Závěrečný venkovní duel, Oceláři se postaví Bruslařům

29.02.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Dvě kola chybí do konce dlouhodobé části Tipsport extraligy, Oceláři to první sehrají na ledě soupeře. Hráči s dráčkem na hrudi se představí v Mladé Boleslavi, duel před kamerami ČT Sport startuje v 17:20. V případě jakékoliv výhry a klopýtnutí Vítkovic si Slezané mohou zajistit postup do předkola.

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav po celou dobu soutěže podává poměrně vyrovnané výkony. Výhry se střídají s prohrami, pravidelný přísun bodů na konto je ale znát. Bruslaři drží před závěrem základní části pátou příčku a tedy i přímý postup do čtvrtfinále. Stále ale nemají nic jisté. Největší hrozbu svěřencům trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka představují sedmí Piráti, jejichž odstup do Mladé Boleslavi činí tři body. Lepší vzájemnou bilanci ale mají Bruslaři.

Tým z města Škodovek si mohl zajistit účast ve čtvrtfinále v minulém kole, prohra po nájezdech v Brně, v kombinaci s dvoubodovou výhrou Chomutova, ale jejich radost oddálila. “ Vedení jsme si zasloužili, ale následně jsme podlehli forčekinku soupeře. Druhá třetina byla v režii soupeře, který začal hrát velmi aktivně. S tím jsme měli velký problém, dlouho jsme se z něj nedokázali vymanit. Přesto si hráči vytvořili tři tutové šance, které ale neproměnili. Jsme rádi, že se nám třetí třetině povedlo utkání vyrovnat. S bodem jsme spokojení,“ byl Marian Jelínek spokojený i přes prohru.

Postupová matematika je tedy v případě Bruslařů jednoduchá. Boleslavští musejí v posledních dvou kolech získat o tři body více, než Chomutov. Osmý Zlín již nemá šanci Středočechy přeskočit. Lze tedy očekávat tvrdou bitvu o každý kousek ledu, jak Oceláři, tak Bruslaři, budou v úterý hrát o hodně.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
28. února: HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3 sn. (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Špirko (Káňa), 33. Němec (Káňa), 47. Kováčik (Káňa, Němec), rozh. náj. Kováčik – 4. Ďurač (Stříteský, Kučný), 5. Lenc, 57. Pacovský (Jarůšek, Výborný).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Rittich – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Výborný (C), Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Bárta – Ďurač, Hruška, Pabiška – Kubica.

Marek Trončisnký před sezónou přestoupil od Ocelářů k Bruslařům, v Mladé Boleslavi se stal jedním z hlavních pilířů defenzivních řad. Trončinský si nejen důkladně plní obranné povinnosti, výraznou měrou přispívá také v produktivitě. Na svém kontě má 28 bodů (3+25). FOTO: Jan Pavlíček (www.bkboleslav.cz).

Z kabiny Ocelářů

Hráče s dráčkem na hrudi čeká po domácím dvojzápase poslední venkovní duel základní části Tipsport extraligy. Oceláři o víkendu ve WERK ARENĚ na své konto zapsali tři body, když Spartě podlehli v nájezdech, proti Plzni naopak dovednostní soutěž zvládli. Pohled do tabulky naznačuje, že do poslední vteřiny letošní základní části bude o co hrát. Oceláři drží s Kometou postupové pozice, jedenácté Vítkovice ale mají odstup pouhých dvou bodů.

”Vítkovice se dotahují, stále ale jsme v situaci, kdy se musíme koukat jen sami na sebe a oni musí dotahovat. Horší by to bylo v opačné situaci, takhle nemusíme čekat na někoho, aby zaváhal. Je to stále v našich rukou,“ vyhlíží Jiří Polanský závěrečné dva duely dlouhodobé části letošní sezóny. „Věříme si, že to urveme,“ dodává třinecký útočník.

Svěřence trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy čeká v závěrečném týdnu základní části náročný program. V úterý se Oceláři představí na ledě pátých Bruslařů, v pátek je pak na domácím ledě čeká souboj s aktuálně pátou Olomoucí. „Myslím si, že hrát se bude v podobném trendu, jak to bylo v neděli. Stoprocentní nasazení, musíme makat a nekoukat kolem sebe, nespoléhat na ostatní. Je to v našich rukou,“ ví Peter Hamerlík.

Poslední zápas Třince:
28. února: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:2 sn. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Irgl (Kopecký, M. Doudera), 30. Matuš (Kopecký, Hrabal), rozh. nájezd Polanský – 8. Johnson (Kratěna), 26. Kadlec (Svoboda, Kratěna).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Galvas, M. Doudera, Jank, Nosek, Hrabal, Slovák, Stehlík, L. Doudera – Tybor, Kopecký (A), Irgl (C) – Svačina, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Rufer – Růžička, M. Kovařčík, Matuš.

Vladimír Svačina v letošní sezóně, kterou lemují četná zranění, vsítil zatím pět branek. Dvě z toho padly v posledním vzájemném klání s Mladou Boleslaví, bude Svačina mířit do černého i v úterý? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V osmatřicátém kole do třinecké WERK ARENY zavítala Mladá Boleslav. Oceláři měli zápas ve své moci od samotného začátku, Bruslařům na cestu domů přibalili sedm branek. Dvakrát se prosadil Vladimír Svačina, po jednom gólu přidali David Nosek, Tomáš Kopecký, Radek Meidl, Ján Sýkora a Rostislav Klesla. Šimon Hrubec se blýskl čistým kontem.

22. ledna 2016: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 7:0 (2:0, 4:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 7. Nosek (Linhart, Polanský), 13. Svačina (Plíhal, Klesla), 24. Kopecký (Tybor, Slovák), 28. Meidl (Polanský, Roth), 31. Sýkora, 36. Svačina (Plíhal, Klesla), 54. Klesla (Irgl, Dravecký).

O zápase

Hrací den: 51. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 1. března 2016, 17:20
Místo utkání: ŠKO-ENERGO aréna, Mladá Boleslav