Zastaví Oceláři rozjeté Bílé Tygry?

05.12.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se blíží ke své druhé reprezentační přestávce, o druhém adventním víkendu čeká na čtrnácti členný peloton porce dvou zápasů. V pátek se Oceláři představí na ledě rozjetého Liberce. Podaří se hráčům s drakem na prsou překazit libereckou vítěznou sérii? Duel startuje v 18 hodin.

Bílí Tygři Liberec

Poražený finalista loňského ročníku Tipsport extraligy měl snový vstup do soutěže, když v úvodních osmi kolech hned sedmkrát zvítězil. Pak ale přišlo krizové období, během kterého Bílí Tygři prohráli šest soutěžních klání v řadě, přičemž jednou se jednalo o souboj v hokejové Lize mistrů. Po těsné prohře s hradeckým Mountfieldem ale Severočeši přeřadili na vyšší rychlost a v následujících devíti duelech nepoznali hořkost prohry. V souboji s Oceláři tak budou Liberečtí bojovat o jubilejní desáté vítězství v řadě. Zvýšený přísun bodů na konto posunul Bílé Tygry na čtvrtou příčku tabulky, dva body za druhé Oceláře. Liberec ale má odehráno o čtyři zápasy méně.

V posledním kole se svěřencům trenéra Patrika Augusty povedlo přetlačil Kometu. „V první třetině byl soupeř trochu aktivnější i díky dvěma přesilovkám. Od druhé části hry jsme ale byli opticky lepším týmem, diktovali jsme tempo hry. Moc jsme se však díky dobře organizované obraně Brna nedostávali k šancím, takže jsme spíš jen drželi kotouč. Ten třetí gól jsme si ale podle mě za naši aktivitu zasloužili. Sice byl šťastný, takové branky však rozhodují zápasy,“ hodnotil hlavní trenér Liberce poslední bitvu.

Poslední utkání Liberce

28. listopadu 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 15. Filippi (Lenc, Šmíd), 24. L. Hudáček (Filippi, Birner), 46. J. Vlach (T. Hanousek, Hrachovina) – 17. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 34. Zaťovič (O. Němec).
Sestava Liberce v posledním utkání: Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Rychlovský.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři si v posledním utkání s chutí zastříleli a vysokým vítězstvím nad Pardubicemi dali zapomenout na předchozí tři nezdary. Hráči s drakem na prsou již odehráli polovinu zápasů dlouhodobé části Tipsport extraligy, po šestadvaceti duelech mají svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky na svém kontě 47 bodů. Slezanům to aktuálně stačí na druhou pozici, nejbližší soupeři ale neodehráli takový počet zápasů. V týdnu do třinecké organizace přestoupil gólman Jakub Štěpánek, který se aktuálně bude dostávat do zápasového zápřahu v partnerském Frýdku-Místku.

”Nám vyšel start do utkání podle představ. Dali jsme dva rychlé góly, na konci první třetiny jsme si pomohli další přesilovkou a dostali se do vedení 3:0. Ve druhé třetině si Pardubice vytvořily šance, ve kterých minuly bránu anebo jim uskočil puk. To byl varovný prst. Ve druhé desetiminutovce druhé třetiny jsme se zlepšili, měli jsme hodně šancí a bylo to o jednom gólu, který by nás pustil do vedení 4:0. To se povedlo Rosťovi Martynkovi a potom to nabralo spád. Přebruslovali jsme je, neustále jsme si vytvářeli další šance. Bylo to pro ně těžké. Jsme ale rádi za takový zápas,“ řekl kouč Václav Varaďa po posledním zápase.

Poslední utkání Ocelářů

1. prosince 2019: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 7:0 (3:0, 0:0, 4:0).
Branky a nahrávky: 4. Krajíček (Martynek, Hrehorčák), 13. Chmielewski (Dravecký, M. Kovařčík), 20. M. Stránský (Krajíček, Hrňa), 43. Martynek (Š. Novotný), 51. Chmielewski (Kundrátek, Gernát), 54. Adamský (Martynek, Š. Novotný), 55. Dravecký (Gernát, Hrňa).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča – Kundrátek, Gernát, Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Martynek, Š. Novotný, Adamský.

Umístění v tabulce 2. 4.
Bilance v TELH 26 zápasů, 14-1-3-8, skóre 91:67, 47 bodů 22 zápasů, 13-3-0-6, skóre 77:65, 45 bodů
Bilance venku/doma 12 zápasů, 4-0-2-6, skóre 35:37, 14 bodů 11 zápasů, 7-2-0-2, skóre 39:29, 25 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-0-1-3, skóre 32:22, 19 bodů 10 zápasů, 8-1-0-1, skóre 30:16, 26 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 výhra 9 výher
Lídr bodování Petr Vrána 21 (8+13) Michal Birner 23 (10+13)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 11 Libor Hudáček 11
Nejlepší nahrávač Martin Gernát 17 Michal Birner 13
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 20 (3+17) Ladislav Šmíd 13 (2+11)
Nejtrestanější hráč David Musil 40 Roman Graborenko 38
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +11 Lukáš Derner, Libor Hudáček oba +10
Vítězné góly Matěj Stránský, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Martin Gernát všichni 2 Libor Hudáček 3
Góly v přesilovce Michal Kovařčík, Matěj Stránský oba 5 Libor Hudáček 4
Body v přesilovce Petr Vrána 10 (2+8) Tomáš Filippi 9 (3+6)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko, Matěj Stránský oba 1 Marek Zachar, Ronald Knot oba 1
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 67 % (2 ze 3) Rostislav Marosz, Petr Jelínek oba 100 % (2 z 2)
Nejvíce střel na branku Erik Hrňa 64 Tomáš Filippi 63
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 20:52 Ladislav Šmíd 28:28
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 26,80 % / 26 / 1. 18,75 % / 15 / 5.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 84,88 % / 2 / 5. 78,95 % / 2 / 12.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 244 / 6. 192 / 2.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 650 / 1. 468 / 10.