Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Wojtek Wolski: Chci se hokejem znovu bavit!

05.01.2020 · Martin Stebel
Tohle byl debut jako hrom! První duel v rámci Tipsport extraligy absolvoval WOJTEK WOLSKI a hned do statistik zapsal asistenci a rozdílovou trefu. Polský světoběžník navíc od trenérského týmu obdržel pořádnou dávku důvěry. Na ledě totiž v neděli strávil téměř dvacet minut čistého času, což bylo nejvíc ze všech hostujících útočníků. Great job, Wojtek!

Gratulace k parádní premiéře. Nahrávka, gól a ještě výhra...

Mám radost. Jsem rád, že jsme vyhráli a mohl jsem pomoct. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, vytvořili jsme si hodně šancí. Za výhru jsme šťastní, doufám, že se nám bude dařit i nadále.

Tvůj zápasový ice-time se vyšplhal na hodnotu 19:37. To je velmi slušné číslo...

Je vždy hezké, pokud vám kouč věří a když vám dá příležitost. Kdykoliv změníte tým, přestoupíte do nové ligy, musíte se trochu přizpůsobit. Postupem času jsem se cítil lépe a lépe. Snad jsem nezklamal.

Jaké jsou tvé dojmy z české extraligy po dnešním střetnutí?

Myslím si, že všechny evropské soutěže jsou téměř na stejné úrovni. Možná deset let zpátky tam byl rozdíl, teď ale jsou také v Česku výborní trenéři, jsou tady lepší, rychlejší a chytřejší hráči. Sociální sítě, video a další věci umožňují sledovat českou ligu i v zahraničí. Je proto snadnější vše vidět a udělat si přehled, nešel jsem úplně do neznáma. Třinec se jeví jako nejlepší volba.

Sezonu jsi začal v čínském Kunlunu. Proč to v Pekingu nevyšlo?

V Číně to nebylo dobré, neměl jsem potěšení ze hry, bylo to trápení, potřeboval jsem změnu, měl jsem navíc zranění. Byl jsem v Pekingu tři a půl měsíce bez rodiny, neustále se cestovalo, bylo to únavné a vyčerpávající. Neměl jsem tu pravou radost z hokeje. Přijal jsem proto nabídku ze švýcarské ligy, ale poté se ozval Třinec a začali jsme se o tom konkrétně bavit. V téhle části kariéry se chci hokejem znovu bavit, tak jsem vzal nabídku, kde si můžu hru užívat.

Na přelomu roku máte mimořádně náročný program, jak to zvládáš?

Program je těžký, navíc jsme včera asi šest hodin cestovali autobusem. Pracujeme ale tvrdě, vše se dá zvládnout.

Předpokládám, že už se těšíš, až si zahraješ před třineckým publikem...

Jasně. Měl jsem možnost si už ve WERK ARENĚ zatrénovat, ta stavba je opravdu mimořádná, možná jedna z nejlepších hokejových arén Evropy. Je to vždy plus, když máte takové podmínky pro práci. Už se těším také na naše fandy.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec