Na tom chceme stavět a myslím, že to je ta cesta, která nás může dovést k záchraně."

Pavel Janků (Třinec): "Nám se dnes opět nepodařila první třetina, po níž jsem prohrávali 0:2. Pak jsme postupně stáhli sestavu na tři pětky, trošku jsme otevřeli hru a myslím, že dvě třetiny jsme byli malinko lepší. Ve třetí třetině se nám podařilo rychle srovnat a měli jsme několik dobrých šancí na to, abychom otočili zápas úplně. V závěru měl však Chomutov, který hrál dnes výborně, také nějaké šance. Byla z toho remíza v základní hrací době, v prodloužení jsme byli bohužel vylučováni a to nás stálo bod navíc."