Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zasloužili jsme si vyhrát, tvrdí Michael Špaček

31.01.2021 · Martin Stebel
Dobrá věc se podařila! Třinečtí Oceláři dokázali navázat na předchozí kvalitní výkony a v duelu s Karlovými Vary zapsali v pořadí už čtvrtý triumf v řadě. Výraznou měrou k něm přispěl MICHAEL ŠPAČEK, který se do statistik zapsal hned třemi asistencemi.

Minule jste s Karlovými Vary doma těsně padli, dnes naopak výhra. Jak těžký to byl duel?

Věděli jsme, že to dnes nebude vůbec jednoduché, Vary výborně bruslí. Tohle jsme si řekli před zápasem a platilo to. Povedlo se nám dodržovat taktiku, tahle výhra je zasloužená.

Rozhodující pasáží utkání byla druhá část, kdy jste skórovali hned čtyřikrát...

Už v první třetině jsme měli hodně střel, spoustu šancí, bohužel nám tam skoro nic nespadlo. To se změnilo ve druhé části, kdy se produktivita a úspěšnost zvedla. Když vedete o dva či tři góly, hned se vám hraje lépe.

Docela slušně jste dnes zvládli přesilové hry, že?

Přesilovky jsou v dnešním hokeji naprosto klíčové. Dvě nebo tři jsme nevyužili, ale nakonec jsme si díky nim hodně pomohli. Dobrá práce.

V brance soupeřů dnes stál teprve sedmnáctiletý Hamrla a nevedl si špatně. Zasypali jste ho množstvím střel, musel se pořádně zapotit...

Nevěděl jsem o něm, ale trenér nám o tom před zápasem říkal. Chtěli jsme na něj co nejvíce střílet. Musím ale říct, že chytal výborně.

Dnes se ti povedly tři asistence. Dostáváš se tedy do pořádné formy?

Nemyslím si, že jsem úplně v nejlepší formě, ke konci zápasu mi už trochu odcházely nohy. Jsem ale rád, že jsem nějakými body týmu pomohl. Hlavní je výhra mužstva.