Zdálo se mi, že to bylo od zadní tyče, říká Pánik

28.11.2023 · Daniel Ježek
V prodloužení byl blízko k hattricku, nakonec se ale musel spokojit se dvěma góly. To ale Richardu Pánikovi nijak nekazilo radost z vítězství a dalších extraligových bodů. Oceláři bodovali popatnácté v řadě a upevnili si třetí příčku.

Spolu s Danielem Voženílkem se na vítězství nad kladenskými Rytíři podílel dvěma góly. Vyrovnaný duel, kdy se skóre překlápělo z jedné strany na druhou, Oceláři nakonec zvládli v prodloužení. „Utkání hodnotím pozitivně, urvali jsme bod navíc. Podali jsme skvělou práci, škoda, že to nebylo za tři body. Nakonec jsme to uhráli na dva,“ říká nejlepší hráč utkání.

Poprvé na střeleckou listinu se Richard Pánik zapsal v desáté minutě. Po akci na pravé straně vyslal ze své hole prudkou střelu do horních pater Bowovy branky, kotouč se ale velmi rychle odrazil zpět a sudí v prvním momentu rozpažil. „Mě se zdálo, že to šlo od zadní tyče, ale nebyl jsem si jistý. Rozhodčí to nakonec po videu uznal,“ popisuje Pánik situaci u první branky Ocelářů.

Po inkriminovaném momentu se ještě dlouho hrálo, konkrétně tři a půl minuty. Nemysleli Oceláři na to, že by případná další branka neplatila? „Ne, to ne. Steve sice hlásil, že to byl gól, ale hráli jsme dál až do přerušení,“ říká.

Blízko měl i k hattricku, a to především v prodloužení, kdy dvakrát pálil z pravé strany útočného pásma. Třetí trefu ale v utkání nepřidal. „Nesedlo mi to, není to moje tradiční pozice na přesilovce, takže to nemám tak nastřílené. Jsem ale rád, že to padlo z jiných pozicí,“ těší Pánika.

Největší předsezonní posila Třince se zatím ukazuje ve velmi dobrém světle. V dosavadních dvaadvaceti utkáních Pánik posbíral čtrnáct bodů, „Na individuální statistiky se nedívám, spíše mě těší, že se v tabulce držíme na předních příčkách a vyhráváme. Systémově hrajeme dobře,“ upozorňuje.

Po návratu ze zámoří se Pánik zařadil mezi klíčové postavy Ocelářů, jak hodnotí svou adaptaci na evropský hokej? „Myslel jsem si, že to bude lehčí. Zvykal jsem si na systém, který tady týmy hrají, více se brání střední pásmo, než jsem byl zvyklý. Ale myslím, že to je na dobré cestě a bude to jen a jen lepší,“ věří slovenský forvard.

Oceláři v posledních dvou utkáních museli postrádat tři klíčové útočníky – Martina Růžičku, Marka Daňa a Libora Hudáčka. Jejich místo v sestavě zaujali junioři Petr Sikora, Jakub Doktor a Miroslav Holinka. „Kluci, kteří přišli a hrají místo nich, odvádějí skvělou práci. Hrajeme týmově a to se podepisuje na výsledcích,“ uzavírá Richard Pánik.