Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zbyněk Irgl: Rozlučka hvězd byla skvělá, tohle je úcta k hráčům

12.11.2022 · Adam Sušovský
Nadšený byl z pátečního večera ve WERK ARENĚ bývalý třinecký útočník Zbyněk Irgl: Nejen, že si přímo na ledě užil poslední zápas velkých hvězd Ocelářů, jako člen správní rady NF OCELÁŘI měl ale velikou radost také z výtěžku z akce, který Oceláři brzy přerozdělí tam, kde peníze bude potřeba.

Více než 151 tisíc korun vynesl poslední hokejový zápas čtveřice hvězd Jiřího Polanského, Martina Adamského, Lukáše Krajíčka a Petera Hamerlíka, kteří před zaplněnou WERK ARENOU udělali tečku za svou krásnou kariérou. Peníze z akce putují na konto NADAČNÍHO FONDU OCELÁŘI, členem jehož rady je také bývalý třinecký útočník Zbyněk Irgl, který si sám rozlučku svých kamarádů přímo na ledě náležitě užil. 

"Bylo to skvělé. Za mě by si něco takového zasloužili všichni významní hráči i v jiných mančaftech, když končí kariéru," prohlásil na závěr večera Zbyněk Irgl. 

"Líbilo se mi to. Bavíme se o úctě k hráčům, o to tady jde. V Česku se to pořád moc nenosí, ale každý by si to měl uvědomit. Pro každý klub pracuje hodně lidí, nicméně fanoušci chodí hlavně na hráče, mají je radí. Věřím tomu, že v Česku by se hokejistů, kteří by si takhle parádní tečku za kariérou zasloužili také, našlo mnohem víc," hodnotil celou akci Zbyněk Irgl. Stejně jako čtyři sezony, které coby aktivní hokejista v Třinci prožil. 

"Říkám všem, že bych přál každému, aby prošel třineckou organizací. Už jen proto, jak to tady chodí. Ať už jde o majitelskou strukturu, management, trenéry, kustody, maséry. Vše naprosto profesionální, tak by se měl dělat hokej," prohlásil Irgl. 

Mimochodem, jednačtyřicetiletý útočník až dosud svou kariéru oficiálně neukončil.

Tak co, Zbyňo? 

"Ještě jsem to neřekl nahlas, ale jak tak koukám, asi už to budu muset oznámit. Ať mám klid, pořád se mě na to někdo ptáte," rozesmála ho otázka novinářů. Ale ve vší, možná až přehnané skromnosti, následně řekl, že on sám nejspíš bude dávat kariéře sbohem trošku jinak. 

"Myslím, že jestli někdy nějakou rozlučku budu dělat, bude to spíš na golfu. Pozvu tam bývalé spoluhráče a kamarády a spojíme to s posezením," rozesmál se ještě jednou Zbyněk Irgl.