Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Třetím semifinalistou je Norimberk

29.12.2018 · Michal Samiec, FOTO: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller
DAVOS: Jeden z velkých favoritů na celkového vítěze končí! Svěřenci českých trenérů Jandače a Kalouse podlehli ve čtvrtfinále Norimberku, který si rozhodující náskok vytvořil ve druhé části hry. Tým Thomas Sabo Ice Tigers odehraje semifinále proti Kanadě.
1. čtvrtfinále, sobota 29.12.2018
Magnitogorsk
Norimberk
1:3
Vaillant Arena
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 22. N. Kuljomin (Varfolomejev) – 5. P. Reimer (D. Weiss), 27. Buck, 29. Pföderl (P. Reimer, D. Weiss). Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Castelli, Fuchs. Vyloučení: 3:8, navíc Fox (Norimberk) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 605. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. 
Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (29. Nečistovskij) – Matuškin, D. Zajcev, Rylov, Birjukov, V. Vasiljev, Vereščagin, Igošev – N. Kuljomin, Ellison, Varfolomejev – Dorofejev, Rasmussen, Pakarinen – Čibisov, Bulíř, Ljubimov – Djukarev, Několenko, Jazkov – J. Platonov.
Thomas Sabo Ice Tigers: Treutle – Weber, T. Gilbert, Festerling, Aronson, Mebus, Lalonde, Bender, Jurčina – Bast, Buck, Bassen – Pföderl, D. Weiss, P. Reimer – Mieszkowski, Acton, Chris Brown – Fox, Lerg, Segal.

Komentář k zápasu

Aktivněji do čtvrtfinálového zápasu vstoupili hráči týmu Thomas Sabo Ice Tigers. Vůbec na nich nebylo znát, že čtvrtfinále je pro ně třetí utkání na turnaji a úvodní buly tohoto zápasu bylo vhozeno pouhých 43 hodin od začátku prvního utkání v Davosu. V polovině třetí minuty ještě Segal samostatný únik neproměnil, puk mu utekl a nezakončil, jak chtěl. O minutu a půl později se již Ledoví tygři radovali – Weiss zpoza branky našel Patricka Reimera a ten z první prostřelil Zagidulina. V desáté minutě mohlo být vyrovnáno poté, co Djukarevova střela trefila levou tyč Treutleho branky. Skóre se nezměnilo ani po akcích Browna a Actona v oslabení v minutě dvanácté.

Foto: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller

Druhá třetina nabídla více gólových radostí než první hrací doba. Již po 64 sekundách bylo vyrovnáno poté, co Nikolaj Kuljomin pohotovou a svižnou ranou z levého křídla trefil horní patra Treutleho branky. Vyrovnané skóre platilo pouze zhruba pět minut. Norimberk měl k dispozici přesilovku pět na tři – tu sice nevyužil, ale v pokračující klasické přesilové hře Brandon Buck vystřelil z levého kruhu a puk si za bezmocného Zagidulina lehce ztečoval obránce Birjukov. Hned o dvě minuty později rozdíl ve skóre zdvojnásobil Leonhard Pföderl, který v situaci dva na jednoho napálil z první přihrávku Reimera. Nebohý Zagidulin, byť žádná z branek nešla na jeho vrub, vystřídal a v brance dále působil Nečistovskij. Metallurg měl dostatek šancí upravit výsledek zápasu – velkou příležitost vzal Pakarinenovi po přihrávce Rasmussena brankář Treutle, Magnitogorsk nevyužil ani tři přesilové hry ve druhé polovině druhé třetiny.

Foto: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller

Vstup do třetí části hry byl ve znamení toho, že si Norimberk hlídal svůj náskok a mnoho šancí se nerodilo. Kolem poloviny třetí třetiny však Magnitka začala utahovat šrouby a točila Ledové tygry v jejich pásmu. Velkou šanci na snížení náskoku německého protivníka měl Kuljomin, který dostal nabito na levé křídlo útočného pásma. Metallurg následně přečkal oslabení, které mohlo definitivně rozhodnout o osudu utkání, ale nestalo se tak a v posledních pěti minutách se Magnitogorsk čím dál častěji tlačil do zakončení. Udeřit mohlo i na druhé straně – parádní zákrok vytáhl Nečistovskij proti Brownově střele v situaci dva na jednoho. Poslední naději na změnu osudu zápasu dostali hráči ruského týmu poté, co byl nejprve vyloučen Fox a o 53 sekund později Aronson. Svěřenci trenéra Jandače tak dostali 67 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Metallurg navíc odvolal brankáře, hrál tak v šesti a trojka bránících hráčů hned po pár sekundách trefila tyč prázdné branky, když puk velkým obloukem vyhodil obránce Mebus. Na skóre se už nic nezměnilo, Norimberk vyhrál 3:1!

Norimberk tak uhájil postup do semifinále, kde vyzve v neděli odpoledne kanadskou reprezentaci, se kterou se potkal již v základní skupině. Ledové tygry tak čeká čtvrté utkání ve čtyřech dnech, pro Metallurg turnaj končí.