Oceláři udolali Liberec a překonali klubový rekord!

01.02.2015 · Daniel Ježek
Ve 44. kole se Oceláři postavili libereckým Bílým Tygrům, zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý. Lídr tabulky se pořádně nadřel na skalp jedenáctého týmu tabulky, výhru nakonec v poslední minutě zajistil Jiří Polanský. Oceláři na svém kontě mají 98 bodů, což je nový klubový rekord.
44.kolo, neděle 1.2.2015
Liberec
2:1
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 13. Polanský (Kreps), 60. Polanský (M. Doudera, Dravecký) – 47. Šimek (Radivojevič, Vampola). Rozhodčí: René Hradil, Oldřich Hejduk – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 18:29. Zblokované střely: 3:13. Hity: 15:7. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hrubec – Hrabal, Klesla (C), Galvas, Linhart, Nosek, M. Doudera, Trončinský – Rákos, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Růžička, Plíhal, Matuš – Franek, Cienciala, Chmielewski.
Lašák – Šimek, Výtisk (C), Gřegořek (A), Derner, Vitásek, Voráček, Kajínek – Balaštík, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bakoš, Jelínek, Krenželok – Hrníčko, Urban.

Duel v úvodních minutách nenabízel nikterak vysoké tempo. Hrálo se sice nahoru dolů, hokeji ale dlouho chybělo koření v podobě vyložených šancí. Hosté se hned v první minutě dostali do početní výhody, využít ji ale nedokázali. První velkou šanci tak diváci v třinecké aréně viděli v minutě osmé, střela Krenželoka sice Hrubce potrápila, avšak nepřekonala.

Oceláři se pořádně ke slovu dostali až po uplynutí poloviny první periody, hned z toho ale byla přesná trefa. Domácím se povedlo ubránit oslabení po faulu Jiřího Polanského, který se hned s návratem na ledovou plochu dostal do gólové situace. Polanský v sólu sice napoprvé neuspěl, dorážkou z ostrého úhlu už ale Lašáka překonal – 1:0.

Slezané po vstřelené brance viditelně pookřáli, jejich zvýšená aktivita pramenila v přesilovku z šestnácté minuty. V ní se ale domácím příliš nevedlo, Lašák nemusel zasahovat. V závěru první periody pak mohli Vampola s Bulíkem srovnat stav, ani jeden z nich ale nenašel recept na překonání pozorného Hrubce.

Oceláři tak do prostřední dvacetiminutovky vstupovali s těsným vedením. To mohl navýšit ve dvacáté druhé minutě Galvas, třinecký bek ale nedokázal před prázdnou brankou trefit poskakující kotouč. Další zajímavé okamžiky pak nabídla minuta dvacátá šestá. Plíhal nejprve z voleje nedokázal trefit branku, na druhé straně se pak v přečíslení nepovedlo zakončit Balaštíkovi.

Slezané si poté zahráli minutu dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. V ní byl nejaktivnější kapitán Třince Klesla, ani jedna z jeho tří střel ale nemířila přesně. Liberečtí dokázali ustát kritický moment zápasu, po jeho skončení mohl srovnat Filippi. Hostující forward ale nedokázal před Hrubcem zpracovat skákavý puk. Na třineckého brankáře později nevyzráli ani Krenželok a Vampola, také po druhé třetině tak Oceláři drželi nejtěsnější vedení.

To se stalo minulostí v liberecké početní výhodě v minutě sedmačtyřicáté. Hostům stačila jedna minuta z Hrabalova trestu, Radim Šimek propálil Hrubce ranou od modré – 1:1.

Vrátit Oceláře do vedení pak mohl Orsava, ten ale v brankovišti nedokázal doklepnout kotouč za Lašáka. Hosté naopak mohli opět udeřit na přelomu první a druhé desetiminutovky závěrečné třetiny. Bílí Tygři se dostali do dvou vyložených šancí, Valský však nedokázal trefit branku. Akci Jelínka pak zastavila pohotová lapačka třineckého gólmana.

Zápas už se pomalu chýlil k prodloužení, to ale odmítl třinecký Jiří Polanský. Oceláři sevřeli Liberec v jeho pásmu, po několika přihrávkách a nepřesné střele Doudery se k dorážce do prázdné brány dostal právě třinecký útočník. Polanský svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězi duelu. Třinec – Liberec 2:1.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Za tři body jsme rádi, výkon ale z naší strany byl velmi špatný. Liberci jsme nestíhali pohybem, dravostí a houževnatostí, zaostávali jsme také fyzickou hrou. Obranné pásmo bylo jediným dobrým aspektem naší hry. Byli jsme schopni odklízet odražené puky a nepouštět Liberec k dorážkám. Kluci dnes neodehráli dobrý zápas. Musíme potrénovat věci, které nám nejdou. Před play-off bychom chtěli gradovat formu a ne vítězit tak, jak tomu bylo dnes.

Filip Pešán (HC Bílí Tygři Liberec): Neodehráli jsme špatný zápas. V útočném pásmu jsme se snažili hrát aktivně, proti takhle silné obraně to ale je obtížné. Byl to těžký zápas, Třinec dobře přečísluje prostor, my se nemohli přes ně dostat jeden na jednoho. Myslím si, že jsme i zasloužili alespoň bod. V závěru jsme po chybě inkasovali nesmyslný gól. Bohužel to nepřidá na psychické pohodě do přestávky.