Oceláři si s chutí zastříleli, Rytířům nasázeli sedm branek!

13.02.2013 · Daniel Ježek
Po reprezentační pauze se opět rozjely boje finišující Tipsport extraligy. V rámci sedmačtyřicátého kola oceláři na svém ledě přivítali Rytíře z Kladna. Po vyrovnané první třetině se naplno rozjela ocelová mašina, jenž nakonec přejela Kladno v poměru 7:2.
47.kolo, středa 13.2.2013
Kladno
7:2
Třetiny: 2:2, 4:0, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Polanský (Adamský, Růžička M.), 10. Hrňa (Matúš, Hrabal), 23. Květoň (Rákos, Orsava), 33. Hrabal (Růžička M., Zíb), 36. Adamský (Lojek, Polanský), 39. Polanský (Růžička M., Klouček), 41. Zíb (Hrabal, Rákos) - 9. Valský (Kuchler, Kameš), 18. Růžička D. (Lukáč, Látal). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3363. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2.
Hamerlík - Roth, Ovčačík, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Bezuška, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - Orsava, Rákos, Květoň - Adamský, Polanský, Klimenta - Hrňa, Zagrapan, Matuš.
Chábera (od 41. min. Cikánek) - D. Růžička, Procházka, Doudera, P. Hořava, Drtil, Piskáček, Kameš, Macholda - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda - Dalecký, Strnad, Obdržálek.

Vstup do zápasu se lépe povedl domácím Ocelářům. Ti si svým úvodním tlakem vybojovali přesilovku, kterou následně přetavili v první branku zápasu. Po pasu Adamského pálil Jiří Polanský, kotouč se zastavil až o síť hostující svatyně.

Vedení Slezanů ale nemělo příliš dlouhého trvání. Po šesti minutách se do šance dostal hostující Jakub Valský, jenž dokázal zužitkovat nepřehlednou situaci po buly. Ani nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, hned za dalších dvaadvacet vteřin Třinečtí opět vedli. Zasloužila se o to čtvrtá formace, jmenovitě Erik Hrňa, který doklepl poskakující puk za Cháberova záda.

I na tuto branku ale hosté z Kladna dokázali odpovědět. Ještě do první sirény srovnal David Růžička, jemuž nabídl gól na zlatém podnose Martin Látal.

Od druhé dvacetiminutovky ale na ledě byl vidět jen jeden tým, a to domácí Oceláři. Hráči s dráčkem na prsou v prostřední části nastříleli hned čtyři branky, čímž si vytvořili rozhodující náskok.

Vedení na stranu Slezanů nejprve vrátil David Květoň, třinecký forward dokázal v branku přetavit dobrou práci celé pětice.

Vrátit stav do rovnovážné hodnoty mohl poté kladenský Miloslav Hořava. Hostující forward se ocitl tváří v tvář brankáři Hamerlíkovi, po bekhendové kličce ale nedokázal zasunout puk za ležícího gólmana.

Oceláři tak trestali. Třiatřicátá minuta – početní výhoda Slezanů – čtvrtá branka v síti Rytířů. Martin Růžička ze svého místa zvolil pas skrz celé brankoviště, kotouč přistál na holi Josefa Hrabala, jenž nekompromisně propálil bezmocného Cháberu.

Třinečtí i nadále pokračovali v nastoleném tempu a s chutí se vrhali do dalších výpadů. V třicáté šesté minutě se kotouč dostal mezi kruhy, tam jej převzal Martin Adamský a střelou švihem popáté propálil hostujícího gólmana. Slezané ještě do druhé přestávky přidali další gól, postaral se o něj Jiří Polanský, jenž zužitkoval pas Martina Růžičky.

Do závěrečné periody hosté nastoupili s Lukášem Cikánkem v brance, který se ale příliš neohřál a už lovil kotouč ze své sítě. Slezané zahájili třetí třetinu v přesilovce, po kombinaci celé pětky se kotouč dostal k Lukáši Zíbovi, jenž svou pověstnou dělovkou nedal Cikánkovi sebemenší šanci.

Slezané ani po sedmé brance ze svého tempa neubrali, kladenské od většího debaklu zachraňovala pravá tyč Cikánkovy klece. Nejprve zvonila po další dělovce Zíba, později i po úniku Klimenty.

Rytíři v závěru utkání dostali prostor ke korekci stavu. V přesilovce se v nebezpečné pozici ocitl Miloslav Hořava, jeho bomba z první ale netrefila branku. Z proti akce ještě mohl zahrozit Látal, ten si ale vylámal zuby na pozorném Hamerlíkovi. Třinec – Kladno 7:2.

Videosestřih z utkání Třinec - Liberec si můžete prohlédnout zde

Josef Turek (Oceláři Třinec): První třetina byla vyrovnaná. Dvakrát jsme v ní vedli, ale vždy si nechali vyrovnat. Druhá třetina, ve které jsme dali čtyři branky, rozhodla. Reprezentační přestávka nám pomohla. Dařily se nám přesilovky, navíc dobře chytal Hamerlík. Po čtyřech těsných porážkách o gól jsme to chtěli zlomit, a to se nám podařilo.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Třinec je útočné mužstvo a mají perfektní přesilovky, na což jsme se připravovali. Přesto jsme hned ve třetí minutě udělali útočný faul a dostali první gól. Podařilo se nám vyrovnat, vzápětí jsme ale znovu inkasovali. Za stavu 2:3 mohl Hořava srovnat, ale netrefil prázdnou branku. To byl důležitý moment. No a z další přesilovky po špatném střídání přišel čtvrtý gól. Domácí se uklidnili. Od půlky zápasu bylo na ledě jen jedno mužstvo.