Oceláři si s chutí zastříleli, Košice vyprovodili v poměru 7:2

08.08.2013 · Daniel Ježek
Slezané dnes mezi mantinely Werk arény sehráli v pořadí druhý přípravný zápas se slovenským vicemistrem. Oceláři byli od úvodního buly aktivnějším týmem, nakonec se dopracovali k vítězství 7:2. Největší zásluhu na něm má Alexander Gorškov, který zaznamenal dvě branky a tři asistence.
přát., čtvrtek 8.8.2013
Košice
7:2
Třetiny: 2:1, 3:1, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Lojek (Gorškov, Polanský), 16. Gorškov (Polanský, Adamský), 21. Gorškov (Adamský), 33. Polanský (Adamský, Gorškov), 38. Matuš (Krejčí), 42. Adamský (Gorškov, Linhart), 52. Kindl (Ižacký, Marosz) – 18. Sojčík (Bicek, Pašek), 23. Jenčík (Pašek, Spilar). Rozhodčí: Mikula, Schmejkal – Bojda, Lotko. Vyloučení: 3:6, navíc Hrnka (KOS) 10 min OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 955. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2.
Šimboch – Foltýn, Roth, Hrabal, Roupec, Kania, Krejčí, Linhart, Lojek – Varaďa, Bonk, Marosz – Adamský, Polanský, Gorškov – Rákos, Růžička, Matuš – Hampl, Kindl, Ižacký.
Riečický – Cebák, Štrbák, Boltun, Macejko, Novák, Šeda, Chovan, Takáč – Spilar, Pašek, Jenčík – Bicek, Marcinko, Sojčík – Jokel, Češík, Konečný – Slovák, Hrnka, Gmitter – Hindoš.

Vstup do druhého duelu s Košicemi byl lepší v podání domácích Ocelářů. Slezané si lepším pohybem tvořili šance, v úvodních desítkách vteřin ale nemohli najít recept na překonání brankáře Riečického. Způsob, jakým dopravit kotouč do sítě, nalezli hráči s dráčkem na prsou až v šesté minutě.

Domácí hráli přesilovku, Gorškov ideálně našel hůl neobsazeného Martina Lojka, který bez problémů dopravil kotouč do sítě. Po inkasované brance se probudili i hosté ze Slovenska. Dopomohly jim k tomu také dvě přesilovky v rozmezí necelých pěti minut. Hostům se ale početní výhody příliš nevedly, za zmínku stojí jen pokus Tomáše Marcinka, jenž však nedokázal zakončit z bezprostřední blízkosti.

Taktovku hry poté začali na svou stranu přebírat opět Slezané, v šestnácté minutě se dočkali odměny. Třinečtí hráli hráli svou druhou přesilovku a opět dokázali skórovat. Dvě vteřiny před vypršením trestu Hrnky se po parádním pasu Polanského trefil Alexander Gorškov. Hosté dokázali ještě do první sirény korigovat zásluhou přečíslení dvou proti nikomu. Akci vedl Bicek, těsně před brankovištěm předal kotouč Peteru Sojčíkovi. Šimboch byl v tu chvíli bezmocný.

V prostřední periodě byli diváci ve Werk aréně svědky hned čtyř branek – tři vsítil Slezané, o jednu se postaral tým z východního Slovenska. Necelou minutu po úvodním buly druhé dvacetiminutovky se podruhé v utkání prosadil Alexander Gorškov. Ruský forward v třineckém dresu šikovně tečoval nahození Polanského.

Dvoubrankové vedení Ocelářů trvalo jen 106 vteřin. Pašek ideálně našel volného Richarda Jenčíka, ten prudkou ranou pod horní tyč nedal Šimbochovi žádnou šanci – 3:2. Hra se poté začala trochu kouskovat, k vidění byly dvě početní výhody. Ani jedna z nich však nebyla využita.

Další přesný zásah tak přinesla až minuta třiatřicátá. Jednalo se o čtvrtý gól v košické síti, prsty v něm měla opět formace vedena Jiřím Polanský. Gorškov vybojoval puk, posunul jej k Adamskému, který naslepo našel zcela nehlídaného Jiřího Polanského. Ten měl jednoduchou práci v podobě doklepnutí kotouče do odkryté branky.

Hráci s dráčkem na prsou se do přestávky radovali ještě jednou, a to po akci Krejčího. Třinecký bek nahodil kotouč na branku, před Riečickým ještě šikovně tečoval Radim Matuš. Hostující gólman neměl nárok.

Slezané pokračovali v nastoleném střeleckém tempu také v závěrečné periodě. Ve čtyřicáté druhé minutě se opět prosadila druhá formace domácích, v roli koncového hráče se tentokráte ocitl Martin Adamský. Ten sebral odraženou Linhartovu střelu a po kličce do bekhendu zasunul kotouč mezi Riečického betony.

Oceláři nijak nezpomalovali, naopak se snažili ještě navýšit své vedení. Pokoušeli se o to Hrabal, Linhart či Lojek, ani jeden z třineckých beků však nebyl úspěšný. Prosadit se dokázal až v jednapadesáté minutě Denis Kindl. Slezané šli do přečíslení dvou proti jednomu, Ižacký položil kotouč na Kindlovu hůl a ten se nemýlil – 7:2.

Košice se ještě v samotném závěru zápasu pokusily o korekci stavu, střela Tomáše Marcinka ale našla pouze bleskurychlou lapačku Juraje Šimbocha. Třinec – Košice 7:2.

Jaroslav Kameš (asistent trenéra): Mužstvo podalo kompaktní výkon a vyhrálo zcela zaslouženě. Ve velmi dobrém světle se dnes ukázala formace Jirky Polanského, ale taky ostatní pětky nezklamaly. Jako trenér brankářů vysoce hodnotím i výkon Juraje Šimbocha.