Třetím semifinalistou je Norimberk

29.12.2018 · Michal Samiec, FOTO: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller
DAVOS: Jeden z velkých favoritů na celkového vítěze končí! Svěřenci českých trenérů Jandače a Kalouse podlehli ve čtvrtfinále Norimberku, který si rozhodující náskok vytvořil ve druhé části hry. Tým Thomas Sabo Ice Tigers odehraje semifinále proti Kanadě.
1. čtvrtfinále, sobota 29.12.2018
Magnitogorsk
Norimberk
1:3
Vaillant Arena
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 22. N. Kuljomin (Varfolomejev) – 5. P. Reimer (D. Weiss), 27. Buck, 29. Pföderl (P. Reimer, D. Weiss). Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Castelli, Fuchs. Vyloučení: 3:8, navíc Fox (Norimberk) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 605. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (29. Nečistovskij) – Matuškin, D. Zajcev, Rylov, Birjukov, V. Vasiljev, Vereščagin, Igošev – N. Kuljomin, Ellison, Varfolomejev – Dorofejev, Rasmussen, Pakarinen – Čibisov, Bulíř, Ljubimov – Djukarev, Několenko, Jazkov – J. Platonov.
Thomas Sabo Ice Tigers: Treutle – Weber, T. Gilbert, Festerling, Aronson, Mebus, Lalonde, Bender, Jurčina – Bast, Buck, Bassen – Pföderl, D. Weiss, P. Reimer – Mieszkowski, Acton, Chris Brown – Fox, Lerg, Segal.

Aktivněji do čtvrtfinálového zápasu vstoupili hráči týmu Thomas Sabo Ice Tigers. Vůbec na nich nebylo znát, že čtvrtfinále je pro ně třetí utkání na turnaji a úvodní buly tohoto zápasu bylo vhozeno pouhých 43 hodin od začátku prvního utkání v Davosu. V polovině třetí minuty ještě Segal samostatný únik neproměnil, puk mu utekl a nezakončil, jak chtěl. O minutu a půl později se již Ledoví tygři radovali – Weiss zpoza branky našel Patricka Reimera a ten z první prostřelil Zagidulina. V desáté minutě mohlo být vyrovnáno poté, co Djukarevova střela trefila levou tyč Treutleho branky. Skóre se nezměnilo ani po akcích Browna a Actona v oslabení v minutě dvanácté.

Druhá třetina nabídla více gólových radostí než první hrací doba. Již po 64 sekundách bylo vyrovnáno poté, co Nikolaj Kuljomin pohotovou a svižnou ranou z levého křídla trefil horní patra Treutleho branky. Vyrovnané skóre platilo pouze zhruba pět minut. Norimberk měl k dispozici přesilovku pět na tři – tu sice nevyužil, ale v pokračující klasické přesilové hře Brandon Buck vystřelil z levého kruhu a puk si za bezmocného Zagidulina lehce ztečoval obránce Birjukov. Hned o dvě minuty později rozdíl ve skóre zdvojnásobil Leonhard Pföderl, který v situaci dva na jednoho napálil z první přihrávku Reimera. Nebohý Zagidulin, byť žádná z branek nešla na jeho vrub, vystřídal a v brance dále působil Nečistovskij. Metallurg měl dostatek šancí upravit výsledek zápasu – velkou příležitost vzal Pakarinenovi po přihrávce Rasmussena brankář Treutle, Magnitogorsk nevyužil ani tři přesilové hry ve druhé polovině druhé třetiny.

Vstup do třetí části hry byl ve znamení toho, že si Norimberk hlídal svůj náskok a mnoho šancí se nerodilo. Kolem poloviny třetí třetiny však Magnitka začala utahovat šrouby a točila Ledové tygry v jejich pásmu. Velkou šanci na snížení náskoku německého protivníka měl Kuljomin, který dostal nabito na levé křídlo útočného pásma. Metallurg následně přečkal oslabení, které mohlo definitivně rozhodnout o osudu utkání, ale nestalo se tak a v posledních pěti minutách se Magnitogorsk čím dál častěji tlačil do zakončení. Udeřit mohlo i na druhé straně – parádní zákrok vytáhl Nečistovskij proti Brownově střele v situaci dva na jednoho. Poslední naději na změnu osudu zápasu dostali hráči ruského týmu poté, co byl nejprve vyloučen Fox a o 53 sekund později Aronson. Svěřenci trenéra Jandače tak dostali 67 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Metallurg navíc odvolal brankáře, hrál tak v šesti a trojka bránících hráčů hned po pár sekundách trefila tyč prázdné branky, když puk velkým obloukem vyhodil obránce Mebus. Na skóre se už nic nezměnilo, Norimberk vyhrál 3:1!

Norimberk tak uhájil postup do semifinále, kde vyzve v neděli odpoledne kanadskou reprezentaci, se kterou se potkal již v základní skupině. Ledové tygry tak čeká čtvrté utkání ve čtyřech dnech, pro Metallurg turnaj končí.