Skalp slovenského vicemistra: Třinec - Košice 4:3

06.08.2013 · Martin Stebel
Hokejisté Třince se poprvé během přípravy představili domácímu obecenstvu. Ve střetnutí proti Košicím uspěli poměrem 4:3, kdy dvě branky zaznamenal junior Růžička. Další trefy obstarali Adamský a Ižacký. Příští duel se stejným rivalem je na programu ve čtvrtek 8. srpna ve Werk aréně.
přát., úterý 6.8.2013
Košice
4:3
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:3  Branky a nahrávky: 2. Ižacký (Kania), 25. Adamský (Gorškov, Polanský), 37. Růžička, 49. Růžička (Roupec, Matuš) – 47. Pašek (Cebák), 53. Pašek (Štrbák), 60. Bicek Rozhodčí: Trombik – Mikler, Puczok. Diváci: 848 Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
Hrubec – Foltýn, Roth, Galvas, Roupec, Kania, Krejčí, Běhal, Gewiese – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Marosz, Ostřížek – Orsava, Růžička Marek, Matuš – Hampl, Kindl, Ižacký
Hylák – Cebák, Štrbák, Kolba, Macejko, Novák, Šeda, Chovan, Takáč – Spilar, Pašek, Jenčík, Bicek, Marcinko, Sojčík, Jokel, Češík, Konečný, Slovák, Hrnka, Gmitter, Hindoš

Utkání dvou hutnických týmů začalo aktivitou Třineckých. Hned na konci druhé minuty zafungovala spolupráce dvou juniorů. Marek Růžička ideálně nabídl kotouč Jakubu Ižackému, jenž skrytou střelou zápěstím překvapil Hyláka - 1:0! Krátce poté se osmělil Orsava, který vybídl ke skórování Matuše. Ten byl však tísněn a nezakončil. Vyrovnáno mohlo být v polovině páté minuty, kdy pozornost Hrubce otestoval Konečný. Osmá minuta nabídla tutovku domácího Kindla, ale ani on svou kličku nedotáhl do gólového efektu. Agilní Orsava znovu ohrozil Hyláka v polovině prvního dějství. Jeho projektil zastavila až branková konstrukce. Své kvality se snažil ukázat i ruský útočník Gorškov, ale jeho pokus postrádal razanci i přesnost. Závěr úvodní části už nenabídl větší šance a domácí tak šli do šaten s jednobrankovou výhodou.

Úvod prostřední dvacetiminutovky patřil hostům, ovšem Šimon Hrubec chytal spolehlivě. Postupně zlikvidoval nájezdy Hrnky i Jenčíka. Udeřilo na druhé straně. Alexander Gorškov našel od mantinelu zcela nekrytého Martina Adamského, který z mezikruží nezaváhal - 2:0!. Aktivita byla i nadále na hokejkách mužstva z Werk arény, hosté, pro které to byla premiéra letošní přípravy, se k zakončení dostávali jen sporadicky. Před polovinou utkání se šikovnou střelou z otočky prezentoval David Ostřížek, ale Hylák dokázal zareagovat. Domácí klec ohrozil kapitán východoslovenského týmu Martin Štrbák, ale Hrubec i nadále čaroval. Aktivitou hýřil Gorškov, jenže jeho spolupráce s Polanským nepřinesla brankové ovoce. Rychlonohý Adamský mohl přidat další trefu ve 32. minutě, ale místo střely zvolil nahrávku na obsazeného spoluhráče. Košice mohly snížit krátce poté, jenže domácí fantóm Hrubec Marcinka zkušeně "vyčapal". Premiérovou trefu v kategorii dospělých tak zaznamenal Marek Růžička. Třinecký mladík se prosadil dorážkou vlastní střely - 3:0! V závěru druhé třetiny byl k vidění vyrovnaný hokej, skóre však už nedoznalo korekcí.

Rovněž na startu poslední části byl kotouč častěji na hokejkách Ocelářů, hosté se bránili s vypětím všech sil. Za zmínku stojí především drzé průniky Marosze a Matuše. Platila okřídlená fráze - "nedáš - dostaneš". Hosté korigovali ve 47. minutě, kdy se z prostoru brankoviště prosadil Dušan Pašek - 3:1! Třinec však brzy zareagoval a znovu naplno ukázal produktivitu. Skvělý výkon korunoval svým druhým zásahem pohotový Marek Růžička, jenž stál ve vhodný okamžik na správném místě - 4:1! Ani toto skóre však dlouho na kostce nesvítilo. Druhou trefu zaznamenal po šikovné tečí hostující Dušan Pašek - 4:2! Po této brance slovenský vicemistr evidentně ožil a Šimon Hrubec si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Definitivní podobu skóre dal v poslední minutě košický Jiří Bicek, který se prosadil ze samostatného úniku - 4:3! Oceláři tak i druhou přípravnou konfrontaci dotáhli do vítězného konce.

Fotogalerii z utkání Třinec - Košice najdete ZDE

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): Naše mužstvo dnes hrálo velmi dobře v útočné zóně, dostávali jsme Košice pod tlak. Měli jsme dostatek příležitostí. Je znát, že se jedná teprve o druhý přípravný zápas. Stále je třeba zapracovat na několika věcech, ale dnešním výkonem hráči rozhodně nezklamali. Jakub Orsava má zranění v dolní části těla a ve středu podstoupí další vyšetření.